RHL Liiga 1.voor tõestas meeskondade pikast pausist tingitud puiset olekut, BC Sulev näitas kõrgliiga tasemel vabavisete tabavusprotsenti!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 3-nda hooaja avavoorus mängiti rekordiline arv mänge. Ühelgi varasemal hooajal pole avavoorus maha peetud 5 mängu. Sel hooajal sai see teoks, ja Liiga eestvedajatel on selle üle vaid hea meel, et nii suur huvi meie tegemiste vastu on.

Liiga 3-nda hooaja avavooru esimene pall visati mängu 5.oktoober kell 20.30 Karulaugu Spordikeskuses, kus Randvere Harrastajad võõrustasid LakiLakide meeskonda. Randvere korvpallikantsi au ja uhkus suutis küll avasetil juhtohjad võtta, ent kuna ülejäänud kolm setti jäädi kindlalt õnneküttidele alla, tuli vastu võtta vähesest mängupraktikast tingitud 44-79 (12-9, 12-25, 6-18, 14-27) kaotus. Siiski üks element, milles mõlemad meeskonnad tublid olid, olid vabaviske tabavusprotsent – randverelastel 63,2 (19/12) ja õnneküttidel 55,6 (9/5). Kodumeeskonna parimad palad tulid Sten Akelilt, kes kogus 13 silma, ja üleplatsimehena teenis 8 vabaviset, tabadest neist 6. Õnneküttidel oli kahekohalisele skoorile pretendente rohkem – Erki Pellja lisas meeskonna kontosse 21, Gert Kuuskmäe 13 ja Kristjan Nõmmik 12 punkti.

Avavooru teine mäng – selle üle võibki jääda vaidlema. Peeti see kas 6.oktoober kell 20.00 TalTech Spordihoones BC Sulevi ja Eurofastenersi vahel või samal kellaajal Merivälja Koolis RSK Viimsi ja BC Connectioni vahel. Oletame, et TalTechis sulevlaste ja eurofastenerslaste vahel, jättes segasemad hetked nö. kolmandasse mängu. See, mida randverelased suutsid avamängus kohe esimeses setis, suutsid sulevlased viimases setis. Ehk et, kui kolm esimest setti suutsid sulevlased külalistele üsna selgelt alla vanduda, suudeti viimaseks setiks koguda, ja minilahing võita. Kokkuvõttes siiski selge kaotus 53-81 (14-26, 14-21, 9-21, 18-13), ent punktisaak rünnakul oli ametlikult nädala paremuselt kolmas näitaja. Veelgi parem, isegi parim näitaja, oli BC Sulevil vabavisete tabavusprotsendis, tabades 75-protsendiliselt (24/18). Kõrgtase, muud ei oska sõnada. Eurofastenersi näitajad olid samuti üle keskmise, 55%-i (20/11). Sulevlaste skoori kasvatasid enim Arne Liim ja Viljo Trutsi vastavalt 17 ja 16 silmaga, eurofastenerslaste skoorile panid õla alla Taavi Müürsepp 24, vanameister Alar Eelma 13 ja Rauno Rohtmets 10 silmaga.

  

Rohkem pilte läbi fotograaf Tõivu Kääriku kaameraobjektiivi leiate SIIT.

1.vooru kolmas mäng – siin jätkus draamat juba sellest hetkest, kui mänguaeg kokku lepiti. Ehk siis, 6.oktoobril, samuti 20.00, Merivälja Koolis, põimusid RSK Viimsi ja BC Connectioni teekonnad. BC Connectioni näol tegemist ühe Liiga debütandiga, ja eks uus ja huvitav olukord võttis päeva lõpuks ka huvitava pöörde. Kui alguses tundus kõik “ehe ja hää”, ja alustati kohe esimesest minutist suure isuga mängimist, kus liidriohjad vaheldusid, nagu Eestis ilmastikuolud, siis kokkuvõttes ei määranud see lõpptulemust – lõpptulemuse määrasid juhendist tulenevad reeglid. Kuurortlinna esindusmeeskonna mängijatele läks tabelisse kirja võit 20-0, kuna BC Connectionil oli kuskil meeskonna esindaja ja mängijate vahel ühendus hetkeks kadunud, ja keelatud mängijate kasutamine ei andnud debüütmängu juubeldamiseks põhjust. Siin mängus seega parimaks skoorijaks oli tabloo ise!

  

Rohkem pilte läbi fotograaf Nadia Kasjanenko kaameraobjektiivi leiate SIIT.

Avavooru neljas mäng leidis aset 8.oktoobril kell 17.40 Õismäe Sportmängude Hallis, kui vanad kamraadid Coop/Mefab ja SLEEPIT/RETLAR (end. BC Forwards/Retlar Legends/35+) hakkasid vanu asju “klaarima”. Kui alguses sai paremini kaubanduskojaliikmete “armee”, siis foorwardslased ärkasid teisel veerandil, suutes mängu hoida pinge all. Ent, paremad õnnestumised coopilastelt panid foorwardslastele pinged peale, ja ka viimase seti minivõit ei päästnud külalisi kaotusest. Skoorivaeses mängus, kus vabavisked olid üsna võõras element mõlemale poolele, suutis siiski pikema kõrre rebida heinakuhjast Coop/Mefab, võites napilt, aga kindlalt, 51-46 (21-11, 8-16, 3-6, 9-13). Koduvõistkonna poolt suutis vaid Leho Vool kahekohalise kombinatsiooni endale kontosse sättida, olles 11 punkti, kolme kaugviske ja 8 teenitud vabaviskega parim omas meeskonnas. Külaliste poolel õnnestus enim Mark Metsla tegutsemine – 17 punkti ja vabavisked 9/6.

 

Rohkem pilte läbi Liiga ametliku fotograafi, Liina Kääriku, kaameraobjektiivi leiate SIIT.

1.vooru viiendas mängus jagasid omavahel 9.oktoobril kell 19.30 Tallinna Südalinna Koolis sõbralikke hetki Tallinn Bobcats ja BC Rawest/ML3. Meeskonnad, kes juba eelmisel hooajal, karikavõistluste raames, said Retlar Harrastuskorvpalli Liigas “kätt proovida”! Käesolevas mängus võib asjad kokku võtta lihtsalt – bobikutel õnnestus kõik, muusikaürituste korraldajatel sisuliselt mitte miski – olevat oldud krampis esimesest mängust üle pika aja. 95-48 (25-11, 22-8, 26-14, 22-15) skooriga sai maksimumpunktid tabelisse kodumeeskond, poole vähem jagus punkte külalistele. Võitjate poolel said suisa 5 mängumeest kahekohalise punktiskoori – Benoît Barbou 17, Nikita Bekhter 15, Christian Tchabeth Kammi 14, Lukas Gajonia 11 ja Kevin Aron Ilves 10 punkti. BC Rawest/ML3 meeskonnas oli vastav “kordaja” 2 – Marko Miir 16 ja Jevgeni Gorpinchenko 14 punkti.