10.vooru kolmandas mängus oli samuti õhus üllatus BC Smsraha poolt!

VS

12.01.2020 kell 15.10 läksid saaliseinad higiseks Play Arena spordikompleksis, kui omavahel hakkasid mõõtu võtma seni ühepoolsete tulemustega lõppenud BC Smsraha ja KK Pelgulinn. Esimene omavaheline põhiturniirimäng lõppes pelgulinlastele 81-54 seisuga, ja karikavõistluste veerandfinaalis suudeti võita BC Smsraha võistkonda suisa 117-47. Küll aga, päevad ei ole vennad, ja juhtub Retlar Harrastuskorvpalli Liigas nii mõndagi.

I veerand on tõeline gigantide heitlus, kus KK Pelgulinn sai küll avakorvi, ent Edvard Svarts oli peaarhitekt BC Smsraha minilahingu võidus. 5 järjestikku punkti viisid võistkonna juhtima 5-2, ja edu suudeti hoida lõpuni, 13-12. Ehk midagi kergelt pelgulinlastele ei lubatud.

II veerandil läks korralikuks loopimiseks, kui mõlemad võistkonnad otsustasid justkui kaitse unustada, ja rünnakul effektiivne olla. Kui veerandi esimese 5 minutiga suutsid pelgulinlased olla edukamad, ja 11-2 spurdiga minna 8-punktilisse eduseisu, siis rahamehed võtsid end kokku, ja veerandaja teine poolaeg vaatamata KK Pelgulinna kolmele kaugviskele kuulus ikka BC Smsrahale 19-16. Paraku, “tibusid loetakse sügisel”, ehk siis kogu kümneminutilise perioodi kokkuvõttes tuli rahameestel 21-27 kaotusega tunnistada pelgulinlaste paremust, ning teisele poolajale vastu minnes näitasid tablool numbrid 34-39. Ehk sisuliselt ei midagi kindlat külalistele.

III veerand algas küll KK Pelgulinna dikteerimisel, ent veerandaja kaheksandaks minutiks oli BC Smsraha siiski vahe vaid kolme punktiliseks kahandanud. Siiski-siiski, korvpall on ümargune, ja pelgulinlased suutsid kübarast 9-1 spurdi kahe minutiga välja võluda. Setilahingu kaotasid rahamehed seega 13-19, ja enne viimast taidlemist 47-58 kaotusseis. Siiski, eelmiste mängudega arvestades, täielikult pildis endiselt.

Viimast minisetti alustas julgemalt koduvõistkond, kui Igor Teterini eestvedamisel 8 minutiga tehti 13-7 tagasitulek, ja leiti end vaid 60-65 kaotusseisus. Ja ka lõpuosa oli BC Smsraha võistkonnal kvaliteetsem, kui viimaseks minutiks suudeti viigiseisuni jõuda. Ent suurima laua-ja väljakukohtunike hirmu, lisaaja, suutis “hävitada” KK Pelgulinna mängujuht Kaur Laasma, kes sisuliselt viimase sekundi viskega suutis tabada võidukorvi. Aga, milline tagasituleks ja võitlus BC Smsraha poolt!!! Veerandaja võitis koduvõistkond 21-12, aga mängu lõppresultaat külalistele 70-68 (13-12, 21-27, 13-19, 21-12).

Võitjate poolel kõmmutasid 4 mängijat kahekohalise skoori – Margus Unt “sisustas õhtut” 15, Mairold Vister 13, Kaur Laasma 11 ja Jüri Rovgeisha 10 silmaga. Nappi kaotust ent südikat vastupanu osutanud BC Smsraha meestest olid suurimad skoorijad meeskonna hing ja eestvedaja Anton Tsertov ja meeskonna esitsenter Igor Teterin võrdselt 14 punktiga. Veel jõudis kahekohalise skoorini Edvard Svarts 13 silmaga.