FINAL 4 – KOLM SOOSIKUT JA VIKATIMEES

 

Veerandfinaalid on peetud ja kõik on paigas, et selgitada kahes viimases paaris meeskonnad, kes mängivad sellel kevadel liiga kuldmedalite peale.

Kõik tundub olevad suht loogiline. Esimene asetus, teine ja kolmas ning ..nelj…. Siin tuleb tõmmata pidurit ning minna numbrite järjekorras edasi kuni kaheteistkümnenda paigutuseni.

Nii uskumatu kui see tundub, siis nii just ongi juhtunud. Ezvize käärid on lõiganud playoff tabeli ribadeks. Algatuseks viies asetus ja siis ka neljas paigutus on kõrvaldatud. Kuna nimesponsor Ezvize näol on tegemist valvekaamerate firmaga, siis hakkab tunduma, et nime muutus on toonud neile ka võime teiste plaane läbi näha.

Igatahes teeme ka väikese ülevaate, mida poolfinaalid endast võiksid kujutada.

BC UNICO (1) – EZVIZ (12)

BC Unico tegi veerandfinaaldes oma ära. Kaks kindlat võitu ja pääs poolfinaali. Aleksei Trepov hoolitses punktide eest visates kahe mängu peale kokku ümmargused 50 punkti ehk sujuvalt on Unico mängumees astunud ka hooaja MVP võidujooksu.

Poolfinaalis on BC Unico jällegi soosiku rollis. Pika pingiga Lasnamäe mehed on kohustuse ees, et võtta lõpuks liigas finaali koht. Aastate jooksul on siiani komistatud ka kohtades, kus ennustused on nende poolel olnud, kuid kuidagi jääb tunne, et sel aastal on kõik teisiti. Kui vaadata mängumeeste kvaliteeti ja ka väga mõnusat meeskonna sisekliimat, siis oleks meeste välja jäämine finaalist väga suur üllatus. BC Unico ja ta fännid tahavad kindlasti olla osalejad just hooaja viimases mängus ja võtta endale see, mis põhihooaeg on nendele ennusatnud.

EZVIZ – tõeline muinasjutt. Kui aus olla, siis ka kaotus selles seerias ei kahandaks meeskonna edulugu see aasta.

Aga ikkagi, kas oleks võimalik see vastasseis võita?

Vastu vaielda enam ei julgeks kuna kaks ringi on kõigi ennustused vastu taevast lennanud.

Võit on kindlasti ka nüüd eesmärgiks. Mida oleks vaja palliplatsil teha, et seda saavutada?

Meeskondlik kaitse ja ka rünnakul raskuste jagamine peaks olema ühtlane. BC Unico puhul on tegemist meeskonnaga, kellel on rohkem kui kui üks liider ehk vaja oleks kõike, mida anda suudetakse.

Kahe mängu järel saame teada, kas pidu jätkub või on esimene asetus oma töö teinud.

TALLINN BOBCATS (2) – KK PELGULINN (3)

Selles poolfinaalis on tunda tõelise vastasseisu hõngu- tegemist on viimase kolme aasta meistritega. Meie oma RHL liiga Celtics-Lakers või Kalev ja Tartu Rock.

Tallinn Bobcats pidi veerandfinaalis üle elama väikese ehmatuse, kui kaotati esimene mäng Fiupliant Viimsi meeskonnale. Teine mäng  võeti kindla haardega endale ja koht poolfinaalis oli rohkem kui kindel.

Poolfinaalis on kindlasti meistrid valmis oma tiitlt kaitsma- RHL FAB7 ehk Naryshkov, Loubrieu, Jakovlev, Ilves, Sensulun, Gorbulko ja Kammi  ootavad oma võimalust taas särada ja kirjutada liiga ajalukku numbrid 2/2

KK Pelgulinn on jõudnud taas poolfinaali. Liiga ajaloos on on alati sellesse faasi jõutud. Kas saadakse siit ka finaali või peab taas lahkuma pettumusega?

Mis peaks õnnestuma?

