RHL karikavõistluste veerandfinaalmängud – Coop/Mefab pääses napilt, Eurofasteners ja LakiLakid väga veenvate võitudega, KK Pelgulinn rekorditega poolfinaali.

Ajavahemikus 09.detsember kuni 15.detsember toimus kokku veerandfinaalides neli kohtumist RHL karikavõistluste raames, pääsemaks lähemale “riigipirukale” ehk siis Eurofasteners Karikale. Nädalasse kuulus üks tasavägine andmine, kus võitja selgus napis, ühe-punktilises paremuses. Samas, olid ülejäänud kolm mängu sedavõrd ühepoolsed, et sellist ülekaalu ei osanuks ennustadagi. Samuti nihutati punktirekordit ja kaugvisete rekordit.

VS

Esimene veerandfinaalmäng toimus 10.detsember 2019 kell 20.30 Õismäe Sportmängude Hallis, kui LakiLakid võõrustasid BC Sulevi võistkonda. LakiLakid sulevlasi ei hellitanud, ja esimese poolajaga tehti vahe sisse. Samas, puudusid BC Sulevil 2/3-ndikku “põhikahuritest”, ehk Kuiv ja Trutsi, mis oleks võinud tulemuse viisakamana hoida. Seisuga 97-53 (19-7, 26-11, 23-22, 29-13) liikusid õnnekütid karikavõistluste poolfinaali.

LakiLakide skoori panustasid enim Kristjan Nõmmik 24, Freddy Haljandi 23, Horre Vahe 15 ja Raiko Annask 14 punktiga. Kaotusekibedust tundma pidanud BC Sulevi skoorimasinateks olid Margus Arand 15 punktiga, Arne Liim 14 ja Janno Bremann 13 punktiga.

VS

Veerandfinaalide põnevaim mäng tasavägise heitluse poolest lükati käima 12.detsembril kell 17.30, nagu esimene veerandfinaalmängki, Õismäe Sportmängude Hallis, kus Coop/Mefab ja RSK Viimsi hakkasid selgitama poolfinalisti. Pusimist oli siin korralikult, ja kumbki võistkond ei suutnud esimesel poolajal suuri äraminekuid ette võtta, kuid 5-punktiline eduseis RSK Viimsile siiski “välja kirjutati”. Teise poolaja esimesed 10 minutit olid Coop/Mefabi minutid, kui tuldi kaotusseisust välja, ja lõpetati 6-punktilises edus. Viimane veerand on terve igaviku kestev veerand, kuna vigade taktiga pani mängijad vabavisetele. Viimase minuti jooksul sooritati kokku 11 vabaviset, millest tähtsaim oli kindlasti Timo Karki viimane tabatud vabavise, mis päästis võistkonna lisaajast, kuna seisul 71-68 suutis viimsilaste “pealik” Vladimir Dratšjov veel 2 punkti tabloole juurde saada. Skooriga 71-70 (12-15, 19-21, 19-8, 21-26) mäng ka lõppes, ning Coop/Mefab edasi, RSK Viimsi jaoks karikavõistlused said läbi.

Pikema pingiga võitjavõistkonnas jagunesid punktid 8 mängija vahel, kellest Sven Pitkve tõi 20, Timo Kark ja Taavi-David Israeljan 13 ning Taavi Aava 11 silma. Viimsilasi hoidsid põnevas mängus enim Vladimir Dratšjov 25 punktiga, Taavet Hindrek Taimla 14 ja Mart Madisson 11 punktiga. Liimist oli lahti nende “põhipüss” Janek Pallase, piirdudes vaid ühe kaugviskega.

Kokkuvõtvat videot mängust võite nautida SIIT.

VS

Veel üks veerandfinaalmäng toimus 12.detsembril, kui õhtul kell 20.10 visati küsimus õhku Tallinna Südalinna Koolis. BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja Eurofasteners hakkasid eelviimast edasipääsukohta taga ajama. Foorwardslased olid justkui kohale tulnud labakinnastega, üritades sedasi korvpalli mängida, samas, kui eurofasteneerslastel oli kindel plaan truuks jääda standardvarustusele. Ja loomulikult vedas foorwardslaste taktika neid sedavõrd alt, et mingist konkurentsist ei saanud siin rääkidagi. Eurofasteners tegi sisuliselt juba poolajaga sotid selgeks, teisel poolajal pandi veel auru juurde, ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ pidi tunnistama karikamängudest väljalangemist tulemusega 36-76 (9-15, 12-18, 7-19, 8-24).

Võitjate poolel näitasid mehed, et lisaks lihtsalt skoorimisele, suudetakse kaugeltki hea protsendiga tabada. Rauno Rohtmets tõi 16 punkti (sh. 4 kaugviset), Taavi Müürsepp 15 punkti (sh. 2 kaugviset), Egert Eenloo 13 punkti (sh.3 kaugviset) ja Andry Nõmmsalu 9 punkti (sh. 3 kaugviset). Ehk kogu võistkonna peale 12 kaugviset foorwardslaste 1 kaugviske vastu. Foorwardslaste niigi kasina punktisaagi juures oli ainuke ohtlik mängija eurofasteneersidele Mark Metsla, kes kogus ainsana kahekohalise punktisaagi – 14 (sh. vabavisked 8-st 8).

