RHL Liiga 2.voorus suutis debüüthooaja teise võidu võtta Tallinna Bobcats, teised debütandid kaotasid “valge vahega”.

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga teises voorus parandati rekordit veelgi, kui nädala jooksul tehti kokku 6 “sparringut”, ja “käe sai valgeks” lõpuks ka Liiga viimane debüüti oodanud meeskond BC Teras. Neljast mängust 2 olid tasavägisemad, ülejäänud neljas paaris oli valget vahet paariliste vahel olulisemalt rohkem.

vs

Ka teise vooru avamängu üks osapooli oli LakiLakid, kes võõrustas seni Liiga debüüti oodanud BC Terast, kohtudes 13.oktoobril kell 20.30 Õismäe Sportmängude Hallis. Esimese kolme veerandiga ei saanud terassüdamega mehed, kelle hümniks LAUL, aru, kuhu nad sattunud on. Õnneküttide hokivahetused 5 minuti kaupa viisikud sisse-välja töötas kui õlitatult, ning BC Teras otsis allest ennast. Viimasel veerandil aga LakiLakid väsisid, ja terasmehed keerasid põhja volüümi hümni refrääni ajaks, nagu filmis “Kadunud 60-mne sekundiga” Nicholas Cage, ja pandi korralik lõpp. Kui esimese kolme veerandiga suudeti noppida 18 silma, siis ainuüksi  viimase 10 minutiga 25 silma visata on iga meeskonna unistus. Paraku ei piisanud sellest LakiLakide vastu, sest stabiilsem korvide kogumine tõi õnneküttidele tabeliturniiri järgmised võidupunktid skooriga 75-43 (21-4, 27-7, 16-7, 11-25). Võitjate parimate numbrite eest hoolitsesid Gert Kuuskmäe 16, Horre Vahe 13 ja Robert Norak 11 punktiga. BC Terase raudset rongi vedas vedurina Anti Maimann 16 silmaga.

vs

Ka teise vooru teises mängus 14.oktoobril kell 19.30 Play Arena saalis oli muster üsna sama, mis esimese paari puhul. Veidi oma koosseisu “kohendanud” BC Smsraha võttis kodus vastu Liiga poolt palavalt hinnatud BC Sulevi. Kolmes esimeses setis 69 punkti kätte saanud rahamehed oskasid Sulev Reinpuu kasvandikud hoida madala kursi peal, lubades neil üllatada vaid 18 silmaga. Viimasel veerandil aga noppisid sulevlased sama saagi, mis esimese 30 minutiga – 16. BC Smsraha võttis BC Sulevi vastu siiski veenva võidu numbritega 94-34 (19-5, 20-6, 30-7, 25-16). Kui rahameeste hulgas oli suisa 5 mängijat, kes kahekohalise punktiskooriga lõpetasid, oli ka sulevlaste seas paar sellist meest. BC Smsraha skoori eest hoolitsesid enim Igor Teterin 20 punktiga, Ilja Kukuskin 16 punktiga, ning kolm mängijat võrdselt 11 punktiga. BC Sulevi kasina skoori “tassisid” Kristo Kuiv ja Janno Bremann 12 ja 10 punktiga.

vs

Vooru kolmas mäng, mis toimus 15.oktoobril kell 20.10 Tallinna Südalinna Koolis, oli teistest mängudest kõige tulisem, kui foorwardslaste SLEEPIT/RETLAR pakkus külalislahkust väga sümpaatsetele välismängijatest koosnevale Tallinn Bobcatsile. Ja seda sõna otseses mõttes. Esimese veerandi võrdne vastasseis pöördus teisel veerandil külaliste 4-punktiliseks eduks.Ja kuigi peale puhkepausi tulid SLEEPIT/RETLAR mehed vähem unisemalt peale, alustades viimast kümnendit omakorda 3-punktilises edus, jäi viimane sõna siiski Tallinn Bobcatsi ühendmeeskonnale. Valus kaotus kodumeeskonnale numbritega 54-56 (15-15, 17-13, 9-16, 15-10) oli tõsiasi, nagu ka ilveste esimene võit Liigas. Kaotuskibedust tundma pidanute seas said mehiste tulemustega hakkama Rain Aun ja Denis Polubinski, skoorides 19 ja 16 punkti meeskonna saldosse. Võidujoovastusest lakke hüpanud, seda sõna otseses mõttes, Tallinn Bobcatside vankrit vedasid Lukas Gajonia 14 ja Benoît Barbou 10 punktiga.

