Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 2020/2021 ametlik juhend:
EESMÄRK:
Retlar Harrastuskorvpalli Liiga eesmärkideks on:
1) populariseerida korvpalli just harrastajate seas Tallinnas
2) anda võimalus mängida korvpalli kõigile soovijatele, ja seda just harrastustasemel
3) sportlike ja tervete eluviiside propageerimine,
4) läbi eelnevate eesmärkide selgitada välja Retlar Harrastuskorvpalli Liiga võitja korvpallis.
AEG JA KOHT:
Tallinna Harrastusliiga Korvpallis toimub ajavahemikus 5.oktoober 2020 kuni 23.mai 2021 ja võitlused toimuvad Tallinna linna piirides või Peetris (Harjumaal).
OSALEJAD:
Tallinna Harrastusliiga Korvpallis võivad osa võtta kõik ettevõtted, sõpruskonnad, võistkonnad, kelle koosseisus on harrastussportlasted, kes ei ole:
- registreeritud kunagi Eesti Korvpalliliidu Meistriliigasse
- registreeritud hooaegadel vahemikus 2011/2012 kuni 2020/2021 Eesti Korvpalliliidu I liigas
- registreeritud hooaegadei vahemikus 2014/2015 kuni 2020/2021 Eesti Korvpalliliidu II liigas
Võistkonna suuruseks on lubatud 18 mängijat, kellest mängul korraga maksimaalselt 12 mängijat. Iga mängija võib hooaja jooksul osaleda vaid ühes meeskonnas. Meeskonna mängijate nimekiri saata korraldajatele hiljemalt 25.september 2020 a.
Igal meeskonnal on võimalik kuni 31.detsembrini 2020 registreerida 3 uut mängijat, alates 1.jaanuarist 2021 lisaregistreerimisi ei toimu.
Play-offides võivad meeskonnad kasutada vaid neid mängijaid, kes on osalenud minimaalselt kolmel mängul alagrupi faasis, kui korraldajad ei otsusta teisiti hooaja lõppfaasis.
VÄLJAK:
Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge, mänguväljaku mõõtmed ning jooned peavad vastama FIBA poolt määratud nõuetele ja organiseerima elektroonilise tabloo olemasolu, v.a. finaalpäev. Finaalpäeva korraldusega tegeleb ja kulud katab
korraldaja.
VÕISTLUSSÜSTEEM:
Põhiturniir:
Kõik meeskonnad mängivad omavahel korra läbi. Iga meeskond mängib 6 kodumängu ja 6 võõrsil mängu.
Punktide võrdsuse korral põhiturniiri lõpptabelis määrab paremuse:
- Omavahelised mängud
- Omavaheliste mängude korvide vahe
- Üldine korvide vahe
- Visatud korvide arv
- Loos
- kui põhiturniiril/vahegrupis on 2 võistkonda võrdse punktiummaga, ja omavaheline mäng jääb viiki, algab võrdlus kolmandast punktist
- kui põhiturniiril/vahegrupis on 2 võistkonda võrdse punktsiummaga, kuid omavahelise mängu võidab üks võistkond, algab võrdlus esimesest punktist
- kui põhiturniiril/vahegrupis on 3 võistkonda võrdse punktisummaga, ja omavahelised mängud lõppevad viigiga, algab võrdlus kolmandast punktist
- kui põhiturniiril/vahegrupis on rohkem võistkondi võrdse punktisummaga, kehtivad samad lähtekohad, mis 3 võistkonna puhul
Põhiturniiri mängudega alustatakse 5.oktoobrist 2020, ja lõpptähtaeg on 31.jaanuar 2021.
Peale põhiturniiri mänge jagatakse meeskonnad vahegruppidesse.
Vahegrupid:
A-vahegrupp koosneb põhiturniiri tulemuste põhjal 6-st edukamast meeskonnast, ja B-vahegrupi moodustavad põhiturniiri 7-13 meeskonnad. A-vahegrupis mängivad kõik meeskonnad omavahel ühe korra. Igal meeskonnal kokku 5 mängu. B-vahegrupis kohtuvad
kõik meeskonnad omavahel samuti ühe korra. Kokku igal meeskonnal 6 mängu. Põhiturniiri omavahelised mängud tulevad vahegruppidesse kaasa. Vahegruppidega selgitatakse välja asetused 1-13 play-offideks.
Punktide võrdsuse korral põhiturniiri lõpptabelis määrab paremuse: vaata põhiturniiri paremusjärjekorra tingimusi.
