13.voorus olid BC Sulev ja Randvere Harrastajad lähedal üllatustele.

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga kolmeteistkümnenda vooru kohtumistes olid BC Sulev ja Randvere Harrastajad lähedal üllatuste sepistamisele, Coop/Mefabit vedas alt kolmas veerandaeg ja RSK Viimsi võttis selge revanši.

VS

Vooru esimene mäng peeti maha 28.01.2020 kell 20.00 TalTechi Spordihoones BC Sulevi ja LakiLakide  vahel. Arvestades fakti, et BC Sulevi mängijate keskmine vanus on peaaegu topelt LakiLakide  keskmise vanusega võrreldes, võis eeldada piltlikult öeldes ülejooksmist õnneküttide poolt. Aitäh, BC Sulev, et eeldustega kaasa ei läinud, ja põneva lahingu andsite.

Esimese veerandi korralik kaitsemäng ei andnud üllatuseks palju aega – BC Sulev suutis LakiLakid seljatada 12-5 minimatši võiduga. Nagu herilased, vihaseks aetuna, suutsid õnnekütid teisel veerandil 12-0 spurdiga juhtima minna, ja edasine kulg korv-korvi vastu päädis sellega, et sulevlased leidsid end 11-22 setikaotuse juures oma “tavapärases – tagaajaja rollis”. Siiski, vaid 4 punktiga miinuses olles, 23-27 seisul puhkama minnes, püssi veel pääsasse ei visatud, ja tuldi kolmandale veerandile vastu tugevamana, kui kunagi varem. Kolmas veerand algas rahulikult, ja ei paistnud kuskilt muutust, kuni…kuni kolmanda veerandaja viiendal minutil alustati operatsiooniga “kaitsest rünnakule”, mille käigus hoiti LakiLakid kümnenda minutini “kuival”, visates ise samas rekordilised 18 punkti. Ja kuigi õnnekütid lõpus kosusid, võttis BC Sulev siiski üllatava 24-7 minimatši võidu, ja taastati eduseis enne viimast veerandit 47-34!!! Ja taas olid herilased tigedaks aetud, sest LakiLakid võtsid ette rännaku, mille jooksul tehti sisuliselt seda, mida BC Sulev kolmandal veerandil. Viie ja poole minutiga õnneküttidelt 20-2 spurt, ja mängu lõpp kujunes juba loteriiks, kes võidab, kes kaotab. BC Sulev üritas lõpus leida lihtsaid lahendusi, leides viskekohti, LakiLakid läksid see-eest teravuste peale. Sulevlased ei tabanud kõike, mis vaja, ja samas, ei suudetud teenida ka ühtki vabaviset, samas, kui õnnekütid teenisid suisa 19 vabaviset, millest tabati vaid 7!!! Seisuga 13-35 pidid sulevlased siiski, olles üllatuse sündimisele lähedal, alla vanduma, ja mängu lõppedes seisid sulevlaste jaoks napimatest napimad kaotusnumbrid 60-69 (12-5, 11-22, 24-7, 13-35).

Võitjate poolel tegid enim tegusid Priit Evart 21, Gert Kuuskmäe 14 ja Freddy Haljandi 10 punktiga. Nappi kaotust tunnistama pidanud koduvõistkonna säravaimad tähed olid Viljo Trutsi 18, Kristo Kuiv 14 (sh. 4 kaugviset) ja Janno Bremann 10 (sh. vabavisket 6/6) silmaga.

VS

Teises mängus sõitsid 29.01.2020 kella 20.15-ks Play Arenasse, toimunud mängus “kodumänguks külla”, Coop/Mefab, kes “võõrustas” sealset BC Smsraha võistkonda. Eelmise omavahelise mängu oli võitnud Coop/Mefab, kusjuures huvitav kokkusattumus on asjaolu, et toona kaotas BC Smsraha kolmanda veerandi 8-22, ja sellega ka kogu mängu. Nüüd olid coopilased sama kogemuse võrra “rikkamad”, jäädes alla kolmandal veerandil 8-22, ja kaotades mängu.

Mäng algas üsna võrdselt, kus kord juhtis Coop/Mefab, kord BC Smsraha. Pikema “õlekõrre tõmbasid” siiski coopilased, kes 22-15 seisuga asusid 10 minuti järel juhtima. Teine veerand oli samavõrd võitluslik, kui esimene, ja iga mees, kes platsile jooksis, oli valmis skoorima. Kuivõrd rohkem tahtis skoorida BC Smsraha, siis Romil Jermakovi juhendatav võistkond võttiski siit oma, seisuga 18-24, ja ja pikemale puhkusele minnes oli Coop/Mefabi edu minimaalne, 40-39. Kolmandal veerandil juhtus Coop/Mefabiga antud vastasseisus see, mis esimeses omavahelises kohtumises BC Smsrahaga – 8-22 veerandaja kaotusega jäädi suuremasse kaotusseisu. Tänu rahameeste 10-0 spurdile ei suutnud coopilased enam end kokku võtta, ja viimasele veerandile läks Coop/Mefab vastu seisul 48-61. Ja kuigi viimane veerand õnnestus oluliselt paremini, ei piisanud 19-12 minimatši võidust, et võidupunktid endale noppida. Lõpptulemus 67-78 (22-15, 18-24, 8-22, 19-17), ja coopilased 1, rahamehed 2 punkti turniiritabelisse juurde.

