RHL Liiga 5.voorus pakkus põneva lahingu vastasseis BC Smsraha ja LakiLakide vahel, BC Terase ja RSK Viimsi vahel läks tuliseks, BC Connection näitas lõpuspurti, teised mängud selgemad!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga viiendas voorus oli põnevamaid hetki, aga oli ka ülekaalukaid võite. Nädalane puhkusepaus oli erit hästi mõjunud LakiLakidele.

vs

Vooru avamängus BC Sulevi ja Tallinn Bobcatsi vahel, mis mängiti 10.novembril kell 20.00 TalTech Spordihoones, jäid sulevlased kohe esimesest veerandist alates tagaajaja rolli, kaotades seti 7-20. Teine veerand algas BC Sulevile küll hästi, jõudes 7 punkti kaugusele, ent siis lõi miski neil “klapid kinni”, jäädes kolmanda veerandi keskpaigani “kuivale”, samas, kui Tallinn Bobcats tegi veerandi lõpuga 19-0 vahespurdi. Pikemale puhkusele läksid meeskonnad 17-43 seisul. Kolmas veerand algas bobikute kontrolliga, alles viiendal minutil said sulevid “käe valgeks”. Viimase seti eel BC Sulevil suur punktilõhe, 25-59, ja ei olnud enam aega end tagasi hoida. Ja ei hoitudki – kaitse saadi korda, ja kuigi Tallinn Bobcats püüdis, siis setivõit kindlalt sulevlastele, ja lõppseis 42-69 (7-20, 10-23, 8-16, 17-10) ei tundunudki enam nii õudne. Bobikutele panustas enim võitu duo  Kevin Aron Ilves ja Wanli Deng, kes panustasid vastavalt 18 ja 17 punkti. Sulevlasi vedasid uue hingamise leidnud Tõnu Schmidt ja kahuriväe dirigent Arne Liim 14 ja 12 punktiga. Debüüthooaega on bobikud alustanud 5 võiduga 5-st mängust. Sulevlastel on olukord pöördvõrdeline.

vs

Samal õhtul toimus teinegi mäng, kui Merivälja Koolis viskas Liiga peakohtunik Rein Tammik palli mängu kell 20.05 paari BC Teras ja RSK Viimsi vahel. Kuigi mäng ise oli ühekülgne, siis emotsioone oli mängus, nagu oleks tegemist olnud finaalmänguga, kus punkt-punkti mäng. Kohe alguses vajutasid “viimsilased gaasi põhja” ja tegid terassüdamega meeste ees kümne minutiga 12-punktilise vahe sisse. BC Teras sai väiksemale puhkusele 12-24, ja loodeti teisele setile minna uue hingamisega. Paraku aga, viskas RSK Viimsi koduvõistkonnale “vimka sisse”, hoides kaitses kõva, ja nii tuli tersmeestel kogeda sama, mida sulevlased, jäädes kahe veerandi sees kümneks minutiks puhtalt “kuivale”. Alles teise veerandi kaheksandal minutil saadi esimene korv üle pika põua, ent selle põua ajal said viimsilased 23 vastuseta punkti lisa. Poolajaks oli BC Teras jäänud 16-47 kaotusseisu, ja minna oli veel palju. Kolmas veerand mängiti väga lahtiste kaartidega väga lahtist korvpalli, kus kaitse ei olnud eesmärk. Mõlema meeskonna skoor kasvas jõudsalt, ja lõppes 36-76 seisul. Ei saanud ka viimasel veerandil terasmehed uut hingamist, ja tuli kokkuvõttes RSK Viimsile alla vanduda numbritega 50-102 (12-23, 4-24, 20-29, 14-26). Mäng oli ühepoolne, ent ikkagi tuli peakohtunikul jagada kokku ühe ebasportliku vea, kaks tehnilist viga ja kaks eemaldamist. Bobikutega võrdselt viienda võidu viiest mängust saanud viimsilaste parimad olid mängus eemaldamise teeninud Vladimir Dratšjov 23 punktiga ja 21 punkti lisas Mati Kaljund. Ka kaotuskibedust tundma pidanud terasmeeste suurim skoorija  Anti Maimann eemaldati mängust, jõudes selleks ajaks koguda 20 punkti. Martin Neigla lisas 10 silma. Vladimir Dratšjov ja Anti Maimann peavad jätma ühe mängu vahele!