Vahegrupi mängud algavad 1.veebruar, ja lõppdaatum on 7.märts 2021.
Eelring:
Eelringis kohtuvad meeskonnad, kes said asetuse 4 kuni 13. 1 kuni 3 asetuse saanud meeskonnad alustavad veerandfinaalist. Eelringis kohtuvad meeskonnad omavahel kaks korda, sealjuures toimub teine paaride omavaheline mäng kõrgemat asetust omava
meeskonna koduväljakul.
Eelringi paarid on: 8vs9, 4vs13, 5vs12, 7vs10 ja 6vs11.
Eelringist pääseb edasi veerandfinaali meeskond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda.Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud meeskond.
Mängud 4vs13 ja 5vs12 kaotajad alustavad kohtadele 9.-12.kohamängudele eelringist. Mängu võitja pääseb 9.-12. kohamängudele, kaotaja saavutab austusväärse 13-nda koha. Mängude 8vs9, 7vs10 ja 6vs11 paaride kaotajad pääsevad otse 9.-12.kohamängudele.
Eelringi mängud algavad 29.märts, ja viimane tähtaeg on 11.aprill 2021.
Veerandfinaalid:
Veerandfinaalimängudes kohtuvad eelringi 8vs9 võitja vahegruppide 1.asetusega, 4vs13 võitja 5vs12 võitjaga, 7vs10 võitja vahegrupi 2.asetusega ja 6vs11 võitja vahegrupi 3.asetusega. Ka siin mängitakse kaks mängu, selgitamaks välja poolfinaali pääsejad.
Kahe mängu kokkuvõttes rohkem punkte visanud meeskond pääseb poolfinaali. Sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda.Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud meeskond. Paaride kaotajad jätkavad 5.-8.kohamängudel.
Veerandfinaalide mängud toimuvad ajavahemikus 12.-25.aprill 2021.
Kohamängud 9-12:
Kohamängudel 9-12 kohtuvad: eelring 8vs9 kaotaja kohtub 4vs13/5vs12 paari võitjaga, eelringi 7vs10 kaotaja kohtub 6vs11 kaotajaga. Kohtutakse ühe korra, põhiturniiril kõrgema asetuse saanud meeskonna koduväljakul. Mängu võitja pääseb 9.-10.kohamängule, kaotaja
mängib 11.-12.koha mängu.
Kohamängude 9-12 mängud peavad olema peetud ajavahemikus 26.04-02.05.2021.
Kohamängud 5-8:
Kohamängudel 5-8 kohtuvad VF1 mängu kaotaja ja VF2 mängu kaotaja omavahel, ja VF3 kaotaja ja VF4 kaotaja omavahel. Kohtutakse ühe korra, põhiturniiril kõrgema asetuse saanud meeskonna koduväljakul. Mängu võitja pääseb 5.-6.kohamängule, kaotaja mängib 7.-8.koha mängu.
Kohamängude 5-8 mängud peavad olema peetud ajavahemikus 26.04-02.05.2021.
Poolfinaalid:
Poolfinaalis kohtuvad omavahel VF1 võitja ja VF2 võitja omavahel (PF1), ning VF3 ja VF4 võitjad omavahel (PF2). Sarnaselt veerandfinaalidele, toimub ka siin kodus ja võõrsil mängud, selgitamaks edasipääsejat finaali, või 3-4. koha mängule. Poolfinaalist pääseb edasi finaali meeskond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda. Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud meeskond.
Poolfinaalid peavad olema peetud ajavahemikus 03.05-16.05.2021.
FINAALPÄEV:
Finaalpäev jääb korraldajate läbi viia. Sel päeval selgitatakse välja 11.-12.. koht, 9.-10. koht, 7.-8. koht, 5.-6. koht, 3.-4. koht ja päeva lõpuks ka finaal.
Mängude vahel toimuvad viskevõistlused erinevates kategooriates.
FINAALPÄEV toimub vahemikus 17.-23.mai 2021 – täpsem kuupäev selgub hiljemal 5.mai 2021.
MÄNGUGRAAFIK JA TULEMUSTE KAJASTAMINE:
Mängude graafik tehakse teatavaks korraldajate poolt hiljemalt 20.september 2021 a. Liiga kodulehel. Mänguaegadest peavad meeskonnad kinni pidama – ettenähtud nädala jooksul peab olema mängitud kas siis kodus või võõrsil mäng. Erandina võivad meeskonnad võimalusel omavahelisele kokkuleppele, kasutada mänguvabasid nädalaid mängude pidamiseks. Ükski meeskond ei tohi kokku leppida mänge x-meeskonnaga y-meeskonna mängunädalal.
