RHL karikavõistlused Eurofasteners Karikale – esimeses poolfinaalis Coop/Mefabi liidrid kahvatud, KK Pelgulinna meeskonnas tuli esile üllatusmees.

VS

19.12.2019 peeti mõlemad Retlar Harrastuskorvpalli Liiga karikavõistluste poolfinaalid, püüdmaks kohta Eurofastenersi Karika finaalis. Esimeses paaris kohtusid Coop/Mefab, kes võõrustas kell 17.30 alanud mängus Õismäe Sportmängude Hallis KK Pelgulinna võistkonda.

I veerand algas Coop/Mefabi tabava kaugviskega, millele KK Pelgulinn vastas 9-0 spurdiga. See coopilasi rivist välja ei löönud, ja tehti omalt poolt minispurt 7-0. Edasine kulges “korv vs korv” stiilis, ja lõpetati koduvõistkonna 14-13 eduseisus.

II veerandi avakorvi viskas taas Coop/Mefabi, ja sama mees, kes esimese veerandi avatuks kuulutas – Leho Vool. Siiski suutis KK Pelgulinn vastata igale ettevõtmisele +1 skooriga, ja poolajaks suudeti Coop/Mefabi vastu võtta veerandaeg 22-17, ja poolajaks minna juhtpositsioonile, seisuga 35-29.

III veerandaeg ei sujunud Coop/Mefabi kaitsetöö parimal moel, ning alustuseks lubati KK Pelgulinnal teha 12-0 spurt, lõpetades sisuliselt lootused coopilastel karikafinaali jõuda. Ka rünnakul ei suudetud pelgulinlastele ohtu tekitada, eksides lisaks mängus visetele ka ohtralt vabavisetel. Allajäämine minimatšis 12-26 oli sedavõrd veenev, et viimaseks veerandikski ei suutnud mehed end kokku võtta.

IV veerand algas seisul 41-61, ja Coop/Mefabi suur osa rünnakuid, mis ette võeti, luhtusid totaalselt. Ka meeskonna eelmise hooaja liiderkolmik Kark-Aava-Pitkve ei suutnud sel õhtul midagi suurt korda saata, et KK Pelgulinnale konkurentsi pakkuda. Coopilased pidid tunnistama taas allajäämist seisuga 8-17, ja kokkuvõttes 49-78 ( 14-13, 15-22, 12-26, 8-17).

Võitjate hulgas kerkisid esile suuremate skoorijatena vanameister Ted Abel, kes “pildus” 21 punkti koduvõistkonna korvi. Teda toetas meeskonna värske võistkonnaliiga, ja samas ka üllatusmees, Martin Hiir, lisades kontosse 20 punkti (sh. 3 kaugviset). Kaur Laasma lisas 15 ja Mairold Vister 11 punkti. Kui KK Pelgulinna teised top-scorerid olid pigem ootuspärased, siis Martin oli suur üllataja, kuna seni oli mängumehe saak kokku kolme mänguga olnud 18 silma. Kaotajate hulgast paistsid enim silma selle hooaja värske täiendus, Leho Vool, kelle “näppude vahele” jäi 12 silma. Teda toetas vormi koguv Timo Ilu 10 silmaga. Coop/Mefabi “kuldne trio” suutis kolme peale koguda kokku vaid 10 punkti, sealhulgas Taavi Aava 6  punkti (eelmise hooaja keskmine 12 punkti) ja Sven Pitkve 4 punkti (eelmise hooaja keskmine 10,5 punkti). Üldse “kuivale jäi” meeskonna liider Timo Kark, kelle taga “ilutses” ümmargune null (eelmise hooaja näitajana 19,1 punkti keskmiselt). Ehk must päev coopilastele.

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga karikavõistluste Eurofastenersi Karika auhinna katavad Eurofasteners ja Punch Drinks.