Ja nüüd mängust, mis muutis ajalugu!!! Selle mängu “nööbime” lahti natuke pikema ülevaatega, ja siin saab päevakangelane õigustatult tähelepanu.

 VS

15.12.2019 kell 17.00 Kristiine Sportmängude Majas hakkasid juhtuma asjad, mida ei oskagi kohe sõnadesse panna. Kohtunike paari, Janek Küppari ja Aleksei Mohovi “kohtumõistmisel” pidasid ühe hullumeelse vastasseisu KK Pelgulinn ja  BC Smsraha. Võistkonnad, kes alles 2 nädalat varem olid põhiturniiri raames mõõtu võtnud, ja toona võitsid pelgulinlased skooriga 81-54. Antud karikamäng oli aga hoopis “teisest puust”, sest tundus, justkui KK Pelgulinn pani ära kõik visked, mis sooritati, ja pani ka ära visked, mida ei sooritanud. Samas, oli BC Smsrahal “potil” korralik kaas peal, ehk visked kas keerasid välja, või tabasid korvirõnga “kontsu”, ning kaitse üle võis ka nuriseda!

Esimest veerandit alustas päevakangelane Margus Unt tabava kaugviskega. Ja kes oleks võinud arvata, et see ei jäägi tema viimaseks kaugviskeks. Herbert Ving ütleks selle peale “kae õudu!”. Kiirelt sai KK Pelgulinn 15-0 spurdiga edu, kusjuures päevakangelane lõpetas selle spurdi oma teise kaugviskega. Ent edu kasvas veelgi. BC Smsraha visked ei jõudnud kuidagi läbi korvirõnga, ja tuli vaid loota pelgulinlaste eksimustele. Kokkuvõttes võitsid pelgulinlased seti 23-10.

Teise veerandi esimene pool oli rahulik, aga siiski dikteeris taas koduvõistkond asjade kulgemist. Visati igalt poolt, ja iga mees. BC Smsraha ei visanud palju vähem, aga tabavusprotsent oli oluliselt väiksem. Veerandi seitsmendal minutil leidis päevakangelane end taas kaugviske joone tagant, ja kuigi rahameeste võistkonna liige Erwin Aal jõudis kaitses jaole, suutis Unt ikkagi kaugviske tabada, seekord veaga, päeva kolmanda siis. Sellest kaugviskest algas ka uus 15-0 spurt, mille sisse mahtusid veen Undi neljas, viies, ja kuueski kaugvise. 32-7 seisuga võitis KK Pelgulinn ka selle veerandi, ja pikemale pausile seisul 55-17!!!

Kolmandal veerandil hakkas BC Smsraha ka rohkem sisse saama, aga KK Pelgulinna hoog ei raugenud. Sellel veerandil “sättis” Unt oma seitsmenda, kaheksanda, üheksanda ja kümnendagi kaugviske rahameeste korvi, ja võistkonnaga tehti tasavägisema alguse- ja lõpuosa vahele 24-2 spurt. Setivõit taas suure ülekaaluga pelgulinlastele, 37-14.

Viimase veerandi eel oli seis juba 92-31, ning võinuks arvata, et võetakse rahulikumalt. Pidureid päris tallama ei hakatud, pigem lasti gaasi maha. BC Smsraha kaugvisked hakkasid samuti lõpuks sisse kukkuma, ent hilja, kuna mänguaeg hakkas otsakorrale saama, ja päevakangelane Unt püüdis üksi võistelda rahameeste vastu, sopsates viimasel veerandil oma üheteistkümnenda, kaheteistkümnenda, ja mängu viimaste korvidena kolmeteistkümnenda ja neljateistkümnendagi kaugviske!!! Viimasegi minimatši võitis seega KK Pelgulinn, ning kogu mängu skooriga 117-47 (23-10, 32-7, 37-14, 25-16).

Võitjate poolel Liiga rekordeid tuulutanud Margus Unt kogus kokku 52 silma (sh. 14 kaugviset), vanameister Ted Abel lisas kontosse 18, noormeister Mairold Vister 17 ja veel üks vanameister, Andres Kollo, 10 punkti. Meeskondlik rekord kaugvisetes ületati KK Pelgulinna poolt, ning alates 15.12.2019 on see number 20. Musta päeva üle elama pidanud BC Smsraha poolt said kahekohalise panusega hakkama, ja pelgulinlastele tugevalt vastupanu osutasid Raimzan Hamidov 12 punktiga ja Igor Teterin 10 punktiga.

Tuleb ka ära mainida, et antud mängu üks kohtunikest, Aleksei Mohov, omab tõenäoliselt Eesti kõikide liigade rekordit 22 tabatud kaugviskega 2013 aastast, kuid viimasel paaril hooajal pole keegi peale Margus Unt`i 14 kaugviset mängus tabanud.