12.voor – jooksvas põhiturniiri tabelis kõrgemal kohal paiknevad võtsid võidupunktid üsna kindlalt!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga kaheteistkümnes voor oli favoriitidele soodne voor. Põhiturniiri tabelis eespool asetsevad võistkonnad ei jätnud madalama paigutusega võistkondadele variantigi.

VS

Eurofasteners ja BC Sulev kerisid lahti 12.vooru 23.01.2020, kui kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis pall mängu visati. Favoriidis siin kahtlust ei saanud olla, aga sulevlased olid ka tublid.

Avakorvi viskas BC Sulev, aga Eurofastenersi kaks spurti 10 minuti jooksul andsid teiseks veerandiks 21-11 eduseisu. Teisel veerandil edu aina kasvas, ja ka selle võiti Eurofasteners 10 punktiga, minnes poolajale vastu 44-24 seisul. Ka kolmandal veerandil ei paistnud BC Sulevi jaoks asjad nende soovide järgi minevat, sest kodvõistkonnal eriti vahet ei olnud, kes platsile jookseb, punkte tootis pea iga mees. Viimase 10 minuti eel juhtis Eurofasteners juba 28 silmaga, 62-34. Viimasel veerandil näitas BC Sulev võib ka olla tubli, ja vaid 2 punktiga kaotatud sett ei lubanud eurofastenerslastele suuremat edu, kui 75-45 (21-11, 23-13, 18-10,13-11).

Eurofastenersi poolelt olid suurimad punktitoojad võistkonna mängujuht Taavi Müürsepp 15 ja Siim Padar 12 punktiga. BC Sulevil jõudis vanameister Arne Liim 11 punkti peale, võistkonna teised vedurid, Kristo Kuiv ja Viljo Trutsi kogusid 9 silma oma kontosse.

VS

Vooru teises mängus ei suutnud, samuti 23.01.2020 kell 20.30 Karulaugu Spordikompleksis toimunud mängus, taas Coop/Mefab murda Randvere au ja uhkust, Randvere Harrastajaid. Sarnaselt nende võistkondade selle hooaja esimesele mängule, tuli tunnistada randverelaste paremust.

Algas kõik hästi Randvere Harrastajate jaoks, kui veerandaega alustati kolme vastuseta korviga, ja teise veerandi alguseks särasid tablool numbrid setivõidust 17-10. Teiselgi veerandil ei suutnud Coop/Mefab oma parimaid omadusi rünnakul välja tuua, ja ka kaitse väsis, ning taas setivõit Randvere Harrastajatele 9 punktise eduga, ja poolajaks juhiti juba 16 punktiga. Peale suuremat puhkust Coop/Mefabi mängijad kosusid, ja minilahingu võit 5 punktiga tõid nad natukene mängu tagasi. Viimase veerandi alguses juhtus see, milleks kaubanduskoja liikmed valmis ei olnud. Randverelaste viie-minutiline domineerimine spurdiga 11-0 oli viimane piisk coopilaste karikasse, millest ei toibutud enam piisavalt. 70-53 (17-10,22-13,14-19,17-11) võiduga kindlustas Randvere Harrastajad põhiturniiritabelisse 2 punkti, ja jätkuvalt viiendal positsioonil püsimise, Coop/Mefabil aga läheb aega, et seitsmendalt realt ülesse poole pürgida.

Koduvõistkonna võidu peaarhitektid olid Taavi Tavaste 16 ja Kardo Laats ning Tanel Kuusik 14 punktiga. Coopilasi ei suutnud päästa ka Liiga eelmise hooaja üks säravaimaid komeete, Timo Kark, kelle arvele kanti antud mängus 16 punkti. Ka Leho Vool püüdis päästa, mis päästa annab, aga ka tema 12 punkti jäi väheseks.

VS

26.01.2020 kell 15.00 läksid “kavupidi kokku” Play Arena spordikompleksis Romil Jermakovi juhendatav BC Smsraha ja Liiga üks sünnilooautoreid, BC Forwards/Retlar Legends/35+. Korra juba kohtunud võistkondade paarist väljus toona võitjana Liiga uustulnuk, BC Smsraha, skooriga 68-56 – seega favoriidikoorem oli koduvõistkonna käes. Kuna foorwardslasi on tabanud pika hooaja keskel mängijate vigastused (loe: seljavigatused, hüppeliigese vigastused) ja ei olnud kokkusattumuste tõttu just kõige mugavam päev sportimiseks, leidus vaid “näputäis mehi, kes sportlikku pühapäeva nautisid.

