2.vooru kahes esimeses kohtumises said võidurõõmu mekkida Eurofasteners ja LakiLakid!

VS

08.10.2019 kell 20.00 toimus Merivälja Koolis põhimõtteline kohtumine võistkondade vahel, kes eelmisel hooajal poolfinaalis kaks väga tasavägist kohtumist maha pidasid – RSK Viimsi ja Eurofasteners. Õhus oli elektrit ka sel korral.

I veerandil oli lähtepositsioon küll parem RSK Viimsi võistkonnal, juhtides 5-ndaks minutiks 10-5, ent sellele järgnenud Eurofastenersi 10-0 spurt tõotas veerandajale põnevat vaatemängu. Suvitusrajooni eksperdid Viimsist suutsid küll vastata veel sitke võitlusega, aga pidid ikkagi eurofastersidele alla vanduma 17-19.

II veerandil mängis RSK Viimsi olulisemalt teravaid rünnakuid tekitades, aga olid hädas vabavisetega, kui 8-st teenitud vabaviskest läbis korvirõnga 4. Koht, kus kõige lihtsamini punkte teenida – ja nad otsustasid seda mitte ära kasutada. Külalised seevastu suurendasid visalt vahet loovamat ja lihtsamat korvpalli viljeledes. Sellise pildi põhjal oli loogiline ka asjaolu, et viimsilased andsid veel edumaad Eurofastenersile, kaotades teisegi minilahingu 15-21. Pikemale pausile korvpalli üle järele mõtlema saatis kohtunik Tammik võistkonnad seisul 32-40.

III veerand oli ainus igavam veerand. Viimsi suvitajad jätkasid teravusi luues,teenides veerandajaga juba 12 vabaviset, kuid taas vedas protsent mehi alt, tabades vaid 7 viset. Mängust teeniti vaid üks korv lisaks. Samas, kaitses oldi piisavalt küljes, et mitte lasta Eurofastenersil midagi kontrollimatut korda saata, ja nii lõppes sett madala skoori ja koduvõistkonna üsna minimaalse kaotusega, 9-12. Enne otsustavat kümmet minutit 41-52.

IV veerand oli vabavisete veerand, ehk siis strateegia oli mõlemal võistkonnal konkreetsem. RSK Viimsi plaan oli võtta vastane vigadega maha, et siis pigem panna nad vabavisetel eksima, ja ise loota heale õnnele, ning saada järgi, visates punkte mängust. Eurofastenersi idee oli pigem lasta seni kesise protsendiga tabanud viimsilased veel vabaviskeid harjutada, lubamata neid kergetele visetele. Siin töötas strateegia rohkem RSK Viimsi jaoks positiivselt, kuid sellest jäi väheks. Minilahing võideti 15-11, kuid kogu mäng anti Eurofastenersile ära numbritega 56-63.

Tsiteerides 2 x maailmameistrit ja olümpia hõbedat, Heiki Nabit: “Sport on armutu. Kui ise ei tee, tehakse sulle!”

Võitjate poolel andis suurima panuse võistkonna edusse Rauno Rohtmets 20 punktiga. Teda toetasid Siim Padar 11 ning Taavi Toomara ja Egert Eenloo 8 silmaga. Teised mängijad piirdusid väiksemate numbritega. Kaotusekibedust tunda saanud RSK Viimsi rannalõvide skoori eest hoolitsesid enamjaolt Vladimir Dratšjov 15 punktiga ning Mart Madisson ja Andrus Tubi võrdselt 10 punktiga

VS

08.10.2019, ehk päeva teises mängus, visati pall lahtihüppeks õhku kell 20.30 Õismäe Sportmängude Hallis. Rohkearvulise publiku saatel võõrustas LakiLakide võistkond Liigast samuti suurt rõõmu tundvat BC Smsraha võistkonda. Ühine ajalugu vastastel puudus, seega, õpiti esmakordselt teineteise käekirja.

I veerandil käis korralik titaanide heitlus, kui lahtist mängu mõlemalt poolt harrastavad mängijad ei hoidnud end tagasi. “Jäähoki klubina” tuntud LakiLakid jätkasid viisikute kaupa vahetustega, BC Smsraha vahetuste osas oli tavapärasem, ent kontrollivam taktika. Õnneküttide poolel sai käe esimesel veerandil valgeks 7 platsil käinud meest 10-st, rahameeste poolel laskus suurem koormus Igor Peitlovi ja Raimzan Hamidovi õlgadel. Tulemuseks üsna suureskooriline, ent üksteisest lugupidav 18-18 viik.

II veerandil jätkas LakiLakid samas tempos, mis esimesel veerandil. Punkte visati jalge vahelt, selja tagant, ühe käega, kahe käega, rinnalt, pea kohalt. BC Smsraha puhul aga kasutaks ühe kuulsa sportlase, Mario Andretti tsitaati: “Kui kõik paistab olevat kontrolli all, siis sa lihtsalt ei liigu küllalt kiiresti!” Kõik, mis ette võtta üritati, luhtus, ja vastase kiirusega ei suudetud piisavalt kaasa minna, et kaosest pääseda. Rahamehed suutsid 10 minutiga teenida vaid ühekorvi mängus, ja seegi kaugvise!!! Õnneküttidele siin setis jõuavaldusega minimatši võit 19-3. Poolajale mindi seisul 37-21.

III veerandi “soojenduseks” tegi BC Smsraha vastas LakiLakide korvile kohe kiiresti 8-0 spurdiga, ja kuigi õnnekütid tegid selle peale paar korvi lisaks, lõpetasid rahamehed veerandi kahe kaugviskega. Õnnekütid pidid 6-14 seisuga tunnistama, et see sett läks aia taha. Enne viimast 10 minutit 43-35 seis ei olnud midagi kindlat kumbalegi võistkonnale.

IV veerandil unustati ära, mis on kaitse, ja panustati rünnakule. Täielik NBA läks lahti.Nii LakiLakid kui ka BC Smsraha panid rünnakul kõik sisuliselt kotti, mis teele läks, ja kaitses seisti, nagu Mustamäe “Mõtlev Mees”, täiesti kohapeal, lubades rünnata, kuidas aga sooviti. 27-22 veerandaeg andis õnneküttidele siiski rohkem võimalusi, ja seti võidu, ning üldises pildis ka turniiritabelisse võidupunktid skooriga 70-57.

Võitjatest LakiLakide ridades jõudis kahekohalise numbrini vaid Gert Kuuskmäe 21 ja Kristo Krinpus 10 silmaga, samas, valgeks said käe kõik mehed rivistuses. Kaotusekibedust tundma pidanud BC Smsraha skoori kasvatasid suures osas eelpool mainitud mängijad, Raimzan Hamidov 18 punktiga, ja Igor Peitlov 17 punktiga. Teised mehed jäid natuke tagasihoidlikumaks.