1.vooru ülejäänud mängudki peetud – tiitlikaitsja alustas võidukalt, kolmas koht kaotusega ning liiga debütant sai “käe valgeks”!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga esimesel nädalal sai mängud peetud ka teistel mängupaaridel. Ja arvestades eelmise hooaja lõppkohtasid, siis oli väiksem üllatus, suurem üllatus, ja oli ka liigas esimese mängu teinud võistkonna õnnelik algus.

 VS

03.10.2019 kell 19.30 vilistas kohtunik Jakobson mängu käima Järveotsa Gümnaasiumis eelmise hooaja tiitlikaitsja Eurofastenersi ja liiga II kohal lõpetanud Coop/Mefabi vahel. Sellist enam-vähem andmist jagus sisuliselt kolm veerandit.

I veerand alustati kohmakalt või siis kontrollivalt-võta siis kinni, kuidas võistkonnad olid planeerinud. Tribüünidel pealtvaatajad haigutasid, kuna kuigi üsna tasavägiselt punniti, siis skoor oli igavale mängule vääriline-tagasihoidlik. Esimese seti võitis Eurofasteners kindlamalt lõpuminutitel tegutsedes Coop/Mefabi vastu 13-8.

II veerandil mängumuster muutus. Paremini käivitus Coop/Mefabi mootor – nagu oleks bensiinimootorit talvel külmaga käima pandud, samas, kui Eurofasteners üritas diiselmootoriga liikvele saada. Veerandi poole peal said aga mõlemad oma mootori soojaks, ja tiksuti nagu “tipptunnil” liikluses, vaikselt, aga ühes rütmis, kordamööda punkte saades. Vaikne tagasitulek coopilastelt, 12-10, ent pikemale pausile minnes seis koduvõistkonna poolt vaadatuna siiski 23-20.

III veerandil, kui mõlemad osapooled olid “hooldusest” tagasi, tegi Eurofasteners 16-6 mineku, ent Coop/Mefab ei andnud veel alla, võttes lõpus 6 punktiga lähemale. Kokkuvõttes minilahing taas eurofastenerslastele 16-12, ja enne viimast pingutust 39-32 seis. Veel ei midagi ütlev.

IV veerandil võis pop-corni ja limonaadi välja võtta lõpuks ka tribüünil häälekad kaasa elajad-pealtvaatajad, sest punktiskoor hakkas jõudsalt kasvama, ja oli huvitavam. Hakkas kasvama, aga vaid Eurofastenersi poolt, kes veerandaja kuuendaks minutiks oli suutnud 13-0 spurdi teha. Coop/Mefabi mängijate nägudest oli näha, et hooaja eelne treeninglaager oli jäänud mängutaktika peale aega kulutades, ning üldfüüsiline ettevalmistuslaager alles planeeritakse teha. Ja kuigi koduvõistkond lõpus rahulikumalt võttis, ei päästnud see coopilasi suurest kaotusest. Minilahingu võitsid võõrustajad 24-8, ja kogu “sõja” 63-40.

Eurofastenersi punktide eest suuremal määral hoolitsesid Rain Põdra 16, Egert Eenloo 15 ja Rauno Rohtmets 12 punktiga, Coop/Mefabi  poolel suutis vaid Randel Päid 15 punktiga kahekohalise arvu punkte võistkonnale tuua. Olgu ka ära mainitud, et Retlar Harrastuskorvpalli Liiga eelmise hooaja avamängus sama vastase vastu 34 punkti visanud Timo Kark Coop/Mefabist jäi vaid 2 punkti peale.

 VS

Avavooru kolmandas mängus, 03.10.2019 kell 20.30 Sõle Spordikeskuses, kohtusid eelmise hooaja 3-nda ja 4-nda koha võistkonnad KK Pelgulinn ja RSK Viimsi, ja õigesti arvasid need, kes arvasid, et tuleb korralik andmine.

I veerandil alustasid paremini kuurortlinnast Viimsist taaskord, ca aastase pausi järel, tsarterlennuga kohale lennanud RSK Viimsi võistkond, kes lühikese pingiga Pelgulinna esindusklubi KK Pelgulinna vastu asusid kohe minispurdiga 6-0 juhtima. Siis said ka pelgulinlased jalad liikuma, ja vanameister Andres Kollo kaugviskega avati ka võõrustajate skoor. Sellele vastasid viimsilased 5 vastuseta silmaga. avaveerandi teine pool oli sisuliselt sama mustriga, ent vastupidiste rollidega. Pelgulinlased sebisid endale 6-0 minispurdi, viimsilased vastasid kaugviskega, millele KK Pelgulinn vastas 5-0 minispurdiga. Lõpuks kaotasid koduvõistkonna mehed valvsuse, ja mini-breakile läksid ikkagi 14-16 kaotusseisus.