vs

Pea samasuguse vaatemängu pakkusid vooru neljandas mängus 15.oktoobril kell 20.30 Karulaugu Spordikompleksis Randvere Harrastajad ja Coop/Mefab, kes mängu lõpuks üsna tasavägise tulemuse pakkusid. Veerandajad olid küll, nagu ameerika mäed, kui kordamööda võideti minimatše. Alustas napilt paremini randverelaste kogukond, kuid kaubanduskoja liikmed ei jätnud jonni, ja poolajale mindi vastu juhtival positsioonil. Randvere Harrastajad tegid kolmandal veerandil muljetavaldava kaitsetöö, ja kuigi enne viimast veerandit oldi 4-punktilises eduseisus, jäi Coop/Mefabi otsustada võidupunktide saatus. Randverelased tardusid, ja seisuga 52-59 (11-9, 12-22, 18-6, 11-22) anti käest edu kaubanduskoja rüütlitele. Kui Randvere Harrastajate poolel said Sten Akel ja vanameister Tanel Raig 12 punktiga võrdselt suurimateks skoorijateks, siis Coop/Mefabil suutis päikesepoiss Timo Kark 6-e kaugviske toel üksinda sisuliselt kahe eelpool mainitud härrasmehe skoori kokku saada, olles 23 punktiga võitjate liider. Leho Vool lisas 11 silma. Peaaegu 4 kõige lühema tähtede arvuga mängijat!

vs

Teise vooru viiendas mängus, mis leidis aset 16.oktoobril kell 18.30 Tallinna Südalinna Koolis, BC Rawest/ML3 ja RSK Viimsi vahel, ei tekkinud samuti alates esimese veerandi kaheksandast minutist kahtlustki, kes on mängu favoriit. Stardipaugule pidas paremini vastu BC Rawest/ML3, end RSK Viimsi maruline veerandi lõpuspurt lämmatas koduvõistkonna, ja halvas ka kogu edaspidise mängu. Teise ja kolmanda veerandi konkurentsivõimelisema heitluse järel hakkas elektroonilise tantsumuusika esindajate tantsusamm töntsiks jääma, ja lõpus vajuti tantsusaalis toolidele jalga puhkama, et siis pealt vaadata, kuidas kuurortlinna Viimsi esindajad hullamist jätkasid. 54-86 (8-17, 15-22, 15-19, 16-28) seisuga andsid tantsupidude meisterkorraldajad viimsilastele võidupunktid. Visalt võidelnud BC Rawest/ML3 tiimi skoori ehitasid enim Jevgeni Gorpinchenko 16 silmaga ja Christofer Jaadla 14 silmaga. RSK Viimsi suure punktisaagi peaarhitektid olid Vladimir Dratšjov 22, Mati Kaljund 20, Mart Madisson 15 ja Raivo Rang 13 punktiga.

vs

Vooru viimane mäng on punktivahedes sisuliselt viienda mängu dublant, kui samuti, 16.oktoobril, kuid kell 20.00 ja Kopli Spordihoones kohtusid BC Connection ja KK Pelgulinna meeskonnad. Esimene veerand möödus üldse punktivaeselt, ent kehv vabavisketabavus ei lubanud ühendarmeel pelgulinlasi hirmutama hakata. Ja kui teine veerand oli võitluslik, kus BC Connection vandus taas KK Pelgulinnale alla, aga vaid punktiga, siis puhkusele minnes oli edu külalistele 8 silma. Siis aga tundus, et ilmselgelt oli BC Connection Sepa baaris söömas käinud, ja esimese poolaja võitluslikkus oli kadunud, lubades KK Pelgulinnal vahe käristada viimaseks veerandiks juba 19-punktiliseks. Ja kuna toit alles veel seedis, siis ka viimase veerandi 11-punktiline allajäämine ei andnud vähimatki lootust konkurentsis connectionlastel. 36-66 (5-12, 13-14, 8-19, 10-21) tuli tunnistada külaiste paremust. Madala skoori juures keegi kodumeeskonnast kahekohalise skoorini ei jõudnudki, parim oli Rivo Kristal 7 punktiga, võitjate seast kerkisid esile Margus Unt ja Ted Abel vastavalt 17 ja 13 silmaga.