RHL FINAALPÄEV: 3-4 koha mäng oli medalimängu vääriline!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga hooaja finaalpäeva teise mängu hind oli pronksmedalid. Ja see mäng oli medalimängu väärt!

 VS

Meeskonnad, kes hooaja esimeses pooles olid suveräänsed liidrid, ja kelle osas ei osanud keegi ette näha, et need kaks meeskonda alla finaali ei mängi – põhiturniiri 1.asetus KK Pelgulinn ja 2.asetus RSK Viimsi.

KK Pelgulinn suutis terve oktoober-detsember ’18 puhaste paberitega läbida, esimene kaotus tuli jaanuaris ’19, ja siis ka, kohe kaks mängu järjest, aga põhiturniir võideti 12-2 saldoga. Veerandfinaal võideti keskmiselt 45,5 punktiga, ent poolfinaalis tuli alla neelata mõru pill – esimene mäng kaotati 12 punktiga, ja kuigi korduskohtumine võideti 9 punktiga, siis kokkuvõttes tuli vaid kolme punktiga alla jäädes leppida pronksimänguga.

RSK Viimsi CV oli natuke “mitmekülgsem”, ja ajavahemikus oktoober-detsember’18 oli saldo 7 võitu ja 2 kaotust, aga jaanuar’19 saadi oluline võit Liiga liidri vastu, KK Pelgulinn ise oli see, kelle skalp võeti. Edasi tuli põhiturniiril veel korra tunnistada vastaste paremust – Eurofastenersile jäädi alla, ent 11-3 saldoga säilitati play-offideks 2.asetus. Veerandfinaalide kokkuvõttes keskmiselt 23,5 punktiga kulgemine poolfinaali, kuid ka viimsilastel tuli tunnistada ebaedu. Sama muster, mis pelgulinlastel. Esimene mäng anti vastastele ära, kuid “vaid” 5 punktiga, ning korduskohtumine võideti, ent seda napilt, 1 punktiga, ning nii jäi finaal 5 punkti kaugusele.

Laupäeva, 20.04.2019 kell 14.15 Siili Sportmängude Majas visatud antud meeskondade vahel pall mängu.Omavahel need kaks meeskonda on kohtunud põhiturniiri raames 2 korda, ning saldo 1-1. Kahe mängu kokkuvõttes võrdväärsed vastased – KK Pelgulinn esimene mäng +12 (70-58), RSK Viimsi teine mäng +11 (58-47). Midagi veel võrdsemat on raske soovida.

I veerand panid RSK Viimsii mehed alguses KK Pelgulinna meestel pead korralikult tiirlema. Seitsmendaks minutiks oli “kodumeeskond” jäänud viimsilaste viskekontserdi laviini alla 5-19, ent vaikselt hakati aru saama, kuhu tuldud on, ja mis spordialaga tegemist. Põhja-Tallinna esindus hakkas uusi elemente mängu tooma – teravused korvini, kaugvisked, kaitses jalgadega töö. Selle tulemusena ei saanud viimsilased enam lihtsaid korve sellise hulga, ning tuli oma hetki oodata. KK Pelgulinn suutis kolme minutiga 16-9 seisu leiutada, ning veerandaja lõpuks 21-28 kaotusseisuga lõpetada.

II veerandil oli taas see seitse minutit, kus KK Pelgulinn ei suutnud eriti midagi, samas RSK Viimsi põhiliselt kahe mehe toel skooris kõikvõimalikest kohtadest – ainult tribüünilt visked jäid viskamata. Enne kolme viimast pingutusminutit skoor 9-18 ja vahe oli kärisenud 16-punktiliseks (30-46). Siis aga suutsid pelgulinlased plastilise operatsiooniga iluvea kõrvaldada, tehes minispurdi 6-0, ja lõpetades miniseti 15-18 kaotusega – asi seegi. Pikemale puhkusele mindi seega 36-46 seisul.

III veerandile tulid meeskonnad vastu rõõmsameelselt – RSK Viimsi edust lähtuvalt, põhjust ju oli. KK Pelgulinn käis riietusruumis, vaatas peeglisse, ja peeglist vastu vaadanud info andis rõõmutsemiseks põhjust. Kui veerandi algus kulges 5 minutit punkt-punkti mängus, mis sobis viimsilastele, siis edasine käekäik näitas, et see ei sobi pelgulinlastele. KK Pelgulinn vastas olukorrale “kaitses kõva” ja “kaitsest rünnakusse” taktikaga, ning tehti meeskondlik 12-0 spurt, ja juba leitigi end liidriseisus, kuid napilt. Mängu lõpus meeskonna tuhh rauges, ent punkt-punkti mänguga kulgeti viimasesse veerandisse. Pelgu poisid võtsid setivõidu 24-13, ja enne otsustavat veerandit 60-59 eduseis.

IV veerandil oli alguses parajalt pusimist, kumbki meeskond ei julgenud kontrollimatuid olukordi tekitada, jälgiti, mis vastane teeb. Oli üsna igav vaatepilt korvpalli fännidele. Siis aga, nagu autol oleks jahutusvedeliku kork pealt lennanud, said meeskonnad kordamööda paisu tagant välja. Esmalt tegi RSK Viimsi kaotusseisust 61-68 minispurdi 7-0, millega aga aeti kurjaks KK Pelgulinn. Vastus oli soliidne – spurt 12-0, ja kuigi lõppsõna jäi viimsilastele, ei päästnud see nende päeva. KK Pelgulinn võitis seti 20-11, ja kogu mängu “selge vahega”, 80-70. Palju õnne KK Pelgulinna meeskonnale, ajalooliste pronksmedalitele, ja samuti palju õnne RSK Viimsile, 4.koha eest – on, mida järgmisel hooajal parandada, eesmärkide püstitamisel.

KK Pelgulinna topskoorerid Margus Unt 25 punkti, Ted Abel 16 punkti ja Kaur Laasma 13 punkti.                  RSK Viimsi poolel tegi korraliku esitluse Janek Pallase 25 punktiga (sh. 7 kaugviset), teda toetasid Mart Madisson 13 punktiga ja Raivo Rang 12 punktiga.

Vabavisete osas oli taas palju vabaviskeid visatud mänguga. KK Pelgulinn suutis siin mitte palju ära anda, 30/20 numbritega. Aga ka RSK Viimsi oli 15/8 numbritega üle keskmise.

Pronksimedalid võitnud KK Pelgulinn mängis koosseisus:

 • #0 Kaur Laasma
 • #5 Jüri Rovgeisha
 • #6 Tõivu Käärik
 • #8 Andres Kollo
 • #9 Margus Unt
 • #10 Ain Lumiste
 • #16 Ted Abel
 • #21 Hannes Liitmäe
 • #23 Martin Hänni
 • #36 Sten Naimark
 • #55 Risto Sikk
 • #83 Erkki Kasenurm
 • #91 Kaspar Rettel
 • Treener Artur Bazõlev

Mängu kokkuvõttev video SIIN!