RHL esitleb: Alar Eelma RHL 2018/2019 MVP – mees, kes kummardab Jordanit, ja keda hakkas lihvima Indrek Varblane!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga väärtuslikuimaks mängijaks valiti:

Esmalt, põletav küsimus – miks dongid on vaid soojenduse osa, ja miks sa neid korve alla tirid, ning mängus pigem ei näe neid?
No soojenduse ajal on ju plats tühi ja pall minu käes. 😀 Miks? Jala testimiseks ideaalne võimalus ja eks see rohkem selline endale tõestamise asi ole.
“Keegi” just ütles,et 40+ ei tohiks enam pealt panna. Kui enam ei jõua,siis …
Mängus on ikka sigaraske sellisesse positsiooni saada,et donkamise võimalus tekiks.
Ja iga aastaga raskemaks läheb,Kord ei jõua kiiresse,siis vajub jalg läbi ja lõpetuseks on võimalus alati rõngasse ka dongata 😀

Millal avastasid enda jaoks korvpalli?
Esimene Jordani poster tekkis mu seinale 86 aastal. Huvi ja sportliku vihaga ise äkki 1-2 aastat hiljem. Et siis 10-11 aastaselt.

Kui sa ei mängiks korvpalli, siis mis oleks see spordiala, millele pühenduksid?
Kuna ma pole kunagi mingit muud sporti sellise tahtmisega teinud,siis on sellele keeruline vastata. Lapsed õnneks malet ei luba alternatiiviks mängima hakata.
Seega pole mingi muu sport ka päevakorras.

Kas oma korvpallihariduse oled omandanud iseseisvalt, või treeneri käe all? Kui treeneri, siis kelle?
Selles mõttes iseseisvalt jah,et enne esimese treeneriga võistkonna juurde jõudmist,olin ma seda kera julgelt üle 10a patsutanud.
Kehalise õpetajat just treeneriks nimetada ei saa.Kaitseväes Olime me ka ise need “kõige targemad”.
Ja esimeseks treeneriks on mulle Indrek Varblane. Üks mu parimatest sõpradest ja tänu temale ma suuresti seda asja veel endiselt teen.
See,kes ma väljakul mängijana olen,on ikka väga tugevalt tema voolitud.

Sa oled pikkust arvestades RHL Liigas korralik lauapallide magnet – mis on nr.4-5 positsiooni mängija juures su nõrgimad küljed?
TÄIESTI OLEMATU KESK.POS. VISE 😀 Erinevalt vabakatest,pole mul seda isegi väga heal päeval.Kuna ma pole vist kunagi viskamist õppimise mõttega teinud,
siis see pole ise külge ka hakanud.
Ja eks eaga muutuvad muud asjad ka seal pikkade alas toimetades nõrgemaks ja ühekülgsemaks. Samas pole ma kunagi mingi skoorija olnud.
Pigem on must kaitses rohkem kasu.

Kas oma põhitöö kõrvalt on piisavalt aega korvpalliga tegelemiseks?
Ma saan õnneks suures osas oma tööaega ise planeerida ja see väga platsil viibimist ei sega. Rohkem on selle takistuseks erinevad vigastused.
Sai ju selle liiga finaali ka üks sõrmeluu jäetud 😀

Kuidas jääd rahule Retlar Harrastuskorvpalli Liiga korraldusega? Ja sõnum meeskondadele, kes ehk ei julge veel liigas osaleda!
Igati korralikult tehtud asi mu arust. Meedia pool amatöör- ja harrastusliigade seas üks parimaid. Eks see 1 kohtuniku teema on selline nii ja naa, aga ….
Ja mõned satsid võiks ikka lisaks olla. Muidu saavad samad näod jube kiirelt jälle kokku. Et uutel satsidel pole karta midagi. Tulge julgelt!

Meeskonna eesmärgid said sel aastal 100% realiseeritud – Liiga meistrid, MVP, ja meeskondlik võit viskevõistlusel . Mis uue hooaja eesmärgid on?
Mul või võistkonnal?
Mu eesmärk on alustuseks järgmisse hooaega üldse jõuda 😀 Ja seda sellises vormis,et “töökoht” ka olemas oleks.
Võistkonnal väiksemaid eesmärke kindlasti pole ja kui tähtede seis lubab,siis tuleme tiitlit kaitsma 😉

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga koostöös Venus Clubi ja FKE OÜ`ga soovib Alarile passi mitte palju vaadata, ja keskenduda korvpallile, samas, mööda käies vigastustest, tulevikus!