14.vooru esimeses mängus üritati rünnata taas 100-t punkti!!!

VS

Esmalt väike selgitus. 21.02.2019 välja hõigatud uudis Randvere Harrastajate ja Coop/Mefabi vahel siiski ei olnud viimase vooru esimene mäng. Uuriv ajakirjanik Aadu Ükssilm oli jätnud ühe olulise asja “kahe silma vahele”. Nüüdseks uudis parandatud, ja viimase vooru jutu kerime lahti allolevas uudises!

Teisipäeval, 12.02.2019 kell 20.00 toimus kahe korvpallikooli mõõduvõtt TalTech Spordihoones, kus Sulev Reinpuu korvpallikool BC Sulev võõrustas Kristo Krinpuse korvpallikooli LakiLakid. Tegemist oli läbi aegade kordades omavahelisi lahinguid pidanud meeskondadega, kes antud mänguks astusid üles uues rollis – Retlar Harrastuskorvpalli Liiga põhiturniiri viimase vooru teenäitajad. Meeskonnad kohtusid omavahel ka 7.voorus, kus õnneküttide meeskond esimese meeskonnana ründas Retlar Harrastuskorvpalli Liigas 100 punkti piiri, ja selle eesmärgi ka saavutas. Seisuga 100-55 võeti võit BC Sulevi vastu toona. Nüüd, aeg edasi läinud, eks paistab, mis siit välja joonistus.

I veerand nägi kohale tulnud publik justkui uuestisündinud ja ambitsioonidest tulvil BC Sulevit, kes andis külalismeeskond LakiLakidele korraliku lahingu. Eelmine mäng omavahel oli unustatud, ja nagu võrdne-võrdsega, laoti palle korvi, küll eemalt, küll korvi alt, ja kui vaid need vabaviskedki oleks parema protsendiga läinud, oleks plussi jäädud. Siiski, vaid 11-15 kaotus esimese setis – igati sümpaatne mäng mõlemalt meeskonnalt.

II veerandil tegi vist BC Sulevi mängiv treener Tõnu Schmidt taktikalise vea, sest erinevalt esimesest 10-mnest minutist, oldi nüüd palju passiivsemad, ja lubati LakiLakidel hullata rohkem. Ei paistnud ka, et vanematel härradel kops oleks koos olnud, pigem esimese veerandi hea mäng uinutas mehi. Õnnekütid said kätte “double-double”, ehk kaks vajalikku minispurti, mis kukutas sulevlaste vastupanu. Kokkuvõttes 10-26 kodumeeskonna poolt vaadatuna, ja TalTechi kohvikusse läksid harrastajad 21-41 seisul.

III veerandil, kuna enam päevapraadi kohvikus enam ei pakutud, ei tulnud keegi ka rippuva kõhuga tagasi, ja jaksati mõlemalt poolt pingutada. BC Sulev rohkem, kui teisel veerandil, LakiLakid samas tempos, millega teine veerand lõpetati. Sekka taas “double-double”! 14-25 seis ei jätnud sulevlastele viimase veerandi eel palju lootusi, ja skooriga 35-65 võeti vastu välja teenitud 2 minutit puhkust.

IV veerandil oli korvpallikooli eestvedaja Sulev Reinpuu valge rätiku juba väljakule visanud, osad mehed ketsidki jalast visanud, ja sokid nurka püsti seisma pannud. Janno Bremann ja Tõnu Schmidt olid ainsad sisuliselt, kes veel platsile olid BC Sulevi poolelt jäänud – nad ei olnud kolmekümne minutiga lihtsalt higi lahti saanud. LakiLakide noored täkud aga andsid omas tempos, püüdes seda maagilist 100-t. Vahepeal tõmmati saag nii käima, et 11-0 spurdiga näis ka 100 võimalik olevat, ent….nad ei saanud ise ka aru vist, kui mängu lõppu tähistav sireen kõlas. Sama muster, mis teise ja kolmanda veerandi skoorides, sisuliselt, 11-24. Kokkuvõttes oli BC Sulevil vähem õnne rünnakutel, võrreldes esimese omavahelise mänguga, samas kaitse pidas paremini, ja LakiLakidel siis sama olukord. Seisuga 46-90 läksid sulevlased kombinatsioone harjutama, ja õnnekütid massööride käe alla.