Veerandfinaalides tabati kahes mängus kokku uskumatud 40 kolme punkti viset. Tegemist on kindlasti super tulemusega igasugusel tasemel, aga JÄLLEGI AGA…

Loota, et selline tabavus ka järgime ring jätkub on pigem lootus kui reaalsus.

Tagasi Hispaania kuumusest on üks liiga legende Margus Unt, kes vaikselt hakkab ka jalgu alla saama. Sarnaselt Bobcatsile on ka Pelgulinnal oma FAB5 pluss väga  asjalik pink. See, kes selle malemängu oma kasuks pöörab, näitab ainult aeg.

Mõlemad meeskonnad on arvamusel, et just nemad jätkavad.

Edu ja las kaks parimat meeskonda jõuvad finaali, mis peetakse 25.mail kell 19.00

 

 

VEERANDFINAALID EHK 8 KÜSIJAT!

Veerandfinaalide eel on õhus palju küsimusi. Esimene ring näitas ,et kindel pole see aasta mitte miskit

Kuidagi imelik on kirjutada lugu 1/8. paaridest ja mitte mainida Eurofastenersi meeskonda ,aga just nii ongi lood ,sest suurüllatusena suutis Ezvis auti tõugata ühe liiga legendaarsematest meeskondadest. Loomulikult aitas siin ka kaasa 2 väga olulist vigastust ,mis röövis Euro meestelt lõplikult võimaluse edasi pääaseda. Samas peab ka ütlema ,et Ezvize mehed mitte ei saanud võittu vaid võtsid võidu. Ka ennem vigastusi esimeses mängus juhiti ja näidati hoopis uuel tasemel mängu.

Nüüd paaridest lähemalt

BC UNICO (1)  –  LAKILAKID (8)

BC Unico on vaadanud playoff mänge kodus diivanilt. Teises ringis on nüüd ka lõpuks neil võimalus alustada teekonda finaalpäevani. Selles paaris on nad kindlasti soosikud. Põhihooaja võitjatel on üks ja ainus siht see aasta- jõuda finaali ja seal saavutada võit.

Meeskonnal on kvaliteeti küllaga. Tagaliinis tasub silma peal hoida duole Artur Kravtšenko ning Aleksei Trepov. Korvi all teeb jätkuvalt tegusi RHL Liiga Kevin Garnett ehk Andrei Stavitski. Oma punktid viskab  kindlasti ära ka Dmitri Kuznetsov. Pink on pikk ja ka ülejäänud mehed võivad mänge ära otsustada.

Lakilakid pesid maha eelmise aasta playoffide ebaõnnestumise võiduga KK Joonise üle. Kas nad on juba nüüd rahul või tahavad nad siin paaris asjad huvitavaks teha? Selleks, et hellitada lootust edasipääsust tuleb neil kindalsti kokku ajada parim koosseis, kes neil võtta on.

Tagaliinis jagub materjali küll ja veel. Palju oleneb sellest, kas suudetakse korvi all pidurdada härra Stavitskit. Kas ja kuidas näitavad muidugi järgmised kaks mängu.

Väikese vürtsi lisab ka fakt, et BC Unicol on kindlasti meeles hooaeg 2019/20 . Nimelt kohtuti too hooaeg pronksimängus, kus nad pidid alla vanduma just Lakilakidele

TALLINN BOBCATS (2)  –  FIUPLIANT VIIMSI (10)

Tallinn Bobats sai esimesest ringist läbi kerge vaevaga. Veerandfinaalides enam nii kergelt arvatavasti ei pääseta. Favoriiidi rollis on nad küll aga kindlasti. Meeskonna tugevuseks on just see, et raske on vastastel võtta maha meeskonna liidreid, kuna neid mehi, kes võivad 30 punkti visata, on meeskonnas suur hulk.

