6.vooru edasi lükatud mäng murdis põhiturniiri selgroo, peaosalisteks BC Smsraha ja Coop/Mefab!

VS

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga selgroo murdsid edasilükatud 6.vooru mänguga 04.12.2019 kell 20.00 Play Arenas võistkonnad BC Smsraha ja Coop/Mefab. Varem need kaks satsi omavahel kohtunud ei ole Retlar Harrastuskorvpalli Liiga raames, kuid mõlemad võisid olla üllatusvõimelised, kuna kumbki võistkond stabiilset vormisolekut näidanud polnud senini.

I veerand algas õnnelikumalt Coop/Mefabi jaoks, kes peale BC Smsraha avakorvi ei suutnud külalistele paar minutit ohtu tekitada, lubades coopilased 7-2 ette. Ent siis tegid rahamehed ise 12-2 spurdi, ja kuigi viimased kolm minutit kuulusid taas coopilastele, võitis BC Smsraha siiski seti 16-15. Coop/Mefab ehitas rünnakuid üles võimalusega ka vabaviskeid teenida, koduvõistkonna plaaniks oli teenida lihtsaid korve korvi alt ja kaare tagant.

II veerandil strateegia tasakaalustus, ja mõlemad võistkonnad läksid mitmekülgse rünnakuga strateegia peale. Leiti lahendusi nii korvi alt, ent teravusega suudeti ka vastaselt vigu välja meelitada, vabavisete tarvis. Veerandi võidu määras see, kes kauge kaare tagant tabada suutis. Kuna BC Smsraha suutis ühe kaugviske kirja saada, Coop/Mefab aga jäi “nullile”, võitis ka selle seti rahamehed, tulemusega 18-16, ja pikemale pausile läksid võistkonnad rahameeste napis eduseisus 34-31.

Tagasi tulles pikemalt pausilt, tegi külalisvõistkond kohe mõne minutiga 9-0 spurdi, ja BC Smsraha pidi alustama taas liidrikoha taastamiseks võitlust. Kui juba tundus, et plaan toimib, ja viie järjestikuse punktiga jõuti vaid punkti kaugusele. Siis aga hakkas Coop/Mefab gaasipedaali tallama, ja tegi 14-0 (!!!) spurdi, mis lõi koduvõistkonna rivist välja. Enne viimast veerandit kaotas BC Smsraha minimatši 8-22, ja viimase kümne minuti alguseks oli “ekraanil” seis 42-53.

Viimasel veerandil võttis Romil Jermakovi juhendatav võistkond strateegiaks pidurdada vastased kasvõi vea hinnaga, ja ise püüti leida lahendusi kiirelt, korvini jõudmiseks. Plaani täiesti toimis, sest Coop/Mefab pidi enamuse aja minutitest veetma vabaviske joonel, sooritades 13 vabaviset, ja tabades neist 8. Küll aga, ei jäänud mänguminuteid BC Smsraha jaoks piisavalt, et veel lähemalt, kui 5 punkti, jõuda. Kindlasti jättis rahameestel kaotusele jälje ka ühe nende liidri, Igor Preitlovi, puudumine mängult. 18-12 skooriga võitis küll koduvõistkond lahingu, ent “sõja” võitsid vaid neljast ühe minilahingu võitnud Coop/Mefab seisuga 65-60.

Võitjate parimad näitajad sündisid Timo Kark`i “sulest”, tuues 17 punkti. Leho Vool ja Sven Pitkve lisasid 13 punkti. Vaid ühe punktiga põhiturniiri tabelis leppima pidanud BC Smsraha rivistuses säras kahe-kohalise punktisummaga vaid Marko Jegorov, kes suutis 10 punkti võistkonna saldosse lisada. Anton Tsertov lisas 8, Anton Garanza ja Raimzan Hamidov 7 punkti.

Detsembrikuu on edasi karikavõistluste kuu, ja uus ring põhiturniiri teie ringi mängudega alustab jaanuaris.