Statistika

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga Eurofasteners karikavõistlused 2019

JUHEND

EESMÄRK:

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga Eurofasteners karikavõistluste eesmärgiks ennekõike on lisavõimaluse andmine võistkondadele heitlemaks tiitlite eest, seda ka siis nii liigas osalevatel võistkondadele, kui ka teistel võistkondadele.

AEG JA KOHT:

Retlar Harrastusliiga Korvpalli Eurofasteners karikavõistlused toimuvad ajavahemikus 2.detsember kuni 29.detsember 2019 ja võitlused toimuvad Tallinna linna, Rae ja Viimsi valla piirides.

OSALEJAD:

Tallinna Harrastusliiga Korvpalli Eurofasteners karikavõistlustest võivad osa võtta kõik ettevõtted, sõpruskonnad, võistkonnad, kelle koosseisus on harrastussportlasted, kes ei ole:

• registreeritud kunagi Eesti Korvpalliliidu Meistriliigasse

• registreeritud hooaegadel vahemikus 2010/2011 kuni 2019/2020 Eesti Korvpalliliidu I liigas

• registreeritud hooaegadei vahemikus 2013/2014 kuni 2019/2020 Eesti Korvpalliliidu II liigas

Võistkonna suuruseks on lubatud 18 mängijat, kellest mängul korraga max. 12 mängijat.

Iga mängija võib hooaja jooksul osaleda vaid ühes meeskonnas. Meeskonna mängijate nimekiri saata korraldajatele hiljemalt 26.november 2019 a.

VÄLJAK:

Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge, mänguväljaku mõõtmed ning jooned peavad vastama FIBA poolt määratud nõuetele ja organiseerima elektroonilise tabloo olemasolu, v.a. finaalpäev. Finaalpäeva korraldusega tegeleb ja kulud katab korraldaja.

VÕISTLUSSÜSTEEM:

• Karikavõistlused mängitakse play-off süsteemis, kus võitja liigub edasi järgmisesse ringi.
  • Play-off paari võitja selgitatakse välja ühes mängus. Mängu võitja on enda play-off paari võitja ja liigub edasi järgmisesse ringi. Kaotaja langeb tiitliheitlusest.
  • Välja mängitakse ainult esimene ja teine koht.
  • Karikavõistlustel on neli ringi: I ring, veerandfinaal, poolfinaal ja finaal.
  • I ring
    • Esimese ringi mäng toimub loosimise tulemusena ettepoole asetatud meeskonna koduväljakul hiljemalt 08.12.2019.
    • Esimeses ringis osaleb vastavalt loosimise tulemustele kuus meeskonda, kes loositakse omakorda paaridesse. Paari kodumeeskond selgitatakse ka loosimisel.
    • Esimesest ringist liigub teise ringi edasi esimese ringi mängu võitja.
    • Vastavalt loosile on I ringi meeskonnad ja kodumeeskonnad järgnevad:
      • BC Smsraha vs Randvere Harrastajad (I paar) vaheline I ringi mäng toimub BC Smsraha koduväljakul.
      • BC Rawest vs LakiLakid (II paar) vaheline I ringi mäng toimub BC Rawest koduväljakul.
      • Tallinn Bobcats vs BC Forwards/Retlar Legends/35+ (III paar) vaheline I ringi mäng toimub Tallinn Bobcats koduväljakul.
  • Veerandfinaal
    • Veerandfinaali pääsevad esimesest ringist enda paari võitnud kolm meeskonda.
    • Veerandfinaali pääsevad otse vastavalt loosimisele viis meeskonda.
    • Veerandfinaalis kohtuvad omavahel vastavalt loosimisele tulemustele:
      • Veerandfinaal 1: KK Pelgulinn* vs I ringi I paar võitja (BC Smsraha vs Randvere Harrastajad)
      • Veerandfinaal 2: Coop/Mefab* vs RSK Viimsi*
      • Veerandfinaal 3: BC Sulev* vs I ringi II paar võitja (BC Rawest vs LakiLakid)
      • Veerandfinaal 4: Eurofasteners* vs I ringi III paar võitja (Tallinn Bobcats vs BC Forwards/Retlar Legends/35+)
    • Veerandfinaal peab olema mängitud hiljemalt 15.12.2019.
    • Veerandfinaalide kodumeeskond:
      • Veerandfinaal toimub esimese ringi võitja koduväljakul, kui esimese ringi mängu võitja mängis esimese ringi mängu võõrsil.
      • Veerandfinaal toimub otse veerandfinaali loositud meeskonna koduväljakul, kui esimese ringi võitnud meeskond mängis esimese ringi mängu koduväljakul.
      • Kui veerandfinaal paaris osalevad kaks meeskonda, kes sinna otse loositi, siis loositakse veerandfinaali kodumeeskond.
        • Vastavalt loosile on otse veerandfinaali loositud paari Coop/Mefab vs RSK Viimsi kodumeeskonnaks Coop/Mefab
  •  Poolfinaal:
    • Poolfinaalides osaleb neli meeskonda.
    • Poolfinaalides osalevad veerandfinaalide võitjad.
    • Poolfinaali mängud peavad olema mängitud hiljemalt 22.12.2019.
    • Poolfinaalide kodumeeskonnad loositakse Liiga poolt, hiljemalt poolfinalistide selgumisel.
  • Finaal:
    • Finaalis osaleb kaks meeskonda.
    • Finaalis osalevad poolfinaalide võitjad.
    • Finaal toimub Kristiine Spordimajas (Sõpruse pst 161, Tallinn) 28.12.2019 kell 18:00. Finaali kulud katab Liiga.

