Poolfinaalpaar nr.1 – vett, vilett, higi, pisaraid vol.1, aga ka üllatusmomentum!

VS

Neljapäeval, 04.04.2019 lõhati üllatuspomm kell 17.30 Õismäe Sportmängude Hallis alguse saanud poolfinaalmäng Coop/Mefab ja KK Pelgulinn meeskondade vahel. Omavahel 2 eelmist kohtumist oli ülekaalukalt võitnud pelgulinlaste punt – ehk et kõik tundus justkui tulemuse osas olevat prognoositav ka poolfinaalmängus. Aga RHL-is on ennegi sündinud üllatusi, nii ka seekord.

I veerand sujusid Coop/Mefabil asjad filgraanselt. Saadi punkte nii lähedalt, kui kaugelt, ja ka vabavisetega tuldi toime. Küll aga ei saa sama öelda KK Pelgulinn meeste kohta. Viskeid saadi, aga häda kõigiti – ei tabatud loogilistest kohtadest, skooriti enamjalt heites põigiti. Seisuga 24-13 mini-breakile.

II veerand hakkasid mõlemad meeskonnad rõhku panema kaitsele ja kuigi KK Pelgulinn sai algul kaks kaugviset, võeti iga väiksemgi teravus korvi alla veaga maha. Coop/Mefab sai samuti natuke hõlpu kolmest järjestikusest lähiviskest, ent mõlema meeskonna vabavisked olid need, mis skoorile palju juurde ei andnud. Mehed loopisid palli, nagu “s**** vastu lauda seina”. Igava 12-10 skooriga minilahing taas kaubanduskoja liikmetele, ja poolajaks üldseis 36-23.

III veerandil sai taas parema tuhhiga minema Coop/Mefab, vastates KK Pelgulinna meeskonna lähiviskele 10-0 spurdiga. Edasi kulgeti tasavägisemas tempos, skoorimises osales pea iga platsil käinud mängija. Tänu spurdile sai ka siin minilahingus võidu coopilased, 23-17, ja juba oli enne viimast veerandit vahe kärisenud 61-40 peale.

IV veerandil, tsiteerides klassikuid, “tule taevas appi”, kadus igasugune kaitsemäng taas. Ei antud pallile üldse rahu, “taoti rauda, kuni see kuum”, ja vise viske järel laoti nii Coop/Mefabi, kui ka KK Pelgulinna poolt korvid täis. Kui üldse midagi mööda visati, siis natuke vabaviskeid, ja coopilased mõne kaugviske. Selles minilahingus õnnestusid “projektid” paremini Põhja-Tallinna esindustiimil, ehk kaubanduskoja liikmed pidid tunnistama 24-33 alla jäämist, kuid üldseisuga võisid nad rahule jääda, sest esimese poolfinaalpaari esimene mäng suudeti 12 silmaga üllatuseks sepistada. 85-73 seisuga oli Liiga ajaloo suurim üllatus sündinud!