2.vooru kaks tagumist mängu lõppesid KK Pelgulinna ja Randvere Harrastajate võidujoovastusega!

 VS 

10.10.2019 kell 20.10 juhtus midagi kummalist Tallinna Südalinna Koolis. Kohtusid eelmise hooaja 6. ja 7.koha võistkonnad, BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja Randvere Harrastajad. Seni kõik kolm mängu omavahelist mängu vastased seljatanud foorwardslased olid sunnitud mugavustsoonist välja tulema, sest tulemus oli harjumuspäratu.

I veerandil kohe algatuseks tegid kaugelt maalt saabunud külalised Randverest asjad selgeks, ehk et andsid märku, et nad mingid lödipüksid ei ole. Ja ei olnudki. Minispurt, Randvere Harrastajatele, 7-0, pani BC Forwards/Retlar Legends/35+ pingutama, et vahe tagasi saada. Ja kui tunduski, et koduvõistkonnal asjad sujuvad, ning tegemist oli ehmatusega, tegid külalised seisul 7-9 (koduvõistkonna poolt vaadatuna) veel ühe spurdikese 8-0. Kuigi foorwardslased suutsid siiski vastupanu osutuda, ja viimase kahe minutiga suudeti vahet jõudsalt vähendada, tuli ikkagi minilahingus külalistele alla vanduda, seisuga 16-19.

II veerand oli koduvõistkonna jaoks kaos. “Unforced” pallikaotusi ja allajäämisi lauavõitluses ning lihtsatest kohtadest möödaviskeid jäi meenutama selge, 8-17 kaotus teiseski setis. Poolajale mindi puhkama seisul 24-36. Täielik katastroof.

III veerandil hakkasjustkui tunduma, et järeldused 20-mnest minutist on tehtud, ja kolme kaugviskega suutis BC Forwards/Retlar Legends/35+ vahet Randvere Harrastajatega vähendada, ent vanameister Reigo Roosi kaks tabavat kaugviset ja keskpositsiooni vise hoidsid meie foorwardslaste rünnakud tagasi. Lõpuks sai küll koduvõistkond napi, 14-12, minilahingu võidu, ent minna oli veel küll, seisul 38-48.

IV veerand oli sisuliselt koopia II veerandist, kui BC Forwards/Retlar Legends/35+ näitas, miks just Randvere Harrastajad väärisid võitu rohkem. Lisaks kolm minutit põuda, mille jooksul külalised 10-0 spurdi tegid, ja kokkuvõttes oma ära võtsid. Foorwardslased andsid sellegi 10 minutit ära, 9-19, ja kogu mängu punktivaeselt, 47-69.

Võitjate poolel tõi algkoosseis 60 punkti 69-st, sealhulgas parimana Reigo Roos 19, Allan Aava 17,Sten Akel 13 ja Tanel Kuusik 11 punkti. Kaotajatest parimad näitajad olid Saimon Moondul, kes panustas skoori 14 punktiga, talle sekundeeris Andre Kaasik 10 punktiga. Teised mehed kahekohalise numbrini ei jõudnud.

 VS 

10.10.2019 kell 20.30 taaskohtusid teises voorus Sõle Spordikeskuses eelmise hooaja kolmas võistkond KK Pelgulinn ja teise koha võistkonnana külalised Coop/Mefabist. Selle mängu iseloomustamiseks võiks öelda, et kogu Coop/Mefab võitles Ted Abeli vastu. Aga pealtvaatajad, kes kohale olid tulnud, said nautimist väärt etteaste.

I veerandi võiks võtta kokku sõnadega, tsiteerides Hispaania filosoof Jose Ortega Y Gasset`d: “Elu on pidev otsustamise protsess, mida edasi teha”. Just nii võib kokku võtta seda, mida korraldas KK Pelgulinna võistkonna igiliikur Ted Abel. Kohe, kui mees platsile sai, hakkas otsustama, mida teha palliga, mille võistkonnakaaslased talle toimetasid. Hakkas otsustama, kas minna lõpuni, või panna kaugelt kerge kolmene. Coop/Mefabil puudus tema vastu rohi, et pidur peale tõmmata. Esimese kolme minutiga oli igiliikur tabanud kolm kaugviset ja ühe korvi alt, enne, kui kaubanduskoja liikmed üldse aru said, mis ümberringi toimub. Edasi hakkas ka coopilaste skoor nullist suurenema, ent Timo Karki eestvedamisel ei saanudki külalised rütmi kätte. Igiliikuri veel üks kaugvise ning teistegi pelgulinlaste panus skoori kasvatamisse päädis sellega, et sett võideti selge vahega, 26-12. Milline vaatemäng!!!

II veerandiks oli Coop/Mefab aetud tigedaks, nagu mesilased, ja kui algus oli veidi tasavägisem, siis ca 4 minuti jooksul KK Pelgulinn punkte ei saanud, ja külalised tegid 11-0 spurdi. Viimased 2 minutit olid taas tasavägisemad, ent pelgulinlased pidid siin 11-18 setikaotusega leppima, ning pikemale puhkusele läksid võistkonnad mitte just kõige kindlama kodumeeskonna eduga, 37-30.

III veerand oli viisakusveerand, kus piltlikult öeldes, jagasid vastased kordamööda viisakuskorve ohtralt. KK Pelgulinna poolelt oli tähetund Kaur Laasma käes, kes 12 tõi, samas, kui Coop/Mefabi poolelt jagunes skoori kasvatamine terve viisiku jagu mängijate vahel. Minilahingu võitis napilt kodumeeskond, 21-20, ja enne otsustavat andmist särasid tablool 58-50 numbrid.

IV veerandil “ei klappinud hoojooks” taas Coop/Mefabil. Kaitse vedas alt, rünnak vedas alt. KK Pelgulinn lustis juba omas rütmis. Alustuseks mahlane kolmene Ted Abelilt, millele lisas lihtsa kahese Andres Kollo, ja kuigi kaubanduskoja liikmete eelmise hooaja üks vedureid, Randel Päid, suutis avada ka coopilaste viimase veerandi punktiarve, siis pelgulinlastest Margus Unt ja Kaur Laasma vaigistasid sisuliselt külaliste suuremad pingutused kergete korvidega. Minilahing taas KK Pelgulinn võistkonnale, 17-8, ja kokkuvõttes korralik, 75-58, võit.

KK Pelgulinna poolel jagasid lõviosa punkte ära kolm eelpool mainitud mängumeest – Ted Abel 23, Kaur Laasma 22 ja Margus Unt 21 punkti. Kaotajate poolelt oli parim coopilane vaikselt, aga kindlalt, oma skoori kasvatanud Taavi Aava 18 punktiga, teda toetasid päikesepoiss Timo Kark 14 ja Leho Vool 11 punktiga.