vs

Kolmandas mängus rullus lahti tõeline põnevusmäng, kui 11.novembril Play Arena Spordihoones kell 19.30 võõrustas BC Smsraha meeskond LakiLakide “hokimeeskonda”! Selle paari taktika oli üsna ühtemoodi üles ehitatud stiiliga – “rünnakul vaatame, kas tagasi kaitsesse jõuame”! Kohe esimesel veerandil pandi “korvivõrgud põlema” ja lõpetati sett 28-22 skooriga. Teisel veerandil kaitset küll ei rakendatud endiselt, aga rünnakul enam nii ei kukkunud, ja numbrid olid kasinamad. Siiski suutis BC Smsraha oma “intressimäära” veelgi tõsta ja poolajaks juhiti LakiLakide ees juba 44-35. Poolaja pausilt tagasi tulles läks taas “paugutamiseks”, kuid selles setis rahameeste püssid enam nii hästi ei paukunud, samas, kui õnnekütid kasutasid paremini võimalused ära. Siiski, roosa vahe endiselt kodumeeskonna kasuks enne viimast lahingut 64-59. Viimasel veerandil BC Smsraha hakkas justkui edu hoidma, aga ebaõnnestunud vabavisetega lubati 35-ndaks minutiks LakiLakid järgi ja punktiga ettegi. Siis aga suudeti veel viimaseks minutiks taas minimaalne edu saavutada, juhtides 84-80. Õnneküttidel oli aga vastus olemas, ja lühikese ajaga pandi vastuseta 5 punkti protokolli juurde, ja rahameeste valus kaotus 84-85 (28-22, 16-13, 20-24, 20-26) oli tõsiasi. Õnneküttide jaoks oli see palsamiks eelmise vooru viimaste sekundite napi kaotuse eest. Kokkuvõttes saigi saatuslikuks rahameestele vabavisked – 36-st sooritusest tabati vaid 18! Võidu eest hoolitses külalismeeskonnast enim Kristjan Nõmmik 24 punktiga. Teda toetasid Erki Pellja 17, Freddy Haljandi 13 ja võidukorvi visanud Kristo Krinpus 10 punktiga. Rahameestel tootis peamise osa punktidest nelik – Dmitri Kuznetsov, Raimzan Hamidov, Igor Preitlov ja Igor Teterin, tuues vastavalt 21,18,16 ja 14 punkti.

vs

Vooru neljas mäng, neljapäeval, 12.novembril, kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis, toimus Liiga esimese hooaja finalistide vahel. Eurofasteners võõrustas Coop/Mefabit. Kui eurofastenerslased on igal hooajal vormis, siis kaubanduskoja liikmete vorm on nagu vererõhk mõnel harrastussportlasel – üles ja alla. Kohe alguses 19-8 setivõiduga kätte võidetud vahet oskasid Eurofastenersi mängijad edukalt hoida, kontrollides ka teist veerandit napilt aga kindlalt, ja poolajale mindi 41-29 seisul. Kuna Coop/Mefab pakkus kolmandal veerandilgi, nagu teisel, korralikku konkurentsi, siis eurofastenerslaste edu ei kasvanud punkti võrragi, ja viimase 10 minuti eel seis tablool 64-52. Viimane sett taas Eurofastenersile napilt, ja lõppseisuks 78-64 (19-8, 22-21, 23-23, 14-12). Võidumeeskonna parimateks oli eelmise hooaja Liiga parim kaitsemängija Taavi Toomara 20 ja samuti tiitlitega pärjatud Taavi Müürsepp 19 punktiga. Coop/Mefabi üritasid konkurentsis hoida Sven Pitkve ja Randel Päid 22 ja 13 punktiga. Meeskonna ühel liidril, Timo Kark`il, oli eriti must päev, ja see võis ka olla üks põhjuseid alla jäämises.

