Veerandfinaalide korduskohtumised – elektrit oli õhus tunda, oli valget selget vahet, oli ühe mehe liiga esimene kaugvise, oli võidukas buzzerbeater!

Retlar Harrastuskorvpalli Liigas toimusid ka korduskohtumised veerandfinaalpaaride vahel, ning ei saa just öelda, et paaride avakohtumistega tehti juba selgeks ka poolfinalistid. Madalama asetusega meeskonnad olid valmis üllatama, samas, ei saanud favoriidid jalga sirgeks lasta, vaid olid sunnitud lõpuni pingutama.

Lähemalt siis paaridest, vastavalt ajakavast tulenevatele kohtumiste aegadele, alustame kõige pingelisemast paarist.

  VS 

“BUZZERBEATER”

Meeskondade esimene omavaheline veerandfinaalmäng lõppes 54-43 seisuga, Coop/Mefabi kasuks, samas, eelnevaid omavahelisi mänge vaadates üldiselt, korralik lahingpaar igatahes. Ja ei olnud ka veerandfinaali korduskohtumiseks favoriidina mängule tulnud kodumeeskond kindel, kas või mis saama hakkab.

Neljapäeval, 07.03.2019 kell 17.30 igatahes visati pall põrkesse Õismäe Sportmängude Hallis Coop/Mefabi ja LakiLakide vahel. Kohe esimesel veerandil andsid kaubanduskojaliikmed märku, mille järgi nad tulnud on, võites veerandi 17-11. Järgmised 10 minutit oli kodumeeskonna jaoks veel edukam.suudeti vahet veelgi suurendada, ning tänu teisele setivõidule 26-15, mindi poolajale 43-26 seisul, ning juba tundus, et sellega kõik ka lõpeb. Kuid õnneks nii ei läinud (täpsustavalt olgu öeldud, et Liiga eestvedajad on alati tasavägiste mängude poolt), sest õnnekütid avastasid endis paar uut asja. Täpsemalt, mehed leidsid, et oskavad kaitses mängida endiselt, ja nii ei jätud kodumeeskonnale perioodil 20-30 minutit, võimalustki. Coop/Mefabi kolmanda veerandi kaotus 11-17 andis lootuskiire LakiLakidele. Enne viimast veerandit seis 54-43, ehk võrreldes eelmise mänguga seis sama, mis esimese veerandfinaali omavahelise kohtumisega, ent vahe selles, et nüüd 10 minutit veel ees. Viimasel veerandil olidki coopilased krambis, mefablased lukus, ja õnnekütid sõiduvees. 12-25 minilahingu kaotus Coop/Mefab meeskonna jaoks tähendas seda, et terve mängu kokkuvõttes tuli vastu võtta ehmatav kaotus, 66-68. Ehmatas meeskonda kindlasti seetõttu, et ei olnud esimese mängu tulemus sedavõrd kindel. LakiLakide võidu arhitektiks oli “buzzerbeateriga” võidukorvi sepistanud Freddy Haljandi, kes viimasel sekundil võiduka kaugviske tabas. Kokkuvõttes siiski, ehmatusega, aga siiski, edasi poolfinaalis +9 vahega Coop/Mefab, ja LakiLakid asuvad selgitama välja kohta 5-8 mängudel.

 VS 

“SELGE VALGE VAHE”

Korduskohtumiste teise paarina panid end uuesti proovile teisipäeval, 12.03.2019 kell 20.00 TalTECH Spordihoones KK Pelgulinn ja BC Sulev. Meeskondade esimene omavaheline veerandfinaal lõppes seisuga 75-31 pelgulinlaste kasuks, ja vb oligi see 1. ja 8.asetus kõige selgema valge vahega paar. Küll aga ei tähenda see, et sulevlased pole võitlejad – kui nende meeskonna nimi poleks BC Sulev, siis oleks kindlasti midagi, a`la, “Fighting 40 minutes” vms.

Siiski, imet seekord veel ei juhtunud, küll aga, nagu mainitud, BC Sulev on võitlejate meeskond, ning erinevalt eelmisest mängust, seekord ei lubatud KK Pelgulinn meeskonnal end nulli peal hoida ühtki veerandit. Ja samas, kaks veerandit oldi täiesti mängus sees, millest kolmandal oli isegi lähedal võidule. Neli veerandit ja kogu mängu tulemus kokkuvõtlikult: I 5-23, II 17-24, III 16-20, IV 13-31 ning kogu mäng KK Pelgulinn 98-51 BC Sulev. KK Pelgulinn edasi poolfinaali, BC Sulev läheb külla LakiLakidele.

