7.voor – BC Sulevil oli kaas korvil peal, Randvere Harrastajad pakkusid sensiatsiooni Coop/Mefabile, KK Pelgulinn võttis oma ja BC Smsraha jätkas võidumarssi!!!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga seitsmendas voorus oli ainsana puhkepäev RSK Viimsi võistkonnal. Kõik ülejäänud võistkonnad pidasid “tervmeelseid” lahinguid paaridena, kus oli nii selge ülekaaluga võitjaid, kuid kus läks ka alles viimase 10-mne minutiga võitja selgitamiseks vajalikke minuteid tarvis.

VS

Teisipäeval, 12.11.2019 kell 20.00 tõmbasid vooru otsad TalTechis lahti kodukandimehed BC Sulevist, ja külla sõitnud Eurofasteners. Kuna varasemates mängudes, mis võistkonnad omavahel pidanud olid, olid sulevlased alistunud mängud 39- ja 46-punktiliste vahega, siis oli keeruline seis koduvõistkonnal, lahendamaks missioon nimega “Päev täis üllatusi”.

Kohe algatuseks, kui pall oli lahti visatud, pani Eurofasteners tempo peale ning surus BC Sulevit sedasi, et esimesel veerandil koduvõistkonna hapnikuballoonid olid kinni. 12-0 spurt eurofastenerslaste poolt oli piisav, et sulevlased muretsema panna veerandi lõpuks. Teise veerandi algus oli küll tasavägisem, ent veerandi viiendast minutist peaaegu veerandi lõpusekunditeni korraldatud 10-0 spurt andis külalisvõistkonnale teise poolaja alguseks turvalise edu, ja tundus, et suure südamega BC Sulev oli murtud. Peale pikemat pausi oli küll BC Sulevil korvi tabamisega rohkem õnne, ent, piltlikult öeldes, igale korvile vastas Eurofasteners topelt skooriga. Ja viimase veerandi põud, mis algas esimesel ja teisel veerandil, lõpetas sulevlaste piinad 40-mnendal minutil seisul 36-73 (9-15, 8-16, 12-24, 7-18). Liimist lahti ei olnud mitte meeskonna üks kolmest vedajast, Arne Liim, vaid antud hooajal korralikke numbreid näidanud Kristo Kuiv ennekõike, kelle jaoks jäigi korvi kaas avamata.

Võitjate poolel jõudis kahekohalise punktisummani 4 mängijat: Rauno Rohtmets 17, Reimo Karner ja Rain Põdra 15 ning Mihkel Liiv 12 silmaga olid võistkonna resultatiivsemad. Kaotajatest jõudis sellise “saavutuseni” vaid vanameistrid Janno Bremann ja Arne Liim, kes mõlemad panustasid skoori 10 punkti.

VS

Samal päeval, s.o. 12.11.2019 toimus teinegi antud vooru mäng, kui Õismäe Sportmängude Hallis võõrustas LakiLakid võistkond KK Pelgulinna satsi. Varasemad näitajad rääkisid seda keelt, et, napid kaotused õnneküttidel eelnevast hooajast, kus kaotati vaid nelja ja kolme punktiga, andsid antud mänguks palju usku, muuta skoor enda kasuks.

Siiski, juba esimesel veerandil oli näha märke sellest, et aivarrehemaalik treeninglaager hooaja eel oli jätnud LakiLakide jalgadesse oma jälje. See hooaja esimese kuue vooru tuhin oli kadunud, ja raskete jalgadega olukordi lõpuni mänginud õnnekütte ei tundnud enam äragi. Teiseks veerandiks juba kümne-punktilisse kaotusse jäänud koduvõistkonda süvendas veelgi mõõn teise veerandaja kestel. Kuigi, peale pikemat puhkust suutsid LakiLakid 10 punktiga lähemale tulla, siis viimasel veerandil allajäämine KK Pelgulinna võistkonnale oli viimane piisk ka karikasse, ning vastu tuli võtta 57-77 (11-21, 5-21, 22-12, 19-23) kaotus.

Suurimat pahameelt koduvõistkonnale pakkusid Mairold Vister ja igiliikur Ted Abel 17 punktiga, Margus Unt 15 ja Kaur Laasma 14 punktiga. Suure kaotusega leppima pidanud õnneküttide parim oli Freddy Haljandi. Teised mehed kahekohalise skoorini ei jõudnudki.

