Jaanuarikuu parim – Retlar Harrastuskorvpalli Liiga oma Tony Parker?

Hetkel, mil jaanuarikuu parima mängumehega sai intervjuu tehtud, ning aeg tänaseni-saatuse tahtel pole osapooled omavahel füüsiliselt kokku sattunud, auhindade üleandmiseks, ja sellest tulenevalt ka pilt pildis ei sisalda auhindu, ent FKE OÜ poolt välja pandud peaauhind kuu parimatele, ning lisaboonusena Venus Club´i ja Dunkeri auhinnad jõuavad igal juhul kuu parimateni, ja siis lisame ka pildi eufoorias mängumehest. Hetkel peame Timo puhul leppima saadaoleva pildiga galeriist.

Ja kohe, kui on kokkuvõte tehtud Retlar Harrastuskorvpalli Liiga veerandfinaalide kolmest esimesest mängust, toome teieni ka Veebruarikuu parimad sooritajad 🙂

Seniks aga, põnevat lühilugemist!

Esmalt, põletav küsimus – kas sina oledki Retlar Harrastuskorvpalli Liiga „James Harden”? Mitmekülgne mängumees, kes igast asendist ja igalt distantsilt täpne, ja kui on sul hea päev, on ka enamasti meeskonnal hea päev!
Kobe Bryant olla just täna öelnud, et James Hardeni ja Rocketsi mänguga tiitleid ei võida… 🙂 Ma kindlasti nii kõrge lennuga ei ole, pigem ajan vaikselt oma asja ning meeskond toetab. Kui kaitses õnnestub, siis saab meeskond kergemaid punkte. Iga mänguga püüdleme selle poole, et kaitse paremini toimiks. Meeskond lubab mulle ka rohkem viskeid kui ma ise normaalseks pean. Meil on pink ka lühike, mis tähendab, et teinekord puhata ei saagi ning see loob eeldused punktide noppimiseks. Ühe soojaga.
Äkki Retlar Harrastusliiga Tony Parker? 🙂
Millal avastasid enda jaoks korvpalli?
Umbes kümneselt ja peab tunnistama, et korvpallist puhkan ainult suvel (ja sedagi viimastel aastatel).
Kui sa ei mängiks korvpalli, siis mis oleks see spordiala, millele pühenduksid?
Poisikesena sai kõikvõimalikud trennid läbi käidud, aga üle paari aasta kusagile pidama ei jäänud. Jalgpalli on saanud rohkem mängida ning kui korvpall nii väga ei meeldiks, siis ilmselt oleks vutt. Sobib ka pikkusega paremini, aga ma ikka lootsin kuni kooli lõpuni, et venitab mõned sentimeetrid juurde 🙂 oma kaalus tulin kunagi ka Rakvere rajooni meistriks judos.
Kas oma korvpallihariduse oled omandanud iseseisvalt, või treeneri käe all? Kui treeneri, siis kelle?
Korvpalliga alustasin u 1995. aastal kui klassivend (Leho Vool) kutsus mind Jaan Malmbergi juurde trenni ning 2004 sain ka Rakvere Spordikooli tunnistuse. Tervitused ja tänud Jaanile! Tema vedas meid turniiridele ja laagritesse, mängisime ka Eesti meistrivõistlusi erinevates vanuseklassides. Meie pundi 86`a sündinud olid kahekordsed Eesti meistrid tema juhendamisel. Meie saime ikka peksa igal pool, kuigi oma pundi Eesti meistritega tegime trennis mis ise tahtsime 🙂
Ps. Leho pidi ise ka Retlar liigat mängima hakkama, aga viimasel hetkel otsustas, et viimane aeg on ujuma õppida ja läks hoopis ujumistrenni 🙂 Järgmisel hooajal saame ta ehk punti.
Sa oled mitmekülgne mängija – mida pead oma nõrgimaks küljeks? Vastasmeeskondadele vajalik info 🙂
Teen nimekirja? No neid ikka on – ebakvaliteetsed söödud ja kiirustatud visked. Vahel küsin ka vahetust liiga hilja. Mul läheb piimhape pigem pähe mitte jalgadesse ning nii need viletsad lahendused tulevad. Ja nagu sa ise ka hiljem välja tood, siis sel hooajal kindlasti vabavisked (võite vigu julgesti teha).
Kas oma põhitöö kõrvalt on piisavalt aega korvpalliga tegelemiseks?
Ma olen oma asjad alati nii seadnud, et jõuaks trenni ja mängudele. See annab positiivset energiat ja tänu sellele olen ma parem inimene kodus ja tööl! Nii et see on kõikide huvides 😛  Hetkel on 2-3 trenni/mängu nädalas, aga võimalusel käiks rohkemgi .
Kuidas jääd rahule Retlar Harrastuskorvpalli Liiga korraldusega? Ja sõnum meeskondadele, kes ehk ei julge veel liigas osaleda!
Nii mina kui meeskond oleme rahul. Meie poolt kiitus! Palju positiivset tagasisidet olen meestelt kuulnud mängude ülevaadete eest. Vahel uuritakse, mis liiga see Retlari liiga on ning olen omalt poolt reklaamigi teinud. Selliseid punte on palju, kes niisama trenni teevad, aga vahel tahaks võistlusmomenti ja uute nägude vastu mängida. Igasugune võistlus arendab, sunnib rohkem pingutama ja tegevust läbi mõtlema. Hooaja peale tuleb ka korralik arv mänge!
Kui pisut üldse nuriseda, siis võimalusel tahaks tulemusi kiiremini näha. Homseks mänguks valmistudes oleks hea teada, mis seis eile Lakilakide ja Eurofastenersi vahel jäi. Vaikselt loodame veel kolmanda koha peale põhihooaja lõpuks, aga selleks peame ise ka järgmised mängud võitma.
Meeskonna eesmärgid sel hooajal Retlar Harrastuskorvpalli Liigas?
Tase on üllatavalt kõva ja ühtlane. Koht esikolmikus oleks õnnestumine.
Teadaolevalt oled kaugvisetel Liigas TOP 1, üldises skooritabelis TOP 3, keskmiselt punkte visanute seas samuti TOP 3, isegi teenitud vabavisete arvult TOP 6, aga just vabavisete %-ndi poolest üsna taga. Ehk et, mis sul nende vabavisetega on?
Kes teab, mis protsendiga need kolmesed ja kahesedki mängus lähevad 🙂 Aga üks on kindel – visketrenni pole see hooaeg põhimõtteliselt üldse teha saanud. Meeskonnaga on meil üks trenn nädalas ja pooltel kordadel on sel ajal mäng olnud. Vise on väga ebastabiilne. Mul ei ole loomulikku talenti ja ilusat viset. Mängueelsel soojendusel keskendun ka rohkem kolmestele, et saaks 30 viset enne mängu ära teha. Kui seda ei saa, siis on halvasti. Kossuliigas eelmistel hooaegadel oli vabaviske protsent 70 lähedal, aga see hooaeg on kõvasti parandamisruumi. Nagu ka kõikidel teistel Coop/Mefabi meestel!!!