14.vooru kaks järelejäänud mängu – koduväljaku eelis on ikka võimas relv!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga viimase vooru kaks mängu toimusid neljapäeval, 14.02.2019 ja 19.02.2019, ja ei saa öelda, et mõlemas mängus sai favoriitide poole näpuga näidata veel enne mängu algust!

 VS  

Neljapäeval, 14.02.2019, kell 19.30 hakkasid “uisutamisega” tegelema Järveotsa Gümnaasiumis Eurofasteners ja RSK Viimsi meeskonnad. Miks uisutamisega? Sest see on üks Tallinna kolme sekka kuuluv spordisaal oma libeda põranda tõttu, kus ketside asemel võib julgesti kasutada teritatud teradega uiske – libisemine on igal juhul garanteeritud! 7.voorus pidasid meeskonnad omavahel maha korraliku lahingu, kust võitjana väljus Merivälja Koolis peetud lahingust kodumeeskond RSK Viimsi, seisuga 71-61, ehk toona vastased väärisid juba üksteist. Kuidas kordusmäng?

I veerandil õnnestus kõik sisuliselt perfektselt kodumeeskonnal, kui jõuline avaldus tehti taktikaga “kaitsest-rünnakule”. RSK Viimsi oli kuurortlinnast reisides ilmselges reisiväsimuses, sest Eurofastenersi meestel lubati rännakuid korvile ette võtta nii taamalt, kui korvi alt, samuti ei saadud jalgu tööle piisavalt, et vältida kodumeeskonna mängijatele vabaviskele minekuid. Märgilise tähendusega, 23-7, pani Rein Loori korvpalliklubi Eurofasteners esimese seti kotti.

II veerandil jõuvahekorrad võrdsustusid. Vladimir Dratšjovi juhitud komando sai aru, et nad tulid mängima, ja tegidki seda kõigi kümne küünega kinni hoides. Siiski, suuresti tänu NBA-s mänginud Martin Müürsepa nimekaimu, Taavi Müürsepa, eestvedamisel, suutsid eurofastenerid ka siin oma soovitud tulemuse saavutada, kui 22-18 seti võiduga läks Eurofasteners poolajale eduseisus 45-25.

III veerandil, puhkuselt naastes, ei jätnud RSK Viimsi jonni, ja üsna lahtiseks muutunud mängu juures hakkasid tabama kõik mehed, kes platsile said. Samas püüdsid Eurofastenersmehed eduseisu säilitamiseks nõjatuda kolme-nelja staarmängija õlgadele. Nii sündiski see, et kodumeeskond lubas end veidi uinutada, ja anti 18-20 seti kaotusega külalistele 2 punkti tagasi, ning viimasele 10-mnele minutile läksid kiired ja vihased eduseisus 63-45.

IV veerandil õnnestusid taas asjad paremini Eurofastenersmeestel. Kaugelt tabati paremini, kui eales varem, samas suudeti ka korvi alt lisa tuua. Kohati isegi tundus, et meeskond läks taktika peale suunata pall vanameister Dratšjovi kätte, ja siis saata ta vabaviske joonele, sest kokku käis mees maailma kergeimaid viskeid sooritamas 10 minuti jooksul 11 korda!!! Ja ennäe imet – vaid viiel korral läbis pall rõnga. 38-ndaks minutiks oli kodumeeskonna edu juba 30 punkti, ent maruline lõpp RSK Viimsi poolt tõi nad lõpuks 10-0 spurdiga soliidsemasse kaotusseisu. 20-18 võiduga sai hakkama kodumeeskond, minilahingus, ja kogu “sõda” võideti seisuga 83-63. Sellega tsementeeriti oma põhiturniiri tabeli kolmas asetus play-offideks, samas, kuigi antud ajahetkeks oldi suisa 1 mängu vähem pidanud RSK Viimsist suisa ees pool, teisel positsioonil, ent seda vaid 5-ks päevaks!

 VS 

Teisipäeval, 19.02.2019 kell 20.10 Tallinna Südalinna Koolis, said omavahel taas higi valada meeskonnad, kes alates 2006 aastast juba lahinguid andnud. Kodumeeskonna tiitli võttis seekord üle KK Pelgulinn ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ pidi leppima külaliste mainega. /-ndas voorus oli ülekaal selgesti eristuv, kui 25-mne punktiga tuli foorwardslastel toona alla vanduda ( 42-67 ). Kordusmängus oli võimalus asju parandada!

I veerandil kombiti ja kontrolliti üksteist, kuidas aga võimalik. Peata oleks foorwardslaste seas andis võimaluse räpigurudel lihtsaid korve saada, ja piltlikult muidu üsna kaitsva formaadiga punkt-punkti mängus pisike edu saavutada. KK Pelgulinn`a 16-12 eduseisul lõpetati esimene 10 minutit.

II veerandil suutsid pelgulinlased avad skoori kohe varakult, ent edasi tuli BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeste soolo, nii oma 10 silma jagu, ja asuti külalislahkust kasutades arusaamatul liidri kohal. Siiski pidu ei kestnud kaua, sest KK Pelgulinn ärkas, ja kasutas koduväljaku eelist ära, sopsates vajalikud korvid, et asi viigisadamasse tüürida. Kaotati küll minimatš, 17-21, ent analüüsima läksid meeskonnad siiski 33-33 seisul.

III veerandil, analüüsitud meetodeid kasutades, alustas paremini kodumeeskond. Pelgulinlased said “soojenduseks” rahva päästja, Ted Abel`i, toel 6-2 edu, ja kui vahepeal jagasid meeskonnad viisakuskorve vaheldumisi, suutis kokkuvõttes napi, 14-13 setilahinguga minna viimasele 10-mnele minutile vastu siiski 47-46 eduseisul.

IV veerandil valati higi, ja pisaraidki, korralikult. Põhja-Tallinna esindusmeeskond hoidis pidevalt end võidukursil, lubades BC Forwards/Retlar Legends/35+ meestel 35-ndaks minutiks isegi punkti kaugusele jõuda, et siis tegi foorwardslaste jaoks šokeerivad olukorra KK Pelgulinn`a mängija Sten Naimark, kes sisuliselt tappis BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeste motiveerituse, kahe tabava kaugviskega. Lõpus juba üritasid foorwardslased taktikaliselt midagi päästa, ent üllatus jäi sündimata, sest ka lõpus 100%-ndilise täpsusega tabanud Naimark ei andnud võimalus isegi lisaajaks mitte. 23-14 võit kodumeeskonnale, ja kokkuvõttes 70-60 seis annab siiski aimdust sellest, et pelgulinlased on haavatavad! Siiski, lõpetasid pelgulinlased põhiturniiri esikohal!