 VS 

“ELEKTRIT OLI ÕHUS TUNDA”

Neljapäeval, 14.03.2019 lahkasid paari oma esimest viigiga lõppenud tulemust, 67-67, kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis Eurofasteners ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ harrastajad. Olgu siis mainitud, et üks mäng paaride vahel võis viigilise seisuga lõpu leida, kahe mängu puhul tulnuks edasi mängida teise mängu viigilise normaalaja lõpus lisaaeg, või suisa mitu.

Lühidalt antud paari teist mängu kokkuvõttes, ebakindlamana alustas BC Forwards/Retlar Legends/35+, kui esimesne veerand anti Eurofastenersile ära. Seisuga 18-15 sai kodumeeskond oma tahtmise. Teisel veerandil oli märksõnaks kaitse või siis rünnakul peata olekud mõlemalt poolt. Eurofasteners andis siin punkti tagasi, kaotades foorwardslastele 8-9, ja poolajaks koguseis 26-24. Mõlemad meeskonnad pakkusid võimalusi suuremat edu lõigata, ent kumbki ei osanud ära kasutada hetki.

Kolmandal veerandil õnnestusid asjad paremini külalistel, ning pingelisemaks muutus seis Eurofastenersi pingil. Natuke paanikat paistis vasakult pingilt paremale kiigates, ja elektrit oli tunda õhus. Seisuga 12-16 suutis kodumeeskond edu maha mängida, ja enne viimast 10-t minutit tablool 38-40. Siiski siiski, foorwardslased oma lühikese pingiga väsisid, samas, kodumeeskond sai püssi paukuma lõplikult kaugemalt, ning viimase minilahingu võiduga 24-14, olid lõppskoorina tablool numbrid 62-54. Tubli sooritus siiski meeskonnalt, kes põhiturniiri kahe mängu kesmisega saanud ca 25-ga per mäng nahutada. Eurofasteners poolfinaali, ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ ootama vastast 5-8 kohamängudel.

  VS 

“ESIMENE KAUGVISE”

Viimase paarina läksid lahingut andma kuurortlinnade derby, kui teisipäeval, 19.03.2019 Merivälja Kooli saalis ajasid rinnad kummi RSK Viimsi ja Randvere Harrastajad. Olgu mainitud, et meeskondade esimene mäng lõppes 76-61 viimsilaste võiduga, aga iga mäng on uus. Ja oligi uus, mitmes mõttes.

Mängu esimene veerand ei kõnetanudki teab mis suurt üleolekut favoriidina mängule tulnud RSK Viimsi poolt. Vaid 25-18, ehk üsna lahtise mängu juures, suudeti vaid 7-punktilise eduga minna vastu teisele veerandile. Teisel veerandil ei jätnud Randvere Harrastajad jonni, luues taas paari omavahelistes mängudes pretsedendi, kus viimsilased ei saanud setivõitu. Seisuga 16-16 sepistati poolajaks seis 41-34. Polnud siin midagi kadunud kumbagi meeskonna jaoks.

Kolmandal veerandil RSK Viimsi pingutas taas veidi rohkem, ning saavutas 24-17 setivõiduga enne viimast veerandit mängus 65-51 edu, ehk kahe mängu kokkuvõttes juba 29 silma eelise. Viimased 10 minutit, tundus, et ka Randvere Harrastajad võtsid jala gaasipedaalilt, ning kulgesid lõpuni plaaniga, hoida ja säästa end BC Forwards/Retlar Legends/35+ vastu kohamänguks. 33-13 “ipponiga” võitis veerandi viimsilaste punt, ning kogu mängu 98-66. RSK Viimsi poolfinaali, Randvere Harrastajatele esimesel hooajal kohamängud 5-8. Jõhkra saavutusega sai hakkama Liiga Detsembrikuu parim, Vladimir Dratšjov, kes suutis lõpuks ka tabava kaugviske kirja saada, 16-ndal mängul Liigas.

Kogu tabel play-offidest: