Veerandfinaalide esimesed mängud mängitud – oli ka üllatusmoment!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga tõmmati punn lõpuks pealt play-offidel, kui tervelt 60 minuti jooksul hakkasid terasid sõkaldest eraldama kuus meeskonda kaheksast. Ehk et, võistlustules olid 5.märtsil nii BC Sulev – KK Pelgulinn, LakiLakid – Coop/Mefab, kui ka paar BC Forwards/Retlar Legends/35+Eurofasteners.

Alates veerandfinaalidest toovad uurivad ajakirjanikud mängudest kokkuvõtted teieni kokkuvõtlikumalt, et jõuda tegeleda ka statistilise poole ja muude liiga tegemiste juurde kuuluvaga.

 VS 

Teisipäeval, 05.03.2019 avati lindi läbilõikamisega kell 20.00 TalTECH Spordihoones pidulik veerandfinaalide virr-varr. Kodumeeskonnana üli üles antud üliõpilaste poolt armastatud (kuna kodusaal seal) BC Sulev ja teiseltpoolt põhja-tallinlastele häid emotsioone pakkuv KK Pelgulinn. Enne, kui mängu juurde jõuame, vaatame, mida see paar on eelneva kahe  omavahelise mänguga korda saatnud.

Kindlad allikad räägivad seda keelt, et esimene omavaheline mäng nende kahe meeskonna vahel mängiti 23.10.2018, kui seisuga 45-77 tuli üliõpilaste lemmikutel tuli alla vanduda põhja-tallinna esindusmeeskonnale. Ehk selge valge vahe 32 punktiga. Teinegi omavaheline mäng põhiturniiri oli sama mustri järgi tulemuses osas, mõlemad meeskonnad näitasid rohkem ründavamat korvpalli 17.01.2019 peetud mängus, kus 87-57 tulemusega pelgulinlased oma ära võtsid. 30 punkti taas vahe. Kae õudu, ütleks selle peale Herbert Ving, aga BC Sulev on veidi tugevam meeskond vaimselt, ning hirmu ei tunne kellegi ees. Olenemata kahest omavahelisest alagrupimängust, sätiti end asetuse osas just sedasi, et saaks KK Pelgulinn meeskonna endale uuesti vastu.

Veerandfinaali avakohtumises ei saanud BC Sulev alustuseks end korralikult ettegi valmistada, kui juba oli esimesed kümme minutit otsas, ja vastu laiutas 0 punkti, samas, kui KK Pelgulinn oli 16 kätte saanud. Parem pilt suudeti luua teisel veerandil, kui vaid 13-15 skooriga anti korralik lahing. Pikemale pausile seega 13-31 seisul. Sama “Kihnu” rahvariietuse muster, mille Virve isiklikult kudunud, jooksis välja ka teisel poolajal. Kolmas veerand taas suur tagasilöök, 6-25 skooriga, ent viimaseks kümneks minutiks oli sulevlastel hapnikku siiski jätkunud, sest 12-19 setikaotus oli siiski tubli esitlus kodumeeskonnalt. Kokkuvõttes siiski maailma kõige harrastajam meeskond kaotas, 31-75 seisuga, ent uueks mänguks kogemus juures, kuidas ei tohi mängu alustada. Sulevlased 0, pelgulinlased 1.

  VS 

Samal päeval, aga natuke hiljem, ehk kronoloogiliselt – teisipäeval, 05.03.2019 kell 20.10 startisid playoffide kursile Tallinna Südalinna Koolis Retlar Harrastuskorvpalli Liiga sünni peasüüdlased – BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeskond, ning liiga tähtsamateks mängudeks vormi saanud meeskond – Eurofasteners.

Ka neil kahel meeskonnal on ette näidata CV-s mängud, mis omavahel alagrupi faasis peetud, ning ilma igasuguse kahtluseta on nendes mängudes tulemused olnud must-valgelt selged. Esimeses mängus 16.10.2018 pandi foorwardslaste tagumised põsed korralikult maha – 32-65 kaotus ei andnud foorwardslastele mingisugust võimalustki konkurentsi pakkumiseks. Eurofastenerslased läksid suisa +33 eduga uueks mänguks valmistuma. Teine omavaheline kohtumine toimus meeskondadel 10.01.2019, ja kuigi foorwardslased olid kahe mängu vahel õppinud, kuidas rünnakul paremini hakkama saada, unustati kaitse sootuks. Eurofasteners surus, ja üritas saada 100 punkti klubisse, ent BC Forwards/Retlar Legends/35+ ei lubanud sellel juhtuda, võttes lõpus eesmärgi natuke ka kaitset mängida. 93-67 seisuga mäng saigi otsa. Taas selge aastate pikkune vahe sees, ent pilt natuke lootustandvam ka autsaideritel. Esimese mänguga võrreldes vaid +26 võitjatele. Foorwardslased üritasid antud meeskonda playoffide esimeses ringis vältida, ent, nagu jõulud, tuli ka see meeskond, “kingitusena” neile vastu.

Veerandfinaalis oli BC Forwards/Retlar Legends/35+ hädas avaveerandil visetega, ja lubati seeläbi tunnistada Eurofastenersile allajäämist 9-18 seisuga. Teisel veerandil oli võitlust rohkem, ning foorwardslased hakkasid juba tabama ka, samas, kui eurofastenerslased triivisid vana rasva peal oma skoori ikka ära. Kodumeeskonnale üllatav 17-16 setivõit, ent pikemale pausile siiski mindi kaotusseisus, 26-34. Enneolematu pööre toimus peale pikemat pausi, kui vaatamata kolmeminutilisele mõõnale suutis BC Forwards/Retlar Legends/35+ kühveldada “silmnähtavalt” rohkem punkte kui Eurofasteners. 18-13 seisuga võideti minilahing. Viimase veerandi eel, 44-47 seisul, hakkasid foorwardslased kaugvisetega vahet tasa tegema, ning üsna lahtises lõpus suudetigi võtta õhtu kolmas minilahing skooriga 23-20. Puht maemaatiliselt seega, läksid meeskonnad uueks mänguks valmistuma seisuga 67-67. Üks hooaja üllatusi oli sündinud!

 VS 

Päevale pani punkti hard-rock-halleluuja kohtumine, kui omavahel vastandusid 05.03.2019 kell 20.45 alanud kohtumises Õismäe Sportmängude Hallis LakiLakid ja Coop/Mefab meeskonnad. Põgusalt siis ka selle paari omavaheline ajalugu käimasolevast hooajast. Esimeses omavahelises mängus, mis leidis aset 01.11.2018, oli õnneküttidest kubiseval LakiLakid meeskonnal vähem õnne, ning Coop/Mefab suutis kaubandusliku trikiga tulemuse pöörata enda kasuks seisuga 68-60. Ehk tasavägist mängu küll. Ka teine omavaheline mäng 08.01.2019 andis põhjust tunnistada, et meeskonnad väärisid üksteist täielikult. LakiLakid meeskonna kehva vabaviske tabavusprotsent (18/6) on kindlasti üks põhjuseid, miks ka seal mängus tuli leppida napi Coop/Mefabi paremusega. Korvidevaene mäng lõppes 49-54 õnneküttide kaotusega, aga kaubanduskoja liikmed ei saa sellegipoolest end kindlalt tunda.

Veerandfinaali esimene veerand ei paistnud LakiLakidel asjad sujuvat, samas, kui Coop/Mefab lasi, nagu jalgratta tagumine jooks, tirri. Skooriti igasugustes kategooriates, mis võimalik, välja arvatud pealtpanekud. 7-15 skooriga astuti vastu teisele veerandile. Ja ka siin ei olnud õnnekütid omas elemendis – skoor kasvas vaevaliselt. 6-14 seisuga pidi LakiLakid tunnistama Coop/Mefabi vastu allajäämist, ja 20 minutiga suudeti kokku saada 13-29 skoor. Võib ära mainida, et kui õnnekütid olid meeskonna peale suutnud 13 punkti kokku kühveldada, oli ainuüksi kaubandusalal kanda kinnitanud härrade seast Timo Kark 20 silma kokku saanud. Teise poolaja esimesed 10 minutit hakkas LakiLakid juba oma mängu leidma, ning 17-9 seisuga lahendati ka varasem kriisipoolaeg. Viimaseks veerandiks polnudki eriliselt hirmus seis, 30-38. Siis, pani Coop/Mefab natuke gaasi lõpus juurde, ja nii ei saanudki LakiLakid lootusi ellu viia.13-16 seisuga kaotas kodumeeskond minilahingu, ning kogu mängu seisuga 43-54, mis antud paari kontekstis on suisa “paki saamine”! Coop/Mefabist tegi tubli esituse eelpool mainitud Timo, kes lasi 54-st punktist oma kontole 35! Samas, teiseks mänguks pole see 11 punkti kindlasti piisav vahe, ja õnnekütid ilma võitluseta ei lange!