3.vooru kõik palad teie ees!!!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga kolmandas voorus kohtusid omavahel eelmise hooaja 1. vs 3., 2. vs 4., 5. vs 7. ja 6. vs 8. Etteruttavalt võib öelda, et antud paarides suutis vaid üks võistkond libastuda, ja alla vanduda nõrgema asetusega võistkonnale. Teistes paarides loksusid asjad loogilist rada pidi paika. Ja nüüd mängudest järjepanu!

  VS

11.10.2019 tõmbasid vooru käima kell 19.30 Karulaugu Spordikeskuses Randvere kihelkonna au ja uhkus, Randvere Harrastajad, ja Õismäe “jäähokiklubi” LakiLakid. Seda mängu ei saanud kuidagi pidada igavaks, ja seda ka võistkonnad tõestasid.

I veerandil hakkasid mõlemad võistkonnad hoogsalt pihta, ja skoori tehti nii korvi alt, vabaviske joonelt, kui ka kaugelt, 7-8 meetri pealt. Koduvõistkond Randvere Harrastajad elas rohkem kolme mängumehe toel, LakiLakidel aga panustas tasavägisesse skoori 4 mängijat, sh. pundi hing, Kristo Krinpuse arvel oli juba pooled punktid. Ei saa öelda, et üks oleks paremini minema saanud, kui teine, ning lepiti viiaka viigiga, 15-15.

II veerandil jätkus muster, mis kumas läbi esimesel veerandil. Kordamööda jagati viisakuskorve, ja ei lubatud vastaseid eest ära minna. Viimane sõna jäi koduvõistkonna vanameistrile – Reigo Roosi tabavad vabavisked andsid setivõidu 14-12 Randvere Harrastajatele, ja pikemale puhkusele läksid võistkonnad seisul 29-27.

III veerandil tasavägine heitlus jätkus, ja astuti ühte jalga skoori kasvatamises. Mängu momentumiks võib lugeda selle veerandi kuuendat minutit, kus 35+ meestega Randvere Harrastajad väsimusmärke näitas, ja lubati 35- mängijatest koosnenud LakiLakidel teha minispurt 5-0. Ja kui siis Randvere au ja uhkus tagasi ree peale sai, ning korvi suutis lisada oma kontosse, suutsid õnnekütid vastata kauge kaare tagant kolmesega. Veerandaja lõpuks tuli koduvõistkonnal tunnistada külaliste paremust, andes minilahingu ära 18-27, ja enne viimast veerandit tablool 47-54.

IV veerandi alguses, kui juba tundus, et võõrustajad üritavad lõpuni heidelda, tegid külalised kahe minutiga 9-0 spurdi, ja sellega oli ka mäng otsustatud. Randvere Harrastajatel ei õnnestunud -14 pealt enam ohtlikuks saada, ja värskemate jalgadega LakiLakidele tuli võit kandikul kätte ulatada. Minilahingu allajäämine 14-17 tähendas ühtlasi ka kokkuvõttes 61-71 kaotust. Märkimist väärib koduvõistkonna puhul asjaolu, et 35+ mehed lasid juba teise päeva järjest, ja külalisvõistkonna puhul väärib märkimist fakt, et “jäähokiklubina” tuntud õnnekütid ei saanud oma tavapäraseid 5-5 vahetusi teha, kuna mängijaid oli kohale sõitnud 9.

Võitjavõistkonna, LakiLakide, poolel panustasid enimvõistkonna edusse Robert Norak 18 punktiga, Kristo Krinpus 14 ja Gert Kuuskmäe 12 punktiga. Kaotuskibedust tundma pidanud Randvere Harrastajatel oli parim Reigo Roos 20 punktiga. Tema kõrval “vedas vankrit” Allan Aava 16 punktiga. Teised mängijad kahekohalise numbrini ei küündinud.

  VS

17.10.2019 kell 17.40 visati “intriigid” õhku Õismäe Sportmängude Hallis Coop/Mefabi ja RSK Viimsi vahel. Need võistkonnad on eelmisel hooajal näidatu põhjal valmis igat sorti üllatusteks. Kaubanduskoja liikmed tulid mängule eelmise hooaja hõbemedalistidena, samas, kui kuurortlinnast, Viimsist, lendas võistkond kohale neljanda astusega. Ja nüüd mängust:

I veerandil näitas RSK Viimsi kohe, et neil pole mingit plaani siin ootama ja passima jääda, ja tehti kiire 7-0 spurt “soojenduseks”. Ja kui Coop/Mefabi koosseis toibus, ja sai ka justkui liikuma, tuli otsa külalistelt teinegi, 8-0 spurt. Viiendaks minutis olid coopilased jäänud juba 4-15 kaotusseisu. See uinutas ehk natuke viimsilasi, sest järgneva mõne minutiga sai koduvõistkond 11-4 skooriga lähemale külalistele. Viimased kaks ja pool minutit kestsid igaviku, kokku teeniti kahe peale 12 vabaviset. Coop/Mefabi hilisem ärkamine pani nad tunnistama esimeses setis 18-24 kaotust. Võiskonnad olid unustanud kaitse!!!