Fiupliant Viimsi on teise ringi jõudnud läbi väikeste raskuste. Esimeses mängus Coop/Mefabi vastu võeti sisuliselt viiekesi mängides ilus võit, kuid korduskohtumises komistati kodus ikkagi. Õnneks kahe mängu kokkuvõttes neile sellest piisas. Viimsi meeste julgustuseks võib öelda, et neil on positivne kogemus põhihooajast . Omavaheline mäng küll kaotati, aga ainult kahe punktiga. See annab lootust, et mängu tuleb sellest paarist küll ja veel.

Esimene mäng on Merivälja koolis 02.04.2024 kell 20.00. Kas tuleb üllatus või võtavad soosikud oma? See selgub 5. märtsil Südalinna koolis kui toimub selle paari korduskohtumine.

KK PELGULINN (3)  –  SLEEPIT/RETLAR (6)

Sleepi/Retlar on oma RHL ajaloo parimas seisus. Lõpuks ometi on kokku saadud punt, kes on võimeline kõiki võitma. Põhihooaeg lõpetati küll kuuenda kohaga, kuid see mehi ei morjenda. Õiged mängud peetakse playoffides ja nüüd ollakse valmis. Kas sellest piisab, et Pelgulinn auti lüüa?

Põhihooajal kaotati küll omavaheline mäng, aga tegu oli plyoff hõngulise kohtumisega, kus võitja otsustati alles viimastel minutitel.

KK Pelgulinn on samuti valmis andma endast parima, Artikli autor on kuulnud kõlakaid, et tahtmine on suur ja just kevad on aeg, kus proovitakse anda endast parim.

Mõned küsimused jäävad muidugi õhku. Kas saadakse kokku parim kooseis? Ja kas suudetakse pidurdada vastaste liidrit Artur Arhangelskit? Viimasele küsimusele teab vastust ehk meeskonna kapten Kaur Laasma.

Igatahes on oodata kahte väga tulist kohtumist. Meeskondade juhendajatel soovitan juua enne kohtumisi rahustatavat kuuma teed, et närv vastu peaks.

BC CONNECTION (4)  –  EZVIZ (12)

BC Connectioni eesmärgiks on jõuda medalimängudele ja lõpuks tõsta karikas pea kohale.

Meeskonna nimekiri on tugev ja täiskoosseisus peaks nad olema kõva pähkel kõigile.

Keda peaks vastased erilise tähelepanu alla panema? Tagaliinis kindlasti Rasmus Varblane ja Efim Viniar. Kaks meest, kes suudavad kolmeseid korvi ajada ka silmad kinni. Ära ei tohi unustada ka meeskonna vedajat Rainari Argelit ja korvialust jõudu  Carl-Martin Jõgedat ning teravat mängujuhti Kaspar Osilat..Lisaks neile viiele on ka veel hulk häid pallureid, kes kõik tahavad edust osa saada. BC Connection on valmis ja ootab juba oma võimalust särada.

Ezvis või peaks kirjutama nende nime just viie suure tähega EZVIZ.

Suurüllatuse sepistanud mehed pole selle saavutusega ikka veel rahul. Eesmärgiks on uuesti playoff tabel uueks joonistada. Milleks olla rahul kaheksa hulka jõudmisega, kui suuremad mängud on käe ulatuses. Vaja on kindlasti, et kõik paremad kohal oleks ja mängitaks samasugust meeskondlikku mängu nagu eelmine ring. Lisaks tuleks hoida seda ägedat koos tegemise ja omadele kaasa elamise õhkonda, mida viimases kahes mängus suudeti teha.

Kas Ezvize muinasjutt jätkub või võtavad soosikud oma?

Kokkuvõtteks tahaks mainida, et tegemist on ülipõneva playoffiga, kus võib kõike juhtuda.

Edu kõiikidele meeskondadele ja las parim võidab!

NÜÜD ALLES LÄHEB ÕIGEKS MÄNGUKS!

 

Lõpuks on kätte jõudnud see kõige magusam aeg Retlar Harrastuskorvpalli liigas.

Play-off paarid on paigas ja üritame ka väikse tutvustuse teha.

Teises ringis on koht tagatud põhiahooaja võitjal BC Unicol. Unico mehed läbisid põhiturniiri ühe kaotusega ja said preemiaks koha otse veerandfinaalidesse.


