13.vooru hilinenud mäng pani punkti põhitunriirile – 100 punkti klubisse lisandus teinegi meeskond!

VS

Teisipäeval, 19.02.2019 algusega kell 20.15 tegid sotid selgeks TalTech Spordihoones spordilembed BC Sulevi ja RSK Viimsi meeskonnad. Korra juba 6-ndas voorus suvepealinna moodsa disainiga spordisaalis võõrustas RSK Viimsi sulevlasi, ja siis oli seis skoorirohke, ent kodumeeskonnale edukam. Seisuga 90-70 lahkusid viimsilased rahulolevate nägudega Merivälja Koolist. Uus päev, uus saal, põhiturniiri viimane mäng, kas midagi uut? Selle peale ütleks Hollywoodi staarnäitleja Matthew McConaughey: “Ma ei tea mitte kunagi!”. Ehk siis eks me näe!

I veerandil oli sporti tasavägist üsna pikalt. Veerandaja seitsmendaks minutiks oli ühelt poolt suuresti tänu BC Sulevi ühele täpsemale käele, Arne Liim`le ning RSK Viimsi poolt kogu meeskonna panus see, mis tasavägist mängu õhus hoidis. Siis aga keerati sulevlaste hapnikukraanid kinni, ja kuurortlinnast tulnud suvepoisid lisasid nitrobalooni abil lisakäigu siss, ning leiutasid 9-0 spurdi. 12-20 seisuga andis BC Sulev edu RSK Viimsile.

II veerandit alustas taas paremini Sulev Reinpuu korvpallikool, kuid RSK Viimsi ei hellitanud. BC Sulevi kahele korvile vastati järjestiku 9 punktiga. Edasi oli justkui viimsilaste korvialune lukus, või ei õnnestunud sulevlastel palli alla sokutada, sest edasi said nad punkte vaid kaugvisetest. Samas, RSK Viimsi vaimne juht ja liider Vladimir Dratšjov oli ka lõpuks soojaks saanud, ja end ründes korvi alla istutanud, ning vaheldumisi oma meeskonnakaaslastega, kostitas härra kodumeeskonda kokku 16 silmaga. Ehk tema punktidest oleks ka piisanud BC Sulevi vastu veerandaja võitmiseks, kuna sulevlased vandusid sel veerandil alla 15-31 seisuga, ning poolajaks oli sisuliselt pilt selge. 27-51 seisuga mindi TalTechi kohvikusse, taas, olukorra tõsiduse üle mõtlema.

III veerandil, tulles tagasi platsile, oli BC Sulev teinud järeldused, ja pannud paika edasise “game plan`i” – “KOMBINATSIOON KAUGVISE”. Veerandi viiendaks minutiks oli plaan sedavõrd hästi töötanud, et RSK Viimsi kahele imalale keskpositsiooniviskele vastati nelja kaugviskega, ja juba tunnetati, et 39-55 seisul ei olegi häda midagi, ning võib veel tagasi mängu tulla. Mõte polnud paha, ent kui vaid RSK Viimsi kolleegium oleks sama mõelnud – nemad arvasid teisiti. BC Sulevi kaugvisked ärritasid külalismeeskonda, ning taas keerati nitroballoon lahti. Viimsilased tegid 11-2 ja 8-2 spurdid, mis jättis kodumeeskonnale vähe võimalusi edasiseks 10-mneks minutiks. Sett kaotati 16-23, ja 43-74 seisul võeti “2-minutiline time-out”.

IV veerandil tiksusid meeskonnad “sulle-mulle” punkte jagades sisuliselt 9 minutit. Ja kuna RSK Viimsi oli rünnakul hea päeva leidnud, ning lahtise mängu juures skoor taas suur, jahiti maagilisena tunduvat 100-t punkti. Selleks meisterdati BC Sulevi vastu 90 sekundiga 9-0 spurt, ning maagiline skoor oligi käes. BC Sulevi 14-26 veerandaja kaotus andis summa-summaarum 57-100 lõppseisu, ning RSK Viimsi taastas võiduga põhiturniiris teise asetuse. See mäng pani punkti ka kogu põhiturniiri mängudele, ja nüüd valmistuvad meeskonnad veerandfinaalideks, korraldades laagreid kõrgmäestikesse ja samas ka Piirile, samal ajal, loodetavasti väisates ka Tommi Grilli, energia ammutamiseks, ning Kalevi ujulas lõdvestusharjutusi basseinis tehes.