6.voorus peeti kolm kohtumist, üks mäng lükkus edasi – nõrgemad võistkonnad hakkasid rohkem vastu!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga kuuenda vooru kolmes toimunud mängus ei läinud favoriitidel mängud kategooriasse “lihtne jalutuskäik”. Nii Eurofasteners, RSK Viimsi kui ka LakiLakid pidid mängude lõpuvile kõlades tunnistama, et eelnevates mängudes on vastasseisus olnud oluliselt ühekülgsemalt nende kasuks.

VS

Teisipäeval, 05.11.2019, kell 19.00 Karulaugu Spordikeskuses kohtusid võistkonnad Randvere Harrastajad ja Eurofasteners. Eelmisel hooajal võttis Eurofasteners kindlad, 25- ja 31-punktilised võidud, ja võis vaid eeldada, et seegikord jookseb sama stsenaarium kinolinal. Aga Randvere Harrastajad uskusid endasse rohkem, kui keegi teine, ja tulemus oli seda uskumist väärt.

Mängu alustas paremini Eurofasteners, kes veerandi lõpuks oli saavutanud 9-punktilise edu, Ka teisel veerandil tundus varasemate omavaheliste mängude resultaat paistvat, sest edu oli juba paisunud poolajaks 19-punktiliseks. Siiski, kolmandal veerandil hakkas Randvere Harrastajate uskumus vilja kandma, kui vaid kolme punkti võrra lubati külalistel lisaks “eest libiseda”. Küll aga, viimase veerand korralik kokkuvõtmine vähendas kaotusseisu, ja kokkuvõttes suutsid randverelased tunnistada eurofastenerslaste 15-punktilist paremus. Lõppseis tablool 47-62 (6-15, 8-18, 17-20, 16-9).

Võitjate poolel vedasid vankrit suuresti samad mehed, terve selle hooaja seniste mängude puhul – Rain Põdra 14 punktiga, Taavi Toomara 11 punktiga, Rauno Rohtmets 10-mne ja Egert Eenloo 9 punktiga. Kaotajate poolel sai kahekohalise punktisumma kätte vaid Andres Uuetoa, kelle kontole kanti 12 punkti. Randverelased on juba sisukaid mänge näidanud, ja ei pidanud nüüdki häbi tundma.

VS

Samal õhtul peeti maha kohtumine kell 20.00 algusega Merivälja Koolis, kui kuurortlinna kohalik klubi RSK Viimsi võttis vastu BC Forwards/Retlar Legends/35+ duubli. Eelmise hooaja omavahelised heitlusid seadsid pigem favoriidiks viimsilased, sest omavahel oli kohtutud küll 2 korda, ja mängud seni 1-1, ent kindlama võidu teenisid just viimsilased, ja kahe mängu korvide-vaheline saldo nende kasuks. Aga kolmest vooru mängust kindlasti kõige tasavägisem mäng tõotas tulla, ja tuligi.

Esimesel veerandil sujusid ettevõtmised ladusamalt BC Forwards/Retlar Legends/35+ mängijatel. RSK Viimsi üritas, ent nende kahurid ei olnud veel paukuma hakanud. Teisel veerandil oli tasavägist võitlust rohkem, ja setivõiduga vähendasid viimsilased kaotusseisu 7-punktiliseks. Peale poolaega hakkasid kodumeeskonna kahurid lõpuks paukuma, ja enam ei väristanud mängijad, vaid panid kõik ära, mis ära panna tuli. Veel ühe setivõiduga oli seis RSK Viimsi poolelt vaadatuna juba palju lõbusam, vaid -2. Siiski, viimaseks kümneks minutiks püssirohtu enam ei jätkunud, ja tuli kokkuvõttes BC Forwards/Retlar Legends/35+ võistkonnale alla vanduda numbritega 67-72 (14-22, 19-18, 23-18, 11-14).

Võitjate poolel tegi korraliku esitluse algkooseisus alustanud üleplatsimeheks tõusnud Saimon Moondu, kes sai kirja 23 punkti, 2 kaugviset, ja teenis 14 vabaviset, realiseerides neist 9. Teda toetasid vahetuspingilt sekkunud Karel Kask 15 ja Mairo Lepanurm 10 punktiga. Kaotuskibedust tundma pidanud viimsilaste parimaks kerkis, nagu enamasti seda juhtunud on, Vladimir Dratšjov, 18 punktiga. Lisaks teenis ta 11 vabaviset, realiseerides neist 8. Janek Pallaselt sinna juurde 15 punkti, ning Raivo Rang ja Martin Raud panustasid mõlemad 10 punktiga.

VS

Päeva viimane andmine Õismäe Sportmängude Hallis algas 20.30, ja siin olid peaosalisteks “kohe näha, et vanad tuttavad” LakiLakid ja BC Sulev. Nende “gängide” omavahelised asjade klaarimised on seni lõppenud konkreetselt – esimese kohtumise eelmisel hooaja võitis LakiLakid 45 silmaga, teise kohtumise 44 silmaga, ja kolmanda mängu 38 silmaga. Ehk siis, selline keskmiselt üle 40 punkti mängus. Natuurilt need võistkonnad täiesti erinevad – LakiLakid noored ja kiired, BC Sulev vanemad ja kogemustega. Varem pole BC Sulev kogemustega noortele kiiretele turja istunud, nüüd tulid kogemused väga positiivselt välja.

Võib öelda, et ainult esimene veerandaeg oli see, mis BC Sulevil ei õnnestunud, sest LakiLakid panid teele korve pea eksimatult. Sulevlased ei saanud hõlpu ka vabavisetest, sest maailma lihtsaimaks nimetatud viskekohalt oli raskusi palli sisse saamisel. Koduvõistkonna +15 algedu näitas taas suure vahega lõppseisu märke, kuid kes oleks võinud arvata, et BC Sulev paneb kogemused maksma teisel veerandil, võites seti, ja vähendades kaotusseisu -12 peale. LakiLakide kiiremad jalad olid need, mis taas nende eduseisu suurenda, ja enne viimast kümmet minutit oli vahe +20. Kui aga siis viimasel veerandil jätkasid õnnekütid samas rütmis, suutsid ka sulevlased juurde panna, ja jäid vaid alla sellel veerandil kahe punktiga, ja kogu mängu, arvestades eelnevaid mänge, vaid -22 lõppskooris. Seisuga 85-63 (22-7, 19-22, 22-14, 22-20) LakiLakidele, et siiski, BC Sulev oli end kindlasti ületanud päeva lõpuks. Vaata ka GALERIIST, kui võitluslik mäng oli.

Võitjate skoor jaotus ühtlasemalt, ent skoorimeistri tiitel kuulus Kristjan Nõmmikule, kes skooris 22 punkti ulatuses. Talle järgnes Freddy Haljandi 12 punktiga, teised jäid ühekohalise arvu punktide juurde. Sulevlaste väikseima vahega kaotusmängus õnneküttide vastu oli peaarhitektiks Kristo Kuiv, kes sai samuti 22 punkti oma kontosse. Kaugviskeid sealjuures 6. Viljo Trutsi tuli 17 ja Arne Liim 13 punkti peale, teised jäid tagasihoidlikumaks skoori osas.