 

TALLINN BOBCATS (2) – PLAY VR (15)

Selles paaris on raske näha ette üllatust. Valitsev meister on olnud ka sel aasta tugevas hoos.

Omavahelise mängu võitsid Bobcatsi mehed tulemusega 93-43

PlayVR meeste kiituseks peab tõdema, et hooaja lõpul saadi juba mängupilt paremaks ja väikest lootust see annab, et ehk saadakse paremini vastu.

Bobcatsi puhul peab muidugi tõdema, et meeskond on pungil meestest, kes kõik võivad mingi mäng 30 lajatada.


KK PELGULINN (3) – BC RAWEST/AUTOPAY (14)

2X RHL liiga meister on olnud suur küsimärk hooajal 2023/24. Hooajaeelne Karika turniir võideti ja kõik tundus parimas korras. Põhiahooajal aga saadi liiga liidritelt kindlad kaotused.

Omavaheline mäng BC Rawest/Autopay vastu võideti 73-48.

BC Rawestil on olnud keerulisem aasta . Palju on olnud vigastusi, mis on meeskonna jätnud tabeli lõppu.. Talenti leidub meeskonnas ja kui kõik terved, siis on nad rasked vastased kõigile.

Vaatame- näeme, kes ja kuidas! Vana tõde on korvpallis see, et miski pole kindel ennem, kui lõpuvile kõlanud.


BC CONNECTION (4) – BC CONNECTION II (13)

KINDEL on see, et BC Connectioni nimeline meeskond mängib teises ringis! Kas põhimeeskond või duubel?

BC Connection peaks selles paaris olema küll kindel soosik! Omavaheline mäng võideti 90-40

Kodusõjaks võib asi minna siis, kui Connection II peaks esimese mängu tasavägiselt ära kannatama ja ehk teavad just nemad, kuidas põhimeeskonna vastu saada, kasutades ära siseinfot meeskonna trennidest.


EUROFASTENERS (5) – EZVIZ (12)

Eurofasteners maandus põhihooajal viiendale kohale. Mida sellest arvata?

RHL liiga esimesed meistrid on kogenud seltskond, kellel on olemas piisavalt kogemusi ja teadmisi selleks, et liiga ära võita.

Taaskord tuleb mängu faktor nimega vigastused. Kui kõik mehed on rivis on olemas ka kõik võimalused.

Omavaheline mäng selles paaris läks Eurofastenersi kasuks 52 -60

Ezviz on meeskond kellega peavad see hooaeg teised juba arvestama. Areng on olnud silmaga nähtav. Meeskonnaga liitunud Victor Janvier on tõusnud tiimi liidriks. Ka korvi all on arvestatav jõud nimega Jaan Ringinen.

Kas sellest kõigest jätkub, et Eurofastenersi vastu üllatus sepitseda? Seda näeb platsil.


SLEEPIT/RETLAR (6) – ALTIUS II (11)

Kuuendal kohal asetsev Sleepit/Retlar on kogu liiga must hobune.

Põhihooajal tehti selg prügiseks BC Unico meeskonnal ja koos uue tulija Artur Arhangelskiga on suurem osa mängudest võidetud.

Omavahelise mänguga Altius II-ga võitsid mehed südalinnast skooriga 45-78

Altius II on ka huvitav punt. Materjali on küllaga, et võita ükskõik keda. Selleks, et hellitada lootusi edasi pääsust, peaks kindlasti kohal olema meeskonna tuumik  Daniil Smirnov , Raimzan Hamidov ning Mikita Podlinnykh.

Võitlust ja head mängu peaks selles paaris kindlasti jaguma.


COOP/MEFAB (7) – FIUPLIANT VIIMSI (10)

Coop/Mefabi hooaeg on olnud selle aasta edulugu.

8 võitu ja 6 kaotust ehk tubli 7. koht põhiahooajal. Isegi natuke ebaõiglane, et esimene ring saadakse vastu kogenud Fiupliant Viimsi meeskond.

