4.vooru ülejäänud mängudes said võidupunktid kirja RSK Viimsi, LakiLakid ja BC Smsraha.

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga neljanda vooru ülejäänud kolmes mängus oli nii tasavägisemat kaikavedu, kui ka selgema vahega lõppseisusid. Aga igavaid mänge ei olnud sellest olenemata.

  VS 

22.10.2019 oli õhinas kogu Viimsi poolsaar, kuna naaberhõimude derby Randvere Harrastajate ja RSK Viimsi vahel oli jõudnud koduõuele. Kell 19.30 Karulaugu Spordikeskuses Randvere kihelkonna au ja uhkus, Randvere Harrastajad, ja kuurortlinna Viimsi kohalik kollektiiv RSK Viimsi. Tõenäoliselt ei uskunud randverelased isegi, et selline korralik andmine pihta hakkab, ja põnevust jätkub lõpuni.

Kohe I veerandist alates tõmbasid võistkonnad kahe-mehe sae käima, ja hakkasid üksteise poole tirima eduseisu. Mõlemal pool võistkondades sai vähemalt viisiku jagu mängijaid käe valgeks, ja Randvere Harrastajad pidid minilahingus RSK Viimsiga alla vanduma minimaalselt, 19-20.

II veerandil õnnestusid ettevõtmised paremini koduvõistkonnal, suutes iga platsile jooksnud mängija toel punktiskoori kasvatada, ja kohati õnnestus isegi paar minispurti (7-0 ja 9-0) korraldada. Viimsilased püüdsid rütmis püsida tabavate kaugvisetega. Randvere Harrastajad said seekord, taas suureskoorilises, minilahingus, oma tahtmise, ja võitsid skooriga 23-19. Pikemale pausile, poolehoidjatele autogramme jagama läksid osapooled koduvõistkonna eduseisul 42-39.

III veerand oli mängu kuni kuuenda minutini, kui veel minimaalses randverelaste eduseisus 52-51, panid viimsilased kütet juurde, ja tegid pealtnäha mittemidagi ütleva minispurdi, 6-0, ent sellest piisas, et võita minisett 18-12, ja enne otsustavat neljandikku alustada eduseisus 57-54.

IV veerand oli taas rünnakust kaitsesse lähtuva taktikaga peale tuldud. Randvere Harrastajate “kumm oli tühjavõitu”, sest pehme jalaga ei õnnestunud esimestel minutitel korvini jõuda, lubades RSK Viimsil teha 9-0 spurt. Siis aga leiti õhupump, pumbati rehvid täis, ja suudeti kaotusseisu vähehaaval vähendada. Siiski sellest ei piisanud, kuna mänguaeg sai enne otsa, ning minilahing kaotati 16-17. Lõpptulemusena randverelastele napp kaotus 70-74.

Võitjate edus oli suur roll Vladimir Dratšjovil, kes vedas RSK Viimsit 26 punktiga. Tema tegudest said innustust Janek Pallase, kes panustas võitu 13 ja Mart Madisson 11 punkti. Kaotajate poolel oli valusaima käega seekord Andres Uuetoa, kes hirmutas viimsilasi 19 silmaga. Sama hirmuäratav oli Allan Aava tegutsemine, kes tabas kolm kaugviset ja “rullis” oma numbrid 17 silma peale.

VS

24.10.2019 jagasid puid ja maid kell 17.30 stardipaugu saanud kohtumises Õismäe Sportmängude Hallis Coop/Mefab ja LakiLakid. Mõlema võistkonna jaoks oli tegemist kodusaaliga, seega võiks öelda, et ka kodumänguga. Siinkohal, tsiteerides Austraalia motivatsioonikõnelejat Nick Vujicicit:“Rada, mis on mõeldud sinule, ei pruugi olla nähtaval, aga see ei tähenda, et seda pole olemas!”. Võibolla just nii astus LakiLakid vastu eelmise hooaja viienda asetusena hõbemedalistidele, Coop/Mefabile.

I veerandi käekäik näitas mõndagi, mis meenutas just eelpool mainitud tsitaati. Kohe mängu algus algas paremini LakiLakididel, ja kuigi veerandi poole peal oli Coop/Mefab viigistanud, siis edasi vastasid õnnekütid kaubanduskoja liikmete korvile vähemalt poole rohkemaga. Koduvõistkond pidi 10-18 seisuga tunnistama külalistele alla jäämist.

II veerandil alustas LakiLakid sealt, kus esimesel veerandil pooleli jäädi, tehes 8-0 spurdi. Edasi kestis ülejäänud veerand nagu sajandeid, sest teravamaid liigutusi tegema hakanud coopilased said palju teha vabavisketrenni – põhjuseks jalgadest aeglaseks jäänud kaitsetöö õnneküttidelt. Siiski jäi ajast väheseks, et 10 minutiga midagi tasa mängida, ja ka selles setis tuli Coop/Mefabil tunnistada 18-21 kaotust külalistele. Oli aeg, kellel Olerexi bensiini jaama, kellel Maxima XXX-i, külastada, kuna saabus pikem paus, seisuga 28-39.