Rohkem pilte läbi Liiga ametliku fotograafi, Liina Kääriku, kaameraobjektiivi leiate SIIT.

vs

Neljapäeval toimus teinegi mäng, kui Südalinna Koolis kell 20.10 põimusid BC Connectioni ja SLEEPIT/RETLARi teekonnad. Kohe alguses näitas teravamat minekut ühendmeeskond, kui suutis 10 minuti jooksul teenida 14 vabaviset. Ja preemiaks korraliku mängupildi eest 20-16 avaseti võit. Teine sett oli nagu öö ja päev. Kui ühendmeeskond suutis saada sama palju vabakaid, kui foorwardslased esimesel veerandil, siis foorwardslased ise läksid teravuste peale, ja teenisid nüüd ise 14 vabakat kümne minutiga. BC Connection tegi küll ründes oma punktid ära, aga kaitses lubati SLEEPIT/RETLAR meeskonnal “hullata”, ja anda eduseis käest. Seisuga 37-41 läksid meeskonnad puhkama. Kolmas veerandaeg õnnestus paremini ühendmeeskonnal, suutes viimaseks veerandiks napi eduseisu, 54-53, saavutada. Viimane sett oli kõike muud, kui ootustepärane SLEEPIT/RETLAR meeskonnale. Esimese 5 minutiga suudeti küll 62-57 juhtima minna, ent siis tuli “haamer”. Midagi ei õnnestunud, ja lubati BC Connectionil teha 16-0 lõpuspurt. Sellest tulenevalt ka preemiaks koduvõistkonnale 73-62 (20-16, 17-25, 17-12, 19-9) võit, foorwardslastel ei õnnestunud võiduarvet jätkuvalt avada. Võitjatest näitasid eraldi skoorioskust selle hooaja punktikuningas Kaspar Osila – 23 punkti ja selle hooaja nelja esimese vooru vabavisete arvu arvestuses kuninga staatusesse jõudnud Rando Kapralov – 21 punkti (vv-d 14/11). Foorwardslaste punktid jaotusid võrdsemalt – parimat minekut näitasid. Ardo Orr kogus 13, Toomas Kukk ja Priit Zoova kogusid 12 silma.

vs

Reedel, 13.novembril, kell 19.00 tõmmati vooru “otsad kokku” Õismäe Sportmängude Hallis KK Pelgulinna ja Randvere Harrastajate vahel. Kui pelgulinlaste koosseis oli enam-vähem pikk, siis randverelased olid kohale saanud vaid 6 mängumeest, aga sellele vaatamata anti lahing. Esimene veerand kulgest tasavägiselt ja võitluslikult, kui kümne minuti lõppedes edestas KK Pelgulinn Randvere Harrastajaid vaid punktiga, 15-14. Teisel veerandil suutsid pelgulinlased randverelaste lühikese pingi vastu ära kasutada jõuvahekorrad peaaegu maksimaalselt, tehes kolm minispurti, ja minnes poolajale vastu 36-21 eduseisus, ja suurendades peale pikemat pausi kolmanda veerandi lõpuks edu veelgi, 59-37 peale. Viimane veerand jätkas KK Pelgulinn küll skoorimist, aga südikalt taas vastupanu osutanud Randvere Harrastajad näitasid, et saavad küll, kui tahavad. Vaid 3-punktiline setivõit kodumeeskonnale, kuid kokkuvõttes võitsid pelgulinlased siiski 80-55 (15-14, 21-9, 23-14, 21-18). Pelgulinlaste neljanda võiduni neljast mänguni aitasid enim Mairold Vister,Ted Abel,Villu Tiitus ja Jüri Rovgeisha, panustades 17, 15, 15 ja 11 silmaga. Randvere eest viskasid Reigo Roos 22, Tanel Kuusik 14 ja Tanel Raig 11 punkti.

Rohkem pilte läbi fotograaf Tõivu Kääriku kaameraobjektiivi leiate SIIT

Videokokkuvõte nähtav SIIN