Viimsi mehed oskasid kaotada mitu tasavägist mängu. Saldoks jäi 5 võitu ja 9 kaotust

Kui vaadata meeskondade +/- tabelit, siis see annaks Viimsi tiimile 6nda koha.

Loota on, et tulevad kaks väga pingelist kohtumist. Põhiahooajal võitis Coop numbritega 65 – 70


 

LAKILAKID (8) – KK JOONIS (9)

Viimane, aga võimalik, et kõige tasavägisem paar Lakilakid ja KK joonis.

Lakilakid alustasid suure hurraaga hooaega ja vahepeal oldi isegi tabeli esimesed. Põhihooaja lõpuks ilutses võitude/kaotuste lahtris 7 – 7 ehk koht täpselt tabeli keskel.

Kindlasti pole Lakilakide eesmärk jääda oma kohale, vaid pigem vaadatakse üles poole.

Omavaheline mäng läks Lakidele 55 – 49

KK Joonise mehed võtsid ennast hooaja lõpuks kokku ja tõusid viimaste hulgast üheksandaks.

Potensiaali peaks meestel olema, sest on häid mängumehi nii tagaliinis kui ka korvi all.

Paari võitjat ootab teises ringis ees juba põhituniiri parim BC Unico.

Liiga soovib kõigile edu !

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 2023/24

 

 

2023-24 4/4 PÕHIHOOAJA MVP – IVO KOHTRING

 

2023-24 3/4 PÕHIHOOAJA MVP – Artur Kravtšenko !!!

 

Jälle on käes aeg ,et valida MVP.

Seekordseks valikuks osutus BC Unico mängumees Artur Kravtšenko !!!

Arturi vedamisel on BC Unico jõudnud tabeli tippu. Ülitähtsas mängus Tallinn Bobcats vastu viskas ta meeskonna parimana 22 punkti .

Nelja mängu keskmiseks jäi Arturil 15,7 punkti. BC Unico saldoks sellel perioodil – 4 võitu ja 0 kaotust.

Liiga soovib Arturile õnne ja edu ka edaspidiseks.

MVP MVP MVP !!!

 

 

 

RHL 23/24 – SIHIKS ESIMENE ASETUS!

 

Loetud päevad on jäänud veel selle aasta lõpuni ja põhihooaeg on loksunud vaikselt juba keskpunktist üle.

Sellises hooaja faasis on meeskondadele magusaks sihiks kindlasti esimese asetuse saavutamine. Kes on veel suures mängus alles?

Parimal positsioonil on loomulikult Tallinn Bobcats, kellel kaotused puuduvad. 8-0 ja puhtad paberid.

BC unico meeskonnal on kirjas 7 võitu ja 1 kaotus ehk  ka neil on kõik uksed valla. Nende kasuks räägib fakt, et mängimata on Bobcatsiga. Võrdsete võitude/kaotuste puhul läheb arvesse omavaheline mäng..

Sarnane seis on ka BC Connectionil – 6 võitu ja üks kaotus ning mängimata ülevalpool mainitud meeskondadega.

Tabeli alumisest osast on üles välja rappinud ka Sleepit/Retlar. Kui sa küsitud, et kaugele see meeskond ennast välja suudab mängida, siis hakkab selgeks saama nii mõndagi.

Peale uute meeste lisandumist on tunnistatud ainult võite- viis võitu järjest!!!

Kahe kaotusega on ka Eurofasteners, võimu on meeskonnal piisavalt, kuid jälle need õnnetud vigastused! Raskeks teeb olukorra ka napp 70 – 74 kaotus Bobcatsile. Tänu sellele võib juhtuda, et põhihooaja võit ja esimene ring playoffis vaba, võib jääda seekord saavutamata.

KK Pelgulinna meestel tundub see aasta olevat raskusi, kuigi seis on 6-2, siis mängud on olnud rabedad ja kaotused kirjas kahelt esimeselt. Karika võitjad loodavad, et playoffis suudetakse ennast jälle leida.