III veerandil ei midagi uut siin planeedil Maa. Coop/Mefab pingutas, kuid enamjaolt vabaviskejoonelt, samas, kui oluliselt lihtsamalt skooris LakiLakide punt. Sedapuhku juba kolmas veerandaja kaotus coopilastele, 14-20, ja enne viimast minekut 42-59.

IV veerandi võib nimetada vabavisete veerandiks. Esimese viie minutiga said coopilased vaid ühe korvi mängust, ja kaks ebaõnnestunud vabaviset, samas, kui õnnekütid jõudsid mängust tabada 3 korvi, ning käia sooritamas 6 vabaviset, tabades neist 4. Teine pool veerandit hakkas Coop/Mefab vabaviskeharjutusi läbi viima, sest LakiLakid olid aru saanud, kui raskelt koduvõistkonna punktid sealt joonelt tulevad. 11 vabaviskest vaid 3 tabanud, ning sinna juurde mängust korve tabanud coopilased said küll lõpuks oma tahtmise, võites veerandi, 20-19, ent kogu mäng kaotati ikkagi seisuga 62-78.

Võitjate poolel aitas LakiLakisid oluliselt Kristjan Nõmmik 19, Gert Kuuskmäe 14, Robert Norak 11, Freddy Haljandi 9 ja Kaspar Komissarov 8 punktiga. Kaotusekibedust tundma pidanud Coop/Mefabi poolel oli kandev roll Timo Kark`l, kes panustas 19 punkti võistkonna saldosse, ning Leho Vool, kelle arvele kogunes 17 punkti. Ramond Balalajevi arvele jäi 8 punkti.

VS 

Vooru viimane andmine läks lahti 27.10.2019 kell 15.00 Play Arena Spordihallis, kus liiga debütant BC Smsraha võõrustas Eurofastenersi võistkonda. Selles mängus ei osanud enne mängu lõppu ennustada edu kummalegi võistkonnale, kuna rahamehed osalevad esimest hooaega Liigas.

I veerand võistkondade vahel algas võitluslikult, ning lahtist korvpalli harrastades. 10 minutiga said nii BC Smsraha kui ka Eurofasteners igas kategoorias silmad pähe. Tabati nii kaugelt, lähedalt, kui ka vabaviskejoonelt. Kuna rahamehed said ühel hetkel järjepanu korve, suutsid nad ka minilahingu võita, 19-17.

II veerandil pani Eurofasteners kaitsemehhanismi paremini tööle, ja ei lubanud BC Smsraha mängijatel kergeid korve saada. Samas, ise tehti paari kombinatsiooniga selgeks, et eduvalem peitubki kahes eelnevas taktikalises elemendis. Ja ka lõpptulemus kinnitas seda – rahamehed pidid leppima 14-18 miniseti kaotusega. Pikemale pausile, ja Lasnamäe vaatamisväärtustega tutvuma läksid vastased külaliste eduseisul 35-33.

III veerand algas jõulisemalt koduvõistkonna esitlustega. Veerandaja neljandaks minutiks olid jõuvahekorrad muutunud – BC Smsraha tegi korraliku, 10-3 spurdi, ja üldseis näitas numbreid 45-38. Tagasi “konkurentsi” jõudsid Eurofasteners mängijad tänu kahele kaugviskele. Edasi anti 4 minutit mõlemalt poolt korralikult korvile tuld, ja tasavägine mäng jätkus. Kuigi veerandaja võitis koduvõistkond 22-19, siis üldseis enne viimast veerandit seisul 55-54 tõotas põnevat lõppu.

IV veerandi kohta võiks öelda: “Ainuke asi, mida oodata, ei jõudnudki kohale – põnev lõpuheitlus!”. BC Smsraha hakkas teravustega korvi rünnates vabaviskeid harjutama, samas, kaitses hoiti ära kõikvõimalikud Eurofastenersi rünnakud. Veerandaja 5 esimese minutiga teenisid rahamehed suisa 10 vabaviset, aga hooaeg on alles noor, ja käsi pole paigas mängijatel tõenäoliselt veel, sest vaid kolm üritust leidis korvi. Midagi ei olnud hõisata aga eriti kiiretel eurofastenerslastel, sest viieminutiga suudeti vaid üks punkt kontosse lisada, vabaviske joonelt seegi. Viimase viie mänguminuti jooksul külalised väsisid, võõrustajad aga said tõestada, et neile sobivad paremini punktid mängust. Seisul 62-55, läksid rahamehed oma teed, ja võtsid jõuga minilahingust võidu 24-13, ja üldvõidu, seisuga 79-67.

Võitjavõistkonna parimaid numbreid näitasid Igor Preitlov 25 punktiga, tabades sealjuures 5 kaugviset. Teda toetas Edvard Svarts 13, Vladimir Paskotsi 10,Raimzan Hamidov 9 ja Igor Teterin 8 punktiga. Kaotust tunnistama pidanud Eurofastenersi poolel pea kaks kolmandikku punktidest tõid Rauno Rohtmets ja Rain Põdra, vastavalt 22 ja 19 punkti.