12.vooru kolmas mäng – nagu saalil oleks katus pealt lennanud!

 VS 

Neljapäeval, 24.01.2019 kell 17.30 algas Õismäe Sportmängude “jää”Hallis viikingite lahing, kus omavahel heitlesid tulemuse ja külmade olude vastu Coop/Mefab “Rootsist” ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ “Norrast”. Kui meeskondade omavahelises esimeses mängus, mille kaubanduskojaliikmed võitsid veenvalt, 62-42 seisuga,pakkusid foorwardslased sellist tubast, 26-kraadist toasoojust. Teises mängus pelgalt mänguvormi kandmisega ära ei elatanud. Saali temperatuur 15,4 jättis mulje, nagu oleks õues mänginud – meeskondadel oli õnne, et lund veel ei sadanud. Aga võitluses palli pärast ei saanud mehed vist higisekski, sest teadu poolest tekib higi kehatemperatuuri kasvul üle 36,6 kraadi. Pingil pidid meeskonnad vahetusmehed platsile tõstma, kuna istumisest kangeks jäänud kehad ei allunud ajutegevusele. Kuna tegemist Coop/Mefabi kodusaaliga, siis nendel oli situatsioon harjumuspärasem, ent kindlasti ei saa foorwardslased tulemuses temperatuuri süüdistada.

I veerand algas nagu iga teine-lahtihüppega. Ja samas, korraks oli ka tasavägist mängu. Siis aga hakkas Coop/Mefabi ründeäss Sven Pitkve laamendama. Ladus teine kokku 15 sanga üksi, nii kaugelt kui ka lähedalt, samas ka vabaviskejoonelt. Ja kuna ka teised mehed andsid oma panuse skoorikasvule, siis BC Forwards/Retlar Legends/35+ mehed olid jõuetud vastu hakkama. 26-14 vahefiniš, ja pisike paus.

II veerandil said foorwardslased küll tagajäsemed kaitses paremini tööle, aga kannatas rünnak. Pole just igapäevane, et kahe veerandiga kokkuvõttes ükski kaugvise ei läbi korvirõngast, aga paraku, nii see seekord oli. Samas, tervust nagu suudeti pakkuda, ja harjutati vabaviskeid, leiti ka mõned lähiviskekohad, kuid coopilaste tabatud kaugvisked lämmatasid korralikult. “Tänutäheks” 10-0 spurt, mis niitis nagu vikat. Kokkuvõtvalt kehvake sett külalistelt, südi minek aga kodumeeskonnalt. Kodumeeskonna teine setivõit, 16-9, ja poolaeg 42-23 vihjas sellele, et tuleb samasugune mäng, nagu esimesel omavahelisel kohtumisel.

III veerandil tegi Coop/Mefabi tõeline staar, Timo Kark, soojenduseks kaks kauget viset, millele BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutis küll reageerida lähiviskega, ent ei läinud ka sel veerandil suuremaks mänguks. Kaotusseis aina süvenes, ja kuigi, veerandaja lõpus, 28 minutilise “vaheaja” järel tabasid külalised kaugviske, ja natukese aja pärast ka teise, ei andnud see piisavat tulu, et deklareerida esimene setivõit. Kaubanduskoda fikseeris 17-12 minilahingu võidu, ja üüratu eduga, 59-35, läksid meeskonnad pingile jäätuma.

IV veerandil, kui juba tundus, et kõik on läbi, otsustatud, puruks, katki jne, otsustasid foorwardslased teha seda, mida nad tavaliselt ei tee. Hakati kaitsest lähtuvalt mängima, ja rünnakutele kiirelt peale lendama. Loomulikult üllatas selline käik Coop/Mefabit, ja tõmbas nad lukku. Kuigi alguses paar lähiviset tabati, tuli BC Forwards/Retlar Legends/35+ tagant Tokyo Expressina. Veerandi alguses -26 pealt alustanud meeskonna 11-0 spurt tegi 38-ndaks mänguminutiks vahe -12-mneks. Tegemist oli ilmselgelt hilise ärkamisega, sest kuigi coopilased väristasid lõpuski, suutes kahe minutiga 4 punkti välja võidelda, mille hilgas ka vabavisked 6/2, siis foorwardslaste lõpu 9-st silmast ei piisanud ajaliselt, et mäng lisaajalegi viia. Kuigi Timo Kark ja Co kaotasid veerandi, 8-23, siis rahulolu pakkus neile siiski üldine skoor. 67-58 võiduga kindlustati põhiturniiri kolmandat kohta.