Samuti kajastatakse protokollide ja statistika näol tulemused, mängudel käib kohal osaliselt ka fotograaf, kes püüab fookusesse igast meeskonnast 2-3 mängu kindlasti.
Galerii on samuti kättesaadav liiga kodulehelt.
REEGLID:
Reeglid on kooskõlas FIBA koostatud reeglitele.
Reeglitega saate tutvuda aadressil SIIN
OSAVÕTUMAKS:
Osavõtumaks Tallinna Harrastusliiga Korvpallis osalemiseks on 150 eurot meeskondadel, kes tegid kaasa 2019/2020 põhihooaja, ja 180 eurot uutele meeskondadele, mis tuleb maksta hiljemalt 30.september 2020:
Konto omanik: Hannes Oks
Konto number: EE427700771002162314
Summa: 150/180 euri
Selgitus: Harrastusliiga osavõtutasu + meeskonna nimi
AUTASUSTAMINE:
Liiga võitjat autasustatakse Karika, medalite ja meenetega, teise ja kolmanda koha omanikke autasustatakse medalite ja meenetega.
Lisaks valitakse finaalipäeval finaalmängust MVP mängija, samuti hooaja MVP ja fair-play meeskond, kellele jagatakse samuti meeneid.
OSALEVATE MEESKONDADE KOHUSTUSED:
Osalevad meeskonnad peavad kinni pidama tähtaegadest. Seda siis nii osavõtumaksu maksmisel, kui ka mängugraafikut silmas pidades. Samuti peab iga meeskonna esindaja kontrollima, kas üles antud mängija mahub liiga korraldaja poolt antud piirangutesse.
Samuti on meeskonna esindajad kohustatud edastama mängude kokkulepitud ajad hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist, ning edastama mängu protokolli 24-tunni jooksul peale mängu toimumist aadressil harrastusliiga@bcforwards.ee
Kuna tegemist on harrastusliigaga, siis harrastusliiga ei tunnista loobumisvõite-kaotusi, seega on võistkonnad kohustatud läbi mängima kõikide voorude kõik mängud.
NB! Haigestumise eest ei vastuta Liiga vaid iga meeskond ise. Keelatud on haigussümptomitega inimesel osaleda mängudel ja kohtunikul on õigus sümptomitega inimesed ära saata. Tungivalt soovituslik on omada deso-vahendeid.
FORCE MAJEURE:
Liiga korraldajad jätavad kõik õigused Liiga jooksvas süsteemis muudatuste sisse viimiseks, kui selle tingib force majeure olukord.
Force majeure olukorraks peavad Liiga korraldajad loosuõnnetust, riigi poolt välja kuulutatud julgeoleku- või teistlaadi eriolukordi, haigusepuhanguid – kõik, mis võivad takistada Liiga mängude tavapärast toimimist.
KORRALDAJA KOHUSTUSED:
Korraldajad on kohustatud hoidma kontrolli all harrastustaseme, lahendama protestid, distsiplinaarküsimused. Samuti on korraldaja kohustatud tegema topeltkontrolli meeskonna ülesantud mängijate osas.
Korraldaja on kohustatud kajastama mängude aegu, ja tulemusi, pidama arvestust turniiritabelina.
Korraldajad on kohustatud läbi viima finaalpäeva oma kulu ja kirjadega.
MÄNGUDE INFO:
Voorudes esimesena asetatud võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku ning tasustab sekretariaadi, s.o. lauakohtuniku.
Kodumeeskond peab edastama hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist kokku lepitud mängu aja korraldajatele, aadressil harrastusliiga@bcforwards.ee
Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab väljakukohtuniku. Soovituslik on siinkohal kasutada litsentseeritud kohtunikke.
Võistkonnad peavad omama ühevärvilisi nummerdatud (0-99) särke, võistlusvormid soovitavalt kahepoolsed.
ISIKUANDMED:
Korraldaja töötleb liiga korraldamise raames isikuandmeid kooskõlas BC FORWARDS privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav aadressil: http://bcforwards.ee/privaatsuspoliitika/
Liigas osalemine eeldab nõusoleku andmist andmete töötlemiseks.
LISAINFO:
Korraldajad ei vastuta mängijate vigastuste ja tervisliku seisundi eest.
Soovituslik on läbida tervisekontroll, vältimaks terviseprobleeme. Ehk meeskonna mängijate tervise eest vastutab vastav klubi.