II veerandil asus KK Pelgulinn juhtima, ent mitte kauaks. Veerandaja 6-ndaks minutiks juhtis RSK Viimsi 5 punktiga, ja kui 8-ndaks minutiks oli edu 6 punkti, siis edasi rühkisid pelgulinlased läbi raskuste tähtede poole, ja 12-2 spurdiga suudeti kaalukauss enda poolele kallutada. Minimatš võideti 21-15 ja sai Stroomi randa ujuma minna, et kosutust kehale leida, seisul 35-31.

III veerand jaotati punkte mõlemale poolele, ja vähem õnnestumisi elas läbi KK Pelgulinn, rohkem kasu lõikas RSK Viimsi. Minimatš seekord külalistele 21-15, ja enne viimast setti üldseis koduvõistkonna poolt vaadatuna 50-53.

IV veerandil, kui kolmandal minutil veel juhtis KK Pelgulinn, jõudsid kätte otsustavad sündmused. RSK Viimsi 13-0 oli piisav, et pelgulinlased “tagumised põsed maas”, ehmununa pinge alla panna. Ja paraku pinge alt välja enam ei rabeletudki, ning 12-18 setikaotus tähendas üldseisus 62-70 allajäämist. Kuurortlinnas Viimsis võeti RSK Viimsi lennukilt välja astudes vastu kui kangelasi, ja usutavasti kutsuti sangarid ka Laine vastuvõtule ja pidulikule õhtusöögile.

Võitjate poolel (RSK Viimsi) jaotusid punktid algkoosseisu meeste vahel üsna võrdselt, kui suisa 4 meest said kahekohalise arvu punkte – Vladimir Dratšjov panustas 15 punktiga, talle sekundeerisid Mart Madisson, Janek Pallase ja Andrus Tubi kõik 13 punktiga. Kaotajate võistkonnas (KK Pelgulinn) panused jaotusid – Jüri Rovgeisha 27 punkti, Kaur Laasma 16 punkti ja Andres Kollo 15 punkti.

VS

06.10.2019 kell 19.30 toimus ajalooline hetk Retlar Harrastuskorvpalli Liigas, kui Sõle Spordikeskuses astusid vastamisi koduvõistkonnana Liiga uustulnuk, BC Smsraha ja külla tulnud kirjutaja lemmikvõistkond BC Sulev. Ajalooline oli see hetk seetõttu, et võrreldes esimese hooajaga, alustas Liigat 8 võistkonna asemel suisa 9 võistkonda, ja just BC Smsraha oli uus võistkond, kelle oma “perre” võtsime.

I veerand oli mäng väga lahtine, ja kumbki võistkond ei väristanud eriliselt. Pika pingiga mängule saabunud BC Smsraha kooseisus suutis 12-st pallivõlurist suisa 8 avada oma skoori kohe esimese kümne minutiga, samas, kui külalisvõistkonnas kandus suur osa koormusest vanameister Arne Liimi õlgadele (11 punkti). Esimese debüütmängu algus rahameestele algas 20-15 eduga.

II veerand oli võistkondade jaoks Silvi Vrait`i lauldud laul “Merelaine”. Üles-alla punktihood tekitasid mitmeid minispurte kahe võistkonna peale kokku, ja kuigi BC Smsraha mängijad üritasid, pidid nad teises minisetis andma alla 18-19 seisuga. Esimese veerandi edu siiski aitas neid hoida poolajaks 38-34 edus. BC Sulevi võistkond aga oli südikat vastupanu osutanud senini.

III veerandi algul oli selgelt märgata, et rahamehed olid riietusruumis teiseks poolajaks plaane tegemas, kui Sulev Reinpuu mehed Tommi Grilli sööma viis. Tagasi tulles oli BC Smsraha mängijate jalgades tunda kergust, ja teravad läbiminekud lõppesid kas vabavisetega, või kergete korvidega, samas, toitu alles seedivate magudega BC Sulevi mehed ei saanud eriti arugi, kuhu nad sattunud olid. 11-0 vahespurt kodumeeskonnalt pani aluse korralikuks kolmandaks veerandajaks, mis võidetigi 22-11, ning viimase veerandi eel oli edu juba 25-punktiliseks paisunud, 70-45.

IV veerand oli BC Smsraha jaoks vormistamise küsimus, BC Sulevi jaoks nagu “Kristuse kannatused”, kui raske oli, aga püüti ikka lõpuni kesta. Nagu kuulda oli, oli nüüd, peale 28-9 setivõitu, ja debüüthooaja esimest võitu, seisuga 98-54, rahabossidel plaan minna kõhtu kinnitama. Sulevlased seevastu läksid lihaseid venitama.

BC Smsraha eest andsid punktidega oma panuse võitu tervelt 11 meest, neist kahekohalise punktisummani jõudis 5 mängijat – Anton Garanza 21, Vladimir Paskotsi 14, Igor Preitlov 12, ning Igor Teterin ja Anton Pesentsev võrdselt 11 punkti. BC Sulevi sangariks tõusis rahamehi 7 kaugviskega kostitanud Arne Liim 27 punktiga, talle sekundeeris Janno Bremann 12 punktiga. Teisedki andsid panuse, isegi Sulev, aga sel korral jäi seda väheseks.