13.vooru kolmandas mängus oli üllatus lähedal!

VS

Neljapäeval, 07.02.2019, sisuliselt kohe peale 13.vooru teist mängu, kohtusid vooru kolmandas mängus kell 20.10 Tallinna Südalinna Koolis BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja Randvere Harrastajad satsid. Meeskonnad, kes põhiturniiri kuuendas vooru kohtusid omavahel superuhkes Karulaugu Spordikeskuses, ning kus kodumeeskond Randverest oli kohale saanud kõik oma kihelkonna pojad, samas, kui foorwardslased pidid erinevate asjaolude tõttu vaid 6 mehe abil 40 minutit punnitama. Toona suutsid foorwardslasd vanameistri Tanel Raig`i õpilasi võita tulemusega 65-49. Aga uus mäng, uued tuuled, teises mängus.

I veerand oli paras pusimise veerand, kus ei suutnud edukalt minema saada ei kodumeeskond  BC Forwards/Retlar Legends/35+ kui ka külla sõitnud kasina koosseisuga Randvere Harrastajad. Eesti Korvpallikoondisliku strateegiaga-kaitsest lähtuvalt-alustasid mõlemad meeskonnad, ning 7-ndaks minutiks oli seis vaid 7-7. Edasi mõlema meeskonna tšakrad avanesid, ja mangiliku peale lendamisega lõpetati veidi avatumalt. Kodumeeskonna setivõit tuli numbritega 13-11.

II veerandil läk NBA-ks, kui mõlemad satsid skoorisid, kuidas aga said. Pandi nii kaugelt, tabati lähedalt, ning ka vabaviskejoone tagant. Paar minispurti andis eduseisu kodumeeskond BC Forwards/Retlar Legends/35+`le ja Randvere Harrastajad hoidsid tugevalt kinni. Siiski, 23-15 seisul lõpetati kodumeeskonna edus teine sett, ja linna peale hängima läksid mehed 36-26 skooridega.

III veerand – rohkem oli tuulutada jõudnud end kaugema nurga rahvas-Randvere mehed tõmbasid kaitse nii kokku, et vaid hädaviskeid sooritanud foorwardslased ei suutnud kohati korvilaualegi pihta saada. Samal ajal külalistelt kena minispurt 7-0, ja kaotusseis sulas 33-36 peale. Kui kodumeeskond oligi korra tabanud, tegid randverelased veel ühe minispurdi, 5-0, ja kui veel korra kodumeeskond otsustas kogemata, “lüpsinaise” viskega tabada, panid külalised järgneva, 8-0 spurdi. Päris 29-ndal minutil suutis BC Forwards/Retlar Legends/35+ küll korvi võrra edukam olla, et minilahing oli kaotatud 8-22, ning avastati end kaotusseisus 44-48 enne viimast 10-t minutit. Randvere Harrastajad mängija Juhani Väljataga suutis üksi rohkem, ja meeskonnakaaslane Tõnu Niine peaaegu samapalju, skoorida, kui kogu foorwardslaste meeskond kokku!!!

IV veerandi eel tegid foorwardslased nõiaringi, puhastasid meeled, ja asusid päästma, mis päästa annab. Kuni viienda minutini jagati kordamööda kaugvisetega vaid punkte, ja siis läksid meeskonnad taktis 2 lähivised vs kaks lähiviset, kuid BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeste harja ajas punaseks mängu parima kaugviskaja, Tõnu Niine viimaseks jäänud kaugvise, millele vastasid foorwardslased 6-0 minispurdiga, minnes viimase minuti eel punktiga mängu juhtima. Randvere Harrastajate eksitud vabavisked 4/0 ja kodumeeskonna lõpukolmene tegid sotid lõpuks selgeks. Kodumeeskonna 21-13 setivõit, ja üldskoor 65-61 oli tõsiasi. Kuid südi vastupanu Randvere kihelkonna kogukonnalt.