Kolme kaotusega on ka Coop/Mefab .Coopi mehed on osavalt noppinud 5 võitu, kuigi punktide vahe on -4. Siin võib tõdeda, et tegemist on meeskonnaga, kes oskab võtta võite tasavägises mängus.

Kokkuvõtteks ikkagi tahaks tõdeda, et playoffi pääsevad kõik. See tähendab, et kevadel on ikkagi kõigil võimalus tiitel koju viia.

Head vana aasta lõppu ja mõnusat uut korvpalli aastat!!!

 

 

2023-24 2/4 PÕHIHOOAJA MVP – ARTHUR JAKOVLEV

 

Pool hooaega on seljataga! Aeg on valida põhihooaja 2/4 perioodi MVP.

Seekord oli valik märksa kergem. Kui võtta arvesse meeskonna edu ja isiklikud saavutused, siis polnud liigal muud võimalust, kui valida parimaks Arthur Jakovlev.

Neljas peetud kohtumises viskas Arthur 21,5 punkti. See hooaeg on näidanud, et Arthurit on raske pidurdada, kuna mees on ohtlik kaugvisetel ja terava jalaga läbimurretel.

Liiga soovib Arthurile edu ka põhihooaja teises pooles.

MVP MVP MVP

 

 

RHL 23/24 – PÕNEVUST JAGUB!

 

Põhihooaeg hakkab vaikselt jõudma poole peale. On olnud põnevaid mänge ja ka üllatavaid tulemusi.

Kohe esimeses ja teises ringis sai väikese üllatusega hakkama Coop/Mefab, kes suutis südika mänguga vaiba jalge alt tõmmata nii Fiuplant Viimsilt kui ka BC Connectionilt.

Valitsev meister on näitamas võimu- Tallinn Bobcats on teinud puhta töö –  5 – 0!!!

Kõige meeldejäävam võit nendest viiest oli arvatavasti kohtumine KK Pelgulinna vastu.

Kui pool mängu suutis Pelgulinn veel kuidagi kaasas rippuda, siis teisel poolajal sõitis Bobcatsi masin vastasest teerullina üle.

Ülikindel 102-76  võit!!!

Hästi on alustanud ka ex-meister Eurofasteners. Esimeses viies kohtumises jalutati vastastest üle suurte võitude toel. Natukenegi sai vastu KK Joonise meeskond ( 46 – 60 ).

6. vooru kohtumises vannuti, aga napilt alla Pelgulinnale, Euro meeste kaitseks peab ütlema, et mängiti sisuliselt poolte põhitegijate puudumisel.

5-1. peal asetsevad ka BC Unico ja KK Pelgulinn.

BC unico on näidanud võimu, kuid samas saadi kaotus Sleepit/Retlari tiimilt.

Retlari meeskonnaga liitus keset hooaega väga võimekas mängumees – Artur Arhangelski

Huvitav on näha, kui kaugele suudab Artur ja Rain Aun selle meeskonna vedada. Raskeks läheb kõigil selle DUO vastu ja eks meeskonnad ka vaikselt teevad plaane, kuidas neid takistada.

Uustulnukate kohapealt peab tunnistama, et on olnud väikeseid raskuseid.

KK Joonis on saanud ehk kõige raskema ajakava. Mängud on näidanud, et kui neil kõik kohal, siis on tegemist hea pundiga.

BC Connection II ja PlayVR on omavahel juba kohtunud ning peale jäi BC Connection II ( 62 – 58 )

PlayVRi mehed on olnud hädas vigastustega ja tundub ,et terve esiviisik on ka hetkel traumadega väljas. 

BC Rawest/Autopay tegi ka osava liigutuse tuues meeskonda Mati Kaljundi.

Kui vaadata neid kahte mängu, kus Mati kaasa tegi, siis on tegemist ilmselt ümbersündinud tiimiga.

Ärme unusta, et hooaeg on veel pikk. Tabelis võib nii ülesse tõusta, kuid samas ka alla langeda.

Kokkuvõtteks võikski öelda, et põnevust jagub!