BC Smsraha võidu eest hoolitsesid enim Igor Teterin 21 punktiga, Igor Preitlov 13 punktiga ja Raimzan Hamidov 12 punktiga. Coop/Mefabit üritasid konkurentsis hoida Randel Päid 15 silmaga (sh. vabavisked 9/9) ja Timo Kark ja Taavi Aava võrdselt 14 silmaga

VS

Vooru kolmas mäng hakkas pihta 30.01.2020 kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis, kus Liiga liidervõistkond Eurofasteners ei saanud kuni mängu lõpuminutini tunda end turvaliselt Randvere Harrastajate vastu. Vaid ühe mehe ettevõtmised andsid napi võidu.

Peale palli lahtihüpet hakkasid mõlemad võistkonnad vastast “kompima”. Eurofasteners leidis lahendusi pigem kaugvisetest, Randvere Harrastajad “panustasid” keskpositsioonivisetele. Antud setis kaugvisete strateegia edu ei toonid, ja eurofastenerslased pidid 13-15 seisul tunnistama randverelaste paremust. Minipausilt tulles võistkonnad “avanesid nagu Pandora laegas”, sest unustati kaitse, ja panustati täielikult rünnakule. Mitmekülgsem strateegia, kus Eurofasteners suutis luua nii teravusi, skoorida ka keskpositsioonilt, ja püüdes ka kaugelt punkte noppida, tasus end ära, ja kuigi Randvere Harrastajad jätkasid samamoodi oma mitkekülgse mänguga, võttis koduvõistkond siiski napi setivõidu 27-25, ja pikemale pausile läksid võistkonnad 40-40 viigiseisul. Kolmandal veerandil aitas Eurofastenersi erinevalt esimesest veerandist, just kaugvisked. Element, mille osas just Randvere Harrastajad ei leidnud “kullasoont”. Kolm tabavat kaugviset oli piisav, et eurofastenerslastele 18-15 minilahingu võit, ja napp edu 58-55 enne viimast veerandit teenida. Viimane veerand oli eelmistest tasavägiseim, kus Eurofasteners püüdis kontrollida, ja Randvere Harrastajad murdepunkti saavutada. Ainult Rain Põdra individuaalsed sooritused mängu lõpus oli see, mille abil eurofastenerslased suutsid eduseisus püsida. kahe viimase minuti jooksul visatud mängumehe 8 punkti randverelaste 7 punkti vastu oli piisav, et 16-16 viigiseisul lõpetada veerand, ent võita kogu mäng tulemusega 74-71 (13-15, 27-25, 18-15, 16-16). Südi vastupanu Randvere Harrastajate poolt peab panema kartma kõiki teisi võistkondi, kel randverelastega veel mängimata.

Võidujoovastusele enim andsid ainest mängu päästja Rain Põdra 18 silmaga. Rauno Rohtmets ja Andry Nõmmsalu panustasid vastavalt 16 ja 15 silma (mõlemal sh. 3 tabatud kaugviset). Ühe punktiga leppima pidanud randverelaste tublimad olid Kardo Laats 15, Tanel Raig 13 ja Taavi Tavaste 12 punktiga.

VS

Vooru viimanegi mäng peeti pea samaaegselt kolmanda mänguga, 30.01.2020 kell 20.10 Tallinna Südalinna Koolis, kus 6-ndas voorus sama vastase vastu üllatusvõidu valmistanud BC Forwards/Retlar Legends/35+ pakkus külalislahkust RSK Viimsi võistkonnale. Anomaaliaid tekitanud mängus tundus algus foorwardslastele ilus, aga peale tehnilist viga toodi viimsilaste poolt koduvõistkond maa peale tagasi, ja edasise mängu vältel süvendati foorwardslaste kriisi kaitses veelgi.

Kui mängu esimene veerand töötas BC Forwards/Retlar Legends/35+ kaitse ja rünnak nagu kellavärk, võites seti 16-8 tänu mitmekülgsele rünnakule, korralikule kaitsele, siis teise veerandi 3-nda minuti ajal teenitud tehniline “tühja koha pealt” lõi foorwardslased rütmist välja, ja RSK Viimsi tulemine oli sedavõrd korralik, et BC Forwards/Retlar Legends/35+ 20-14 eduseis oli ühe hetkega muutunud 20-28 kaotusseisuks. Peata olek koduvõistkonna poolt lõi kaitsesse korraliku kiilu, ja viimsilased kasutasid selle korralikult ära. Kaks vastaste spurti oli foorwardslaste jaoks liig, ja 10-29 setikaotusega mindi pikemale puhkusele 26-37 kaotusseisus. Kolmas veerand oli koopia teisest veerandist, kus foorwardslased ei suutnud ülearu palju rünnakutel korda saata, samas lubati RSK Viimsil taas kaks vajalikku spurti teha, ning tuli taas vastu võtta suur, 12-30 setikaotus. Enne viimast veerandaega BC Forwards/Retlar Legends/35+ tulevik oli tume, sest 38-67 kaotusseis oli keeruline ülesanne RSK Viimsit üllatada. Ja kuigi viimase seti tegid foorwardslased juba korralikuma etteaste, kaotades vaid 18-19, ei olnud see oht viimsilaste jaoks. Lõpptulemus 56-86 (16-8, 10-29, 12-30, 18-19) jagas foorwardslastele 1 ja viimsilastele 2 punkti tabelisse.

RSK Viimsi võiduvankrit vedasid Janek Pallase ja Vladimir Dratšjov vürdselt 17 punktiga (sh. vabavisked 7/4 ja 11/7), Mart Madisson 16 ja Martin Raud 10 punktiga. Kehva mängupildiga esinenud foorwardslastest tõid võrdselt 11 punkti Andre Kaasik, Toomas Kukk ja Marko Miir.