* Vastavalt loosimise tulemusena otse veerandfinaali pääsenud meeskond.

FINAAL:

Finaali korraldab Retlar Harrastuskorvpalli Liiga, koostöös Eurofasteners OÜ-ga, ja finaalpäevaks on 28.detsember.

MÄNGUGRAAFIK JA TULEMUSTE KAJASTAMINE:

Mängude graafik tehakse teatavaks korraldajate poolt hiljemalt 25.november 2019 a. liiga kodulehel. Mänguaegadest peavad meeskonnad kinni pidama – ettenähtud nädala jooksul peab olema mängitud kas siis kodus- või võõrsil mäng.

REEGLID:

Reeglid on kooskõlas FIBA koostatud reeglitele.

Reeglitega saate tutvuda aadressil:

OSAVÕTUMAKS:

Osavõtumaks Retlar Harrastuskorvpalli Liiga Eurofasteners karikavõistlustel:

1) Retlar Harrastuskorvpalli Liigas osalevatel meeskondadel osalustasu puudub. Kohustuseks on vaid kodumeeskonnal tasustada lauakohtunik, võõrsil mängival meeskonnal on kohustuseks tasustada väljakukohtunik.

2) väljaspool Retlar Harrastuskorvpalli Liigat osaleda soovivate meeskondade osavõtutasu on 60 eurot meeskonna kohta.

Konto omanik: Hannes Oks

Konto number: EE427700771002162314

Summa: 60 euri

Selgitus: Eurofasteners karikavõistlust osavõtutasu + meeskonna nimi

AUTASUSTAMINE:

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga Eurofasteners karikavõistlustel autasustatakse finaliste medalite ja karikatega.

Lisaks valitakse finaalipäeval finaalmängust MVP mängija.

OSALEVATE MEESKONDADE KOHUSTUSED:

Osalevad meeskonnad peavad kinni pidama tähtaegadest. Seda siis nii osavõtumaksu maksmisel, kui ka mängugraafikut silmas pidades. Samuti peab iga meeskonna esindaja kontrollima, kas üles antud mängija mahub liiga korraldaja poolt antud piirangutesse.

Samuti on meeskonna esindajad kohustatud edastama mängude kokkulepitud ajad hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist, ning edastama mängu protokolli 24-tunni jooksul peale mängu toimumist.

Loobumiskaotuse „sepistanud“ võistkond eemaldatakse Eurofasteners karikavõistlustelt!!!

KORRALDAJA KOHUSTUSED:

Korraldajad on kohustatud hoidma kontrolli all harrastustaseme, lahendama protestid, distsiplinaarküsimused. Samuti on korraldaja kohustatud tegema topeltkontrolli meeskonna ülesantud mängijate osas.

Korraldaja on kohustatud kajastama mängude aegu, ja tulemusi, pidama arvestust turniiritabelina.

Korraldajad on kohustatud läbi viima finaalpäeva oma kulu ja kirjadega.

MÄNGUDE INFO:

Voorudes esimesena asetatud võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku ning tasustab sekretariaadi, s.o. lauakohtuniku.

Kodumeeskond peab edastama hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist kokku lepitud mängu aja korraldajatele, aadressil harrastusliiga@bcforwards.ee

Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab väljakukohtuniku. Soovituslik on siinkohal kasutada litsentseeritud kohtunikke.

Võistkonnad peavad omama ühevärvilisi nummerdatud (0-99) särke, võistlusvormid soovitavalt kahepoolsed.

ISIKUANDMED:

Korraldaja töötleb liiga korraldamise raames isikuandmeid kooskõlas BC FORWARDS privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav aadressil: http://bcforwards.ee/privaatsuspoliitika/

Liigas osalemine eeldab nõusoleku andmist andmete töötlemiseks.

LISAINFO:

Korraldajad ei vastuta mängijate vigastuste ja tervisliku seisundi eest.

Soovituslik on läbida tervisekontroll, vältimaks terviseprobleeme. Ehk meeskonna mängijate tervise eest vastutab vastav klubi.