II veerandil tegelesid võistkonnad “ragbiga”, sest enamasti ikka võeti vastane jõuga maha, kui kaitses jalg sirgu lasti. Coopilased teenisid kokku 10 ja viimsilased 7 vabaviset. Suuremas plaanis, ei olnud ka sel veerandil coopilastes jõudu, et vastu hakata, ja tuli tunnistada 10-20 allajäämist. Õismäe Olerexi kanatortillade järgi läksid võistkonnad seisul 28-44.

III veerandil oli Coop/Mefab justkui uus võistkond (ju siis telliti natuke väiksem kogus tortillasid Olerexist). Energiat tundus olevat jalgades rohkem, ja suudeti lahendada loogilised rünnakud paremini korvideks. RSK Viimsi venis väljakul, ette võetud lahendused tulemust ei toonud. Veerandaja viiendaks minutiks oli seis juba coopilaste jaoks paljulubav, kui 43-49 kaotusseis “ainult” tablool säras. Siiski, lõpuks viimsilaste tortillad olid ka seedetraktides korralikult laagerdunud, ja suudeti tagasi rajale saada. Kokkuvõttes koduvõistkonnale 18-11 minilahingu võit, kuid siiski, enne viimast setti, 46-55 kaotusseis.

IV veerandi alustuseks oli külalistel veel üks küülik kübaras varuks. Veerandaja viiendaks minutiks tehti 15-3 vahespurt, ja see oli hoop Coop/Mefabile, kes antud hoobist ei toibunudki enam. Suudeti küll 8-3 lõpuga lähemale tulla, ent 11-18 skooriga kaotati minilahing, ja kogu mäng tulemusega 57-73. Seega RSK Viimsiga kolmest kolm kaotust seni. Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna!

Võitjatest panustasid RSK Viimsi edusse parimatena Vladimir Dratšjov 20 silmaga, Janek Pallase ja Sergei Bondarev võrdselt 14  ning Andrus Tubi 13 silmaga. Üsna mitmel mängijal oli hea päev. Kaotajatest Coop/Mefabi poolel tegi “oma ära” Timo Kark, kes kogus võistkonna kontosse 25 punkti. Tagasihoidlikumalt olid talle toeks Sven Pitkve ja Taavi-David Israeljan 8 punktiga.

 VS 

17.10.2019, kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis, korraldas koduvõistkond Eurofasteners vastuvõtu KK Pelgulinn võistkonnale. Eelmise hooaja kuld- ja pronksmedali omanikud oli seni kohtunud omavahel kaks korda ja võidud-kaotused viigis 1-1.

I veerand võistkonnad väärisid teineteist täielikult. Mõlemad võistkonnad alustasid hästi, kui “rünnakust kaitsesse” taktikaga kostitati vastaseid korvidega. Teine pool veerandist oli kategooriast minispurdid, kui külla sõitnud KK Pelgulinn suutis teha 9-3 minispurdi. Lõpp jäi siiski Eurofastenersi otsustada, ning 6-0 spurdipojakesega võeti ka koduväljaku eelisest maksimum, võites seti 20-17.

II veerandil Eurofastenersi taktika, võtta KK Pelgulinn igal juhul kaitses veaga maha, ise leides lihtsaid korve rünnakul, toimis nagu õlitatult. Alates veerandi kuuendast minutist ei lubatud külalistel ühtki korvi mängust saada, vaid lubati neil vabaviskeid harjutada. Samas, lahendati edukalt ise nii kaugviskeüritused, kui ka lähematest viskekohtadest pandi ära. Pelgulinlased said üldse vaid kolm korvi mängust, ja suisa 12!!! korda vabaviskeid visata, millest tabati hea %-ndiga (11 sisse). Kokkuvõttes koduvõistkonnale suureskoorilises setis 26-18 võit, ja vahekokkuvõtete tegemiseks pikemale pausile mindi seisul 46-35.