VS

Neljapäeval, 14.11.2019 kell 17.30 läksid “karvupidi” kokku vooru kolmandas mängus Õismäe Sportmängude Hallis kaks eiriti tugevat vastast. Koduvõistkonnana mängu teadvustajana välja hõigatud Coop/Mefab, ja külalistena kohale tulnud Randvere Harrastajad. Ajalugu meenutades seisis võistkondade taga küll 1-1 võidud-kaotused, ent, debüüthooaja esimese mängu +15 ja teise mängu -3 andis siiski favoriidikoormuse coopilastele, mida nad paraku, etteruttavalt öeldes, kanda ei suutnud. Randverelased pakkusid vooru suurüllatuse selge vahega.

Esimene veerand ei pakkunud veel midagi enneolematut, ja Coop/Mefab suutis suureskoorilises veerandajas kasu enda poole kallutada, ning minna teisele veerandajale vastu 6-punktilises eduseisus. Teisel veerandil aga, see mis ei õnnestunud coopilastel, õnnestus Randvere Harrastajate võistkonnal, ning igast asendist teele saadetud pallid leidsid korvi vägagi lihtsal moel. Pausile, mida nimetatakse poolajaks, läksid eduseisus juba randverelased, kes hakkasid vaikselt üllatust sepistama. Kolmas veerandaeg kuulus taas külalistele, paistutades vahe enne viimast veerandit 20-punktiliseks, ja kuigi viimasel veerandil võimutses Coop/Mefab, jagus siiski võidupunkte vaid Randvere Harrastajate võistkonnale, ja kaubanduskoja liikmed pidid leppima üllatuskaotusega 61-73 (21-15, 6-18, 8-22, 26-18).

Võitjate poolel tegid mehetegusid mängijad, kelle sünniaastad jäid vahemikku 1974-1979. Parimas hoos olid vanameistrid Reigo Roos 18 ja Tanel Raig 16 punktiga. Lisaks neile pakkusid suurt ohtu korvile Sten Akel ja Andres Uuetoa, kes mõlemad andsid võistkonna eduloosse 12 punkti. Koduvõistkonna kaotusseisu ei suutnud päästa ka mr.Sunshine, ehk vaikselt, aga tasa vormi tõusu suunas liikuv Timo Kark ja tema tagaliini “paarimees” Sven Pitkve, kes panustasid vastavalt 24 ja 12 punkti, kuid millest jäi silmnähtavalt väheseks võistkonna eduks.

  VS

Vooru viimane mäng peeti samuti neljapäeval, kui 14.11.2019 kell 20.10 Tallinna Südalinna Koolis võõrustas BC Forwards/Retlar Legends/35+ alati mõnusa fiilinguga Liiga mängudele vastu tulnud BC Smsraha võistkonda. Omavaheliste mängude ajalugu võistkondadel puudus, seega, favoriit sai selgeks alles mängu lõpus.

Kuigi algus kujunes võistkondade vahel tasavägiseks, siis ei suutnud BC Forwards/Retlar Legends/35+ lõppu enda kasuks pöörata, andes BC Smsraha võistkonnale kerge 5-punktilise edu. Ka teisel veerandil näitasid külalised kindlamat tegutsemist, ja seda ennekõike nende suurima tähe, võistkonna treeneri, Romil Jermakovi näol, kes suutis mängijaid juhendada poolaja võiduni kogemuste pagasil. Pikemalt pausilt tulles, oli BC Smsraha veel võidujoovastuse lainel, ning seda tähelepanu kasutas BC Forwards/Retlar Legends/35+ üsna edukalt ära, suutes kokkuvõttes kaotusseisu vähendada vaid neljale punktile. Ent, viimase veerandaja esimese poole peata olek, ning 0-11 allajäämine päädis lõpuks sellega, et anti külalistele 12-punktiga mäng ära. Tabloo “läks lukku” seisuga 56-68 (12-17, 14-18, 18-13, 12-20), ja maksimumpunktid said rahamehed seekord. Galerii mängust!

Enim küpset valmisolekut näitas võitjate seas oktoobrikuu parim kaugviskaja Igor Preitlov, kes tegutses antud mängus veel laastavamalt, ladudes foorwardslaste korvi suisa 6 kaugviset, ja kogudes 20 silma. Raimzan Hamidovi 11 ja Edvard Svartsi 10 silma olid suureks abiks, et omad võidule aidata. Kaotuse suurema kaose hoidsid ära Jens-Kaidar Liiu ja Marko Miir 10 punktiga, Taavi Kõiv kolme kaugviskega panustas 9 silma.