Juhend 2018/2019

Tallinna Harrastusliiga Korvpallis 2018/2019

EESMÄRK:

Harrastuskorvpalli liiga eesmärkideks on:

1) populariseerida korvpalli just harrastajate seas Tallinnas

2) anda võimalus mängida korvpalli kõigile soovijatele, ja seda just harrastustasemel

3) sportlike ja tervete eluviiside propageerimine,

4) läbi eelnevate eesmärkide selgitada välja Tallinna Harrastusliiga võitja korvpallis.

AEG JA KOHT:

Tallinna Harrastusliiga Korvpallis toimub ajavahemikus 24.september 2018 kuni 28.aprill 2019 ja võitlused toimuvad Tallinna linna piirides.

OSALEJAD:

Tallinna Harrastusliiga Korvpallis võivad osa võtta kõik ettevõtted, sõpruskonnad, võistkonnad, kelle koosseisus on harrastussportlasted, kes ei ole:

 • registreeritud kunagi Eesti Korvpalliliidu Meistriliigasse
 • registreeritud hooaegade vahemikus 2009/2010 kuni 2018/2019 Eesti Korvpalliliidu I liigas
 • registreeritud hooaegade vahemikus 2012/2013 kuni 2018/2019 Eesti Korvpalliliidu II liigas

Võistkonna suuruseks on lubatud 18 mängijat, kellest mängul korraga max. 12 mängijat.

Iga mängija võib hooaja jooksul osaleda vaid ühes meeskonnas. Meeskonna mängijate nimekiri saata korraldajatele hiljemalt 23.september 2018 a.

Igal meeskonnal on võimalik kuni 31.detsembrini 2018 registreerida 3 uut mängijat, alates 1.jaanuarist 2019 lisaregistreerimisi ei toimu.

Play-offides võivad meeskonnad kasutada vaid neid mängijaid, kes on osalenud minimaalselt kolmel mängul alagrupi faasis.

VÄLJAK:

Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge, mänguväljaku mõõtmed ning jooned peavad vastama FIBA poolt määratud nõuetele ja organiseerima elektroonilise tabloo olemasolu, v.a. finaalpäev. Finaalpäeva korraldusega tegeleb ja kulud katab korraldaja.

VÕISTLUSSÜSTEEM:

Põhiturniir:

Kõik meeskonnad mängivad omavahel kahel korral – kodus ja võõrsil.

Põhiturniiril selgub paremusjärjestus saavutatud punktide üldsumma järgi,
kusjuures võit annab kaks (2), kaotus ühe (1) ja loobumiskaotus (0) punkti. Võistkonnale, kes
annab loobumiskaotuse või kelle mäng tühistatakse, arvestatakse kaotus ja
vastasvõistkonnale võit ning turniiritabelisse märgitakse 0 : 20.

Põhiturniiri paremusjärjestusel võetakse arvesse:

 1. võiduprotsenti
 2. üldine punktide arv
 3. omavaheline võitude-kaotuste arv
 4. omavaheline korvide vahe
 5. üldine korvide vahe
 6. visatud korvide arv
 7. võõrsil visatud korvide ar
 8. kohta ausa mängu edetabelis

Peale põhiturniiri mänge selgub paremusjärjestus veerandfinaalideks.

Veerandfinaalid:

Põhiturniiri 1. meeskond kohtub kodus ja võõrsil süsteemis põhiturniiri 8. meeskonnaga (VF1), põhiturniiri 2. meeskond kohtub põhiturniiri 7. meeskonnaga (VF2), põhiturniiri 3. meeskond kohtub põhiturniiri 6. meeskonnaga (VF3) ja põhiturniiri 4. meeskond kohtub põhiturniiri 5. meeskonnaga (VF4). Esimene mäng veerandfinaalpaaride vahel toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Veerandfinaalist pääseb edasi poolfinaali meeskond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda.Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud meeskond. Veerandfinaalmängud peavad olema mängitud ajavahemikus 18.02.-17.03.2019.

Kohamängud 5-8:

Kohamängudel 5-8 kohtuvad VF1 mängu kaotaja ja VF4 mängu kaotajad omavahel, ja VF2 ja VF3 kaotajad omavahel, ühe korra, põhiturniiril kõrgema asetuse saanud meeskonna koduväljakul. Mängu võitja pääseb 5-6 kohamängule, kaotaja mängib 7-8 koha mängu. Kohamängud 5-8 peavad olema mängitud ajavahemikus 18.03.-31.03.2019.

Poolfinaalid:

Poolfinaalis kohtuvad omavahel VF1 võitja ja VF4 võitja omavahel (PF1), ja VF2 ja VF3 võitjad omavahel (PF2). Sarnaselt veerandfinaalidele, toimub ka siin kodus ja võõrsil mängud, selgitamaks edasipääsejat finaali, või 3-4. koha mängule. Poolfinaalist pääseb edasi finaali meeskond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda.Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud meeskond. Poolfinaalmängud peavad olema mängitud ajavahemikus 18.03.-14.04.2019.

