Üldjuhend 2020/2021

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 2020/2021 üldjuhend.

Eesmärgid:

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga (edaspidi Liiga) eesmärgiks on populariseerida korvpalli just harrastajate seas Tallinnas, anda võimalus mängida korvpalli kõigile soovijatele, ja seda just harrastustasemel. Sportlike ja tervete eluviiside propageerimine ning läbi eelnevate eesmärkide selgitada välja Retlar Harrastuskorvpalli Liiga võitja.

Toimumise aeg:

Võistlused toimuvad ajavahemikus 05.10.2020 kuni 15.05.2021.

Osalemistingimused:

Osalema on oodatud kõik meeskonnad, kes suudavad täita üldjuhendis nõutavaid tingimusi ja annavad oma soovist teada läbi regristreerimislehe www.liiga.bcforwards.ee hiljemalt 15.september 2020.

Võistluste toimumispaigad:

Kodumeeskonnal peab olema võimalus korraldada kodumänge Tallinna piires.

Liigasüsteem:

Kuna Liiga eestvedajatel on suur kogemus organiseerimises, siis Liiga süsteem ehitatakse üles peale seda, kui selgunud on osalevate meeskondade arv. Liiga korraldajad on võtnud eesmärgiks pakkuda Liigas minimaalselt 14 mängu igale meeskonnale. Seega lähtutakse mängude arvust. Olemas on paberil erinevad variandid, seega oleme valmis kõiksugu osalusnumbriteks.

Lõplik turniirisüsteem valmis 20.septembriks 2020!

Mängijate piirangud:

Retlar Harrastuskorvpalli Liigas on lubatud mängida kõigil mängijatel, kes pole:

  1. kuulunud Eesti Korvpalliliidu egiidi all Meistriliigas osaleva meeskonna koosseisu

  2. kuulunud Eesti Korvpalliliidu egiidi all Esiliigas osaleva meeskonna koosseisu alates hooajast 2011/2012 kuni 2020/2021

  3. kuulunud Eesti Korvpalliliidu egiidi all Teises Liigas osaleva meeskonna koosseisu alates hooajast 2014/2015 kuni 2020/2021

Meeskonnad peavad suutma oma mängijate nimekirjad saatma Liigale hiljemalt 25.09.2020 Iga meeskonna maksimaalne registreeritud mängijate arv on lubatud 18 mängijat. Lisaks on lubatud kuni 3 uue mängija lisaregistreerimist hiljemalt 31.12.2020. Alates 01.01.2021 registreerimisi ei toimu. Iga mängija on lubatud osaleda vaid ühe meeskonna rivistuses.

NB! Liigapiirangud ei kehti välismängijatele ja naismängijatele!!!

Osalustasud:

Esmakordselt osalevatele meeskondadele on osalustasu 180 eurot. Meeskonnad, kes osalesid ka hooajal 2019/2020 Liiga põhiformaadis, on osalustasu 150 eurot. Liiga hindab jätkusuutlikkust ja jätkusuutlikke ning traditsioonidega meeskondade osalemist, mis on ka jätkavate meeskondade privileegiks.

Finaalpäev(ad):

Finaalpäeva(ade) kõik kulud katab Retlar Harrastuskorvpalli Liiga. Finaalpäevade arv selgub osalevate meeskondade ja sellest tuleneva Liiga süsteemi põhjal.

Auhinnad:

Liiga väärtustab häid sooritusi teinud mängijaid kuude lõikes sõltuvalt Liiga süsteemist alagrupi või alagrupi/vahegrupi faasides. Finaalpäeva(de)l on ettenähtud I-III koha saavutanud meeskondadele karikad ja medalid, ja ülejäänud meeskondadele karikad. Lisaks meened meeskondadele ja Liiga MVP-le!

Liiga ametlik mängupall:

Liiga ametlik mängupall on Spalding TF-1000!

Mängud:

Liiga mängud viiakse läbi osalevate meeskondade kodusaalides, v.a. FINAALPÄEV.

Liiga mängud viiakse läbi vastavalt Liiga juhendile ja FIBA määrustele.

Mänguvoorude paaride esimesena asetatud meeskond on kohustatud võõrustama külalismeeskonda, ning tasustama lauakohtuniku. Külalismeeskonna kohustus on tasustada väljakukohtunik.

Kõik arusaamatused ja pretensioonid, apellatsioonid lahendab Liiga eestvedajate kollektiiv.

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga privaatsuspoliitika:

Korraldaja töötleb Liiga korraldamise raames isikuandmeid kooskõlas BC Forwardsi privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav aadressil:http://bcforwards.ee/privaatsuspoliitika/.

Liigas osalemine eeldab nõusoleku andmist andmete töötlemiseks.