RHL Liiga 3.voorus alistas Tallinn Bobcats napilt Randvere Harrastajad, ülejäänud paaride pinget ei olnud, KK Pelgulinn pani püsti “sada ja seened”!

BC Teras
BC Teras. Fotograaf Tõivu Käärik

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga kolmandas voorus möödusid lahingud palliplatsil täitsa rahumeelses toonis, arvestades tulemusi. Põhjuseid võib otsida äärmiselt ühepoolsetes seisudes, mida paarid pakkusid.

vs

BC Teras ja Coop/Mefab tegid vooru lahti 19.oktoobril kell 21.00 Siili Pallimängude Majas. Kohe esimese veerandiga hakkasid jõuvahekorrad paika loksuma, sest see, mis ei õnnestunud rünnakul ja kaitses terassüdamega meestel, õnnestus kaubanduskoja liikmetel. 4-27 vaatas vastu tablool peale esimest kümmet minutit. Aga esimese veerandi ehmatusest BC Terase mängijad taastusid, ja järgmised veerandid olid juba võitluslikumad. Kokkuvõttes 45-82 (4-27, 15-18, 11-17, 15-20) pani võidupunktid enda kontole Coop/Mefab. Coopilastel sai terve viisikutäis mehi kokku kahekohalise punktiskoori, suuremaid numbreid näitasid Veljo Häninen 17 punktiga ja Erki Pettai ning Taavi-David Israeljan võrdselt 12 punktiga. Terasmeeste top-skoorija oli Anti Maimann 20 silmaga.

vs

Teine mäng, BC Sulevi ja LakiLakide vahel, toimus 20.oktoobril kell 20.00 TalTechi spordihoones. Siin mängus jätkus sulevlastel jaksu sisuliselt esimeseks kümneks minutiks, kui suudeti tasavägisemat mängu näidata. Edasi panid õnnekütid kaitse üsna lukku, lubades BC Sulevil järgneval 20-mnel minutil kokku vaid 14 silma saada, ise vastates 54 punktiga. Ka viimase veerandiga imet ei sündinud, kui sulevlased LakiLakidel minna lasid. Tablool lõppseis 42-99 (17-22, 8-23, 6-31, 11-23) andis põhiturniiri tabelisse punkti sulevlastele ja kaks punkti õnneküttidele. Sulev Reinpuu kasvandikest suutsid Viljo Trutsi ja Janno Bremann vastavalt 12 ja 11 punkti kokku saada, õnneküttidest kogusid suisa 3 mängijat 20+ punkti – Erki Pellja 23, Kristjan Nõmmik 22 ja Gert Kuuskmäe 20.

vs

Samal õhtul läksid omavahel vastamisi SLEEPIT/RETLAR ja RSK Viimsi kell 20.00 Merivälja Koolis. Kohe esimene veerand õnnestus paremini viimsilaste kaitse ja rünnak. Oluline osa edul oli ründelauapallidel, mis andis lisavõimalusi parandada eksimus visetel. Teine ja kolmas veerand oli võrdsemate mäng, ent lühikese pingiga mängule jõudnud SLEEPIT/RETLARi meeskond pidi mõru pilli alla neelama viimase veerandi neljandal minutil. Seitsmest mängumehest oli kaks mängijat juba vigastustega pidanud pingile jääma, ja ühe mängija viies viga jättis foorwardslased neljakesi platsile RSK Viimsi rünnakuid tõrjuma. Alguses isegi suudeti sammu pidada, aga viimaseks kaheks minutiks enam jaksu ei jätkunud, ja pallikaotuste ning möödavisetele vastasid viimsilased kiirrünnakute laviiniga, tehes lõppu 14-0 spurdi. Kokkuvõttes foorwardslastele häving numbritega 55-91 (10-21, 14-17, 16-21, 15-32). SLEEPIT/RETLARis said Ardo Orr ja Jaanus Sepp kokku vastavalt 17 ja 15 silma. RSK Viimsi võitu panustasid enim punkte Mati Kaljund ja Janek Pallase 21 ja 16 punktiga.