III veerandi võib taas nimetada spurtide veerandiks. Paremini alustas peale suuremat pausi mängu KK Pelgulinn, kes tegi soojenduseks sisse 7-0 minispurdi, jõudes vaid 4 punkti kaugusele. Selle peale reageeris omakorda Eurofasteners, kes 4 minutiga tegi 19-5 spurdi, tabades sealjuures 5 kaugviset!!! Lõppsõna jäi Põhja-Tallinna esindusmeeskonna öelda – 8-0 spurt. Koduvõistkond siiski, kuigi kaotas seti 19-20, sai turvaliselt minna vastu viimasele veerandile seisul 65-55.

IV veerand oli taas korviderohke, nagu kõik eelnevad. Vaatemänguline mäng, palju korve, ja pealtvaatajate jaoks huvitav vaadata, sest igasuguseid korve võis mängus näha. Viimane veerand kulgeti rohkem punkt-punkti rütmis, ja oli näha, et mõlemad meeskonnad olid leppinud olukorraga. Eurofasteners sai 20-18 miniseti kätte, ja kogu mängu tulemusega 85-73. Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna!

Võitjate poolel Eurofastenersi ridades said suurimad numbrid kokku Rauno Rohtmets ja Taavi Toomara, vastavalt 29 ja 26 punktiga, tabades kahe peale ka 8 kaugviset meeskonna 10-st. Teised mängijad olid toeks kaitse poolel. Kaotusekibedust tundma pidanud KK Pelgulinna poolel panustas Kaur Laasma 19, Jüri Rovgeisha 15 ja Andres Kollo 10 punkti. Samas, kõik platsil käinud mehed said käe valgeks.

  VS

17.10.2019 toimus kolmaski vastasseis, kui kell 20.10 hakati nahkkera korvidesse sokutama Tallinna Südalinna Koolis. Vastasseis BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja BC Sulevi vahel on alati olnud sõbralik, ja üksteisest lugupidav, sest võistkonnad on jaganud omavahelisi heitlusi juba “sajandeid”.

I veerandi algus õnnestus paremini BC Sulevil, kes lisaks tabatud korvidele mängust, suutis ka teravust tekitada, ja vabaviskeid teenida – kui vaid need vabavisked täpsed oleks. BC Forwards/Retlar Legends/35+ ei saanud end algul üldse käima, ja rabistati korralikult rünnakutel – tabavuse protsent oli nullilähedane. Aja jooksul hakkas siiski foorwardslaste pusle ka paika jooksma, ning suudeti esimesest ehmatusest üle saada. Veerandaja lõpus teenitud 7-0 minuspurdiga suudeti ka minilahing võita, 20-15.

II veerandil alustas viisikutega vahetusi teinud BC Forwards/Retlar Legends/35+ “juhtoina” rollis. Algusest peale kontrolliti kaitses, ja rünnakul võeti teravustega BC Sulevi mängijad ette. Ka visketabavus tuli lähemale reaalsele seisule, ning punktid kasvasid nagu seened peale vihma. Sulevlaste rünnakud kadusid, nagu “siil udusse”, ja veerandaja kuuendaks minutiks oli koduvõistkonna spurt 15-3 tõsiasi. Lõpus olukord rahunes, ja võimalusi leidsid vastased võrdsemalt. 21-8 setivõit foorwardslastele, ja enne pikemat pausi edu 41-23.

III veerand oli pealtnäha lihtne BC Forwards/Retlar Legends/35+ jaoks, ent tegelikult pakkus BC Sulev südi vastupanu, ja midagi ei tulnud siin kergelt. Vaid hea tabavusprotsent oli see, mis foorwardslaste edu kasvatas, ja setivõit võeti 21-11 skooriga. Enne viimast 10-t minutit seis 62-34.

IV veerand oli foorwardslaste jaoks uinutav, ja enamus teravusi, mis BC Sulev tegi, lõppes BC Forwards/Retlar Legends/35+ mängijatelt vea välja teenimise ja vabavisetele minekuga. Achilleusi kannakõõluseks olid sulevlaste jaoks vabavisked – teeniti veerandiga 10 vabaviset, ent tabati vaid 4. Samas said foorwardslased skoori lähi- ja kaugvisetest, kasvatades kas sel veerandil kokkuvõttes edu. Veerandaeg võideti 22-12 seisuga, ja üldine skoor 84-46. Aga BC Suleviga ei ole kergeid mänge!

Võidu saanud BC Forwards/Retlar Legends/35+ poolel sai kahekohalise arvu punkte kokku suisa 5 mängijat: Saimon Moondu 21, Mairo Lepanurm 14, Ivar Vaht 12, ning Taavi Kõiv ja Ardo Orr võrdselt 10 punkti. Tubli ja südika vastupanu teinud BC Sulevi poolel panustasid võistkonna skoori Arne Liim ja Viljo Trutsi 9 punktiga, Janno Bremann ja Kristo Kuiv 8 punktiga.