FINAALPÄEV:

Finaalpäev jääb korraldajate kohustuseks. Sel päeval selgitatakse välja 7.-8. koht, 5.-6. koht, 3.-4. koht ja päeva lõpuks ka finaal. Finaalpäeva kuupäev selgumisel.

Mängude vahel toimuvad viskevõistlused nii osalevate võistkondade mängijatele kui ka võimalikele pealtvaatajatele.

MÄNGUGRAAFIK JA TULEMUSTE KAJASTAMINE:

Mängude graafik tehakse teatavaks korraldajate poolt hiljemalt 21.september 2018 a. liiga kodulehel. Mänguaegadest peavad meeskonnad kinni pidama – ettenähtud nädala jooksul peab olema mängitud kas siis kodus või võõrsil mäng. Erandina võivad meeskonnad võimalusel omavahelisele kokkuleppele, kasutada mänguvabasid nädalaid mängude pidamiseks. Ükski meeskond ei tohi kokku leppida mänge x-meeskonnaga y-meeskonna mängunädalal.

Samuti kajastatakse protokollide ja statistika näol tulemused, mängudel käib kohal osaliselt ka fotograaf, kes püüab fookusesse igast meeskonnast 3-4 mängu kindlasti.

Galerii on samuti kättesaadav liiga kodulehelt.

REEGLID:

Reeglid on kooskõlas FIBA koostatud reeglitele.

Reeglitega saate tutvuda aadressil:

http://www.fiba.com/en/Module/c9dad82f-01af-45e0-bb85-ee4cf50235b4/1faaa885-7478-4f87-ae5a-45b2c5939e96

OSAVÕTUMAKS:

Osavõtumaks Tallinna Harrastusliiga Korvpallis osalemiseks on 150 eurot võistkonna pealt, mis tuleb maksta hiljemalt 20.september 2018 :

Konto omanik: Hannes Oks

Konto number: EE427700771002162314

AUTASUSTAMINE:

Liiga võitjat autasustatakse Karika, medalite ja meenetega, teise ja kolmanda koha omanikke autasustatakse medalite ja meenetega.

Lisaks valitakse finaalipäeval finaalmängust MVP mängija, samuti hooaja MVP ja fair-play meeskond, kellele jagatakse samuti meeneid.

OSALEVATE MEESKONDADE KOHUSTUSED:

Osalevad meeskonnad peavad kinni pidama tähtaegadest. Seda siis nii osavõtumaksu maksmisel, kui ka mängugraafikut silmas pidades. Samuti peab iga meeskonna esindaja kontrollima, kas üles antud mängija mahub liiga korraldaja poolt antud piirangutesse.

Samuti on meeskonna esindajad kohustatud edastama mängude kokkulepitud ajad hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist, ning edastama mängu protokolli 24-tunni jooksul peale mängu toimumist.

Kuna tegemist on harrastusliigaga, siis harrastusliiga ei tunnista loobumisvõite-kaotusi, seega on võistkonnad kohustatud läbi mängima kõikide voorude kõik mängud.

KORRALDAJA KOHUSTUSED:

Korraldajad on kohustatud hoidma kontrolli all harrastustaseme, lahendama protestid, distsiplinaarküsimused. Samuti on korraldaja kohustatud tegema topeltkontrolli meeskonna ülesantud mängijate osas.

Korraldaja on kohustatud kajastama mängude aegu, ja tulemusi.

Korraldajad on kohustatud läbi viima finaalpäeva oma kulu ja kirjadega.

MÄNGUDE INFO:

Voorudes esimesena asetatud võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku ning tasustab sekretariaadi, s.o. lauakohtuniku.

Kodumeeskond peab edastama hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist kokku lepitud mängu aja korraldajatele, aadressil harrastusliiga@bcforwards.ee

Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab väljakukohtuniku. Soovituslik on siinkohal kasutada litsentseeritud kohtunikke.

Võistkonnad peavad omama ühevärvilisi nummerdatud (0-99) särke, võistlusvormid soovitavalt kahepoolsed.

ISIKUANDMED:

Korraldaja töötleb liiga korraldamise raames isikuandmeid kooskõlas BC FORWARDS privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav aadressil: http://bcforwards.ee/privaatsuspoliitika/

Liigas osalemine eeldab nõusoleku andmist andmete töötlemiseks.

LISAINFO:

Korraldajad ei vastuta mängijate vigastuste ja tervisliku seisundi eest.

Soovituslik on läbida tervisekontroll, vältimaks terviseprobleeme.