vs

Vooru neljandas mängus, 21.oktoobril, käisid mõõtu võtmas KK Pelgulinn ja BC Rawest/ML3 Siili Sportmängude Majas algusega kell 19.15. Pelgulinlaste avastart mängul õnnestus, nagu kaugushüppaja “ideaalne paku tabamine”, sest korraliku kaitse pealt kiired rünnakulahendused lubasid hea protsendiga tabamuste juures teenida suisa 35 punkti kümne minutiga. Elektroonilise tantsumuusika esindajad ise tegid pigem oma tavalise ära, kogudes 9 silma. Teine veerand oli üsnagi “tagasihoidlik” KK Pelgulinnal, teenides tervelt 10 silma vähem, BC Rawest/ML3 aga jätkas sama mustriga. Kolmandal veerandil “paugutasid uksi” külalised, tehes pelgulinlastele külma veerandaja võiduga. Ent viimasel veerandil vormistas KK Pelgulinn ikkagi võidu visates “sada, ja sinna otsa veel seened”. Skooriga 111-57 (35-9, 24-9, 21-23, 31-16) mäng lõppes, ja BC Rawest/ML3 piinad lõppesid. Võitjate parimana viskasid Kaur Laasma 18, Margus Unt 17, Mairold Vister 16 ja Ted Abel 15 punkti. Elektroonilise tantsumuusika korraldajate parimad olid Christofer Jaadla 18, Oliver Otti 15 ja Indrek Juhkam 10 punktiga.

Mängu videokokkuvõtte parematet paladest läbi operaator Tõivu “Kõps” Kääriku tehnika leiate samuti mängustatistika alt, VIDEO

vs

22.oktoobril läksid vastamisi potensiaalselt kõige tasavägisem paar voorus, kui esimese hooaja tiitlivõitja ja eelmise hooaja hõbedane Eurofasteners võõrustas BC Smsraha meeskonda kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis. Esimesel poolajal oli suuri kõikumisi mõlemalt poolt, kui esimese kümne minutiga tegid rahamehed vahe enda kasuks sisse 9 punktiga, siis veel suurema vahega teise veerandi järel juhtisid siiski eurofastenerlased 6-punktilises edus. Kolmanda veerandaja 10-punktiline võit Eurofastenersile tagas korraliku “puhvri” viimaseks veerandiks. Ja kuna BC Smsraha ei suutnudki pööret mängu tuua, võitis kodumeeskond kindla võidu numbritega 72-54 (8-17, 24-9, 19-9, 21-19). Võitjate poolel näitasid parimaid kasutegureid pingilt mängu sekkunud Rauno Rohtmets ja Keir Veskiväli 16 ja 15 punktiga, kaotusega leppima pidanud rahameestest sai vaid Dmitri Kuznetsov 21 punktiga kahekohalise skoori enda nime taha.

Pilte läbi Liiga ametliku fotograafi, Liina Kääriku, kaameraobjektiivi leiate SIIT

vs

Kolmanda vooru päästis oma põnevusega paar Tallinn Bobcats ja Randvere Harrastajad. 23.oktoobril, kell 20.20, kus siis veel mujal, kui mitte Tallinna Südalinna Koolis, pandi pall mängu, ja läks titaanide heitluseks. Ühel pool kiiremat, ja pigem improviseerivat korvpalli harrastav boobkätside seltskond, teisel pool Randvere kogukonna spordikoondis oma suuremate mängukogemuste ja “tark ei torma” tempoga. Paremini alustasidki mängu just kogemustega mehed, kui avaveerandil saadi 8 punktiga juhtima, ent Tallinn Bobcats ühtse rusikana ei andnud alla, ja seadis Randvere Harrastajate vastu poolajaks viigi tagasi majja. Kolmandal veerandil oli taas nõks paremad numbrid tablool randverelastel, lõpetades kahepunktilises edus, ent suuresti seda tänu boobkätside vabaviske tabavusprotsendile. Viimane veerand aga oli täielikult mr. Kammi from Cameroon päralt. 17-st punktist 13 punkti viimase kümne minutiga visanud mehel jäi veel varu, sest 5 vabaviset sel veerandil viskas “lauda seina” pihta. Randverelased said kogu pundil peale 10 punkti, ja vabavisete taha siinkohal peituda ei saanud. Tallinn Bobcatside kolmandale võidule kolmest mängust panustaski Christian Tchabeth Kammi, tuues 21 punkti, sh. 16 teenitud vabaviset. Kevin Aron Ilves toetas teda 17 ja Lukas Gajonia 14 silmaga. Vabavisked vastavalt 4/4 ja 6/6. Randvere Harrastajate parimaks oli meeskonda noorust toonud Rauno Mäepea 20 punktiga, ja vanameister Andres Uuetoa lisas 18 punkti.

Tuleb ka ära mainida, et Tallinn Bobcatsi meeskonna mängiva treeneri, Marian András Baráth`i, poolt pakutud võimalus on Retlar Harrastuskorvpalli Liigas ajalooliselt esmakordne. Mitte kunagi varem pole toimunud Liiga mängu LIVE`s terve mängu pikkuse ulatuses. Palun väga, siin see on, järelvaatamiseks. Take coca and pop-corn, and enjoy Tallinn Bobcats – Randvere Harrastajad Live. Thanks, Marian!!!