Kohe mängu alguses dikteeris BC Forwards/Retlar Legends/35+ olukorda, ja võttis suuresti tänu tahtejõule minilahingu võidu, asudes 10 minuti järel juhtima 6-punktilises eduseisus. Küll aga, kuna BC Smsraha pingil oli kogemustega treener, “tuvastati” kiirelt põhiprobleemid, ja juba teise veerandi neljandal minutil alustati 16-0 spurdiga, minnes omakorda juhtima 35-26. Siiski, foorwardslased veel toibusid, ja poolaja eel vaatasid tabloolt vastu BC Smsraha edunumbrid 41-34. Peale pikemat puhkust liikus koduvõistkond vaikselt, ent kindlalt, eeldatava võidu suunas. BC Forwards/Retlar Legends/35+ mängijad hakkasid väsima, ja kuigi kolmandal veerandil jäädi alla vaid 6 punktiga, oli vahe sulanud juba 13-punktiliseks. Viimasel veerandil BC Smsraha kasvatas edu veelgi, suuresti Igor Teterini ja Igor Preitlovi toel, ja 40 minuti lõpuks võeti vastu 85-61 (15-21,26-13,19-13,25-14) seljavõit.

Võidu jaoks panid uued märgid maha Edvard Svarts 25, Igor Preitlov 18 (sh. 6 kaugviset), Igor Teterin 14 ja Marko Jegorov 11 punktiga. Kaotusest ei suutnud päästa ka Rain Aun`i 25 ja Jens-Kaidar Liiu 11 punkti.

VS

Vooru viimane lahing anti samuti 26.01.2020, ent kellaaeg oli 18.00 ja asukoht Õismäe Sportmängude Hallis, kui kohtusid omavahel KK Pelgulinn ja LakiLakid. Tegemist oli mänguga, kus puudus igasugunue ilus korvpall, ja väga kaootilise korvpalli juures suutis suurema tüki “lõigata” pelgulinlaste koosseis. Esimene selle hooaja omavaheline mäng jäi KK Pelgulinna juubeldavaks mänguks, seisuga 77-57, ja ei erinenud skoori osas ka teine mäng esimesest palju.

Kohe esimesest minutist juhtohjad võtnud pelgulinlased tegid sisuliselt esimese kaheksa minutiga juba võitja selgeks, kuna alustati LakiLakide vastu 16-2 spurdiga. Ja kuigi esimese veerandi lõpuks õnnekütid kosusid, ei suudetud koduvõistkonnale ohtlikuks saada. 11-punktilises eduseisus alustai teist setti, ja siin näitas LakiLakide sats küll sisu, ent rohkem, kui 2 punkti, ei suudetud tagasi mängida, ja poolajaks oli KK Pelgulinna eduseis 36-27. Pikemalt puhkuselt tagasi tulles tegid pelgulinlased sisuliselt sama, mis esimesel veerandil, teenides 13 silma 8 minutiga LakiLakide 4 vastu. Sellega tundus ka mängu saatus otsustatud olevat, kuna enne viimast 10-t minutit alustati mängu seisul 54-37, ja arvestades mängupilti, kus mõlemaid võistkondi saatis hulk pallikaotusi, ei näinud LakiLakidel “tunneli lõpus valgus paistvat”. Uskumatu pallikaotusute jada jätkus, ja vilka aga viljatu tööpäeva lõpu tulemusena suutis KK Pelgulinna mängu lõpuks vahet veelgi suurendada, “lõpetades õnneküttide piinad” seisuga 69-48 (16-5,20-22,18-10,15-11).

Võidujanuste pelgulinlaste parimaid etteasteid näitasid võrdse punktijaotusega Martin Hiir ja Kaur Laasma (13 punkti), ja Ted Abel (11 punkti) ning Jüri Rovgeisha (10 punkti). Kaotust tunnistama pidanud õnneküttide seas suutis kahekohalise skoorini jõuda vaid 11 punktiga Priit Evart ja 10 punktiga Kristjan Nõmmik.