11.voor jätkas üllatamisega – seeniorid võtsid järgmise skalbi, ülejäänud mängud favoriidiks kõrgemal tabelireal paiknejad!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 14.01-20.01 nädal oli 11.vooru päralt, ja loomu poolest sama asine, kui 10.voor. Suuremaid altminekuid Liiga liidrid ei kogenud, kuid üks üllatus siiski sündis.

 VS 

Teisipäeval, 15.01.2019, avasid trummide põrinaga kell 20.00 Merivälja Koolis 11.vooru RSK Viimsi ja külla sõitnud Coop/Mefab meeskonnad. Seekord said siis coopilased tõdeda, et Viimsi ongi kuurort pealinn, kus häälekas publik kuurortlinnale omaselt hoiab soojalt kaasa omadele. Esimest mängu meenutades, siis seal jäi Coop/Mefab 14 silmaga alla, 54-68, mis aga ei olnud korduskohtumises midagi kindlat.

I veerandi algus peegeldas justkui eos alla andmist Coop/Mefab meeste poolt, kui kiirelt suutis RSK Viimsi 8-2 edu saavutada. Ent see oli vaid veevirvendus, sest edasi tõmbasid Timod (Kark ja Ilu) kaane pealt, ja kütsid sauna soojaks, tehes ise 10-2 spurdi. Seega lühemale pausile mindi kodumeeskonna napis kaotusseisus, 10-12.

II veerandiks olid ülemaailmselt tuntud Coopi, ja vähemtuntud Mefabi ühine löögirusikas paremini valmis, ja suudeti veerandaja keskpaigaks põhiliselt keskpositsiooni visetega saavutada 7 silmane edu, ent ilusaimate naitse kant, Viimsi, ja selle korvpalli harrastustaseme esindusklubi RSK Viimsi ei arvanud, et peaks nii lihtne külalistel olema. Suuresti vanameister Vladimir Dratšjovi eestvedamisel suudeti veerandaja lõpuks minimatš viigistada, 21-21, ja randa päevitama läksid meeskonnad 31-33 kodumeeskonna kaotusseisuga.

III veerandile tulid meeskonnas vastu päikesest põlenuna, ent see ei seganud käsi ja jalgu liigutamast. Algas paremini RSK Viimsi jaoks periood, 6-0 minspurdiga suudeti 4 silmaga edu saavutada, ent Coop/Mefab tuli kaasa, ja kahe kaugviskega võeti juhtohjad taas enda kontrolli alla. Kuurortlinna poisid ei andnud alla, ja võitlesid uuesti eduseisu endale, +3-ga. Ja jälle coopilased peale +1-ga. Lõpus teenitud vabavisked, mille ka viimsilased realiseerisid, tõid enne viimast perioodi minilahingu võidu 15-13, ja tabloole viiginumbrid 46-46. Kõik hakkas jälle nullist (arvamus – vb polekski pidanud 30 minutit rassima, vaid kohe 10 minutiga asjad selgeks tegema? ).

IV veerand igatahes taas närve kõditav. Mitmekülgsemat mängu näitas RSK Viimsi, kes sai nii vabaviskeid visata, kummitas keskpositsiooni visetega, ja samas pandi ka kaugelt teele kolmeseid mitu – ja kaugvisete taga ei peitu kindlasti Vladimir Dratšjovi nimi, kui lugejad mõtlevad  – “kes küll tabasid”. Coop/Mefab piirdus keskpositsiooniga, tegid seda korrektselt, ent paraku kordamööde korve vahetades ei saa lähivisetega kaugvisete vastu, ja see ka tõi edu lõpuks kodumeeskonnale, RSK Viimsile. Veerandaeg 16-12, ja summa-summaarum 62-58. Oluliselt tasavägisem mäng, kus liider vaheldus 15 korda, ja erinevalt esimesest mängust, põnevust oli algusest lõpuni.

 VS 

11.vooru teises kohtumises taaskohtusid kolmapäeval, 16.01.2019, kell 19.00, Karulaugu Spordikompleksis, vanad aga vaprad Randvere Harrastajad ja kiired ja vihased Eurofasteners mängumehed. Esimene omavaheline kohtumine oli ülekaalukalt küll eurofastenerside taktikepi all möödunud, 71-40 võiduga, ent, harrastustasemel ei tea iial, kus see krõks läbi käib.

I veerandil oli põnevust sisuliselt terve veerandi jooksul. Alustati kordamööda korve vahetades, ja kuigi külalismeeskond Eurofasteners tegi korraks 7-0 spurdi, siis sama spurdiga sai hakkama kodumeeskonnana esindatud Randvere Harrastajad. Veerandaja lõpus jätkus võhma rohkem eurofastenerslastel, Randvere kihelkonna lödid jalad ei jõudnud lõpuni kesta – liiga palju oli jäetud esimesse 9-sse minutisse. Nii lubati oma 0 punkti vastu külalistel vastata 6 silmaga, ja minilahingu kaotus 13-19 oli fakt.

II veerandil oli palju õnne Randvere Harrastajad meeskonnal, sest poole veerandiga suudeti “nui pooleks” Eurofastenersi pidurdada kasvõi vabavisetele minekuga, ja suuresti tänu sellele ei suutnud külalised edu suurt saavutada. Kuuest vabaviskest suudeti vaid üks tabada, ja nii ei tundunudki seis õudne.24-26 seisul lasid eurofastenerslased kolm lähiviset teele järjest, millele suutsid harrastajad vastata kahega. Peale seda tõmbas vanadel ja vapratel aga klapid kinni, ja külalised andsid turmtuld. Kuigi vabavisetel jätkasid külalised eksimist, siis mängust teenitud korvid realiseeriti kenasti 11-0 spurdiks. Kodumeeskonna 15-24 kaotus minimatšist tõi poolajaks tabloole 28-43 seisu.

III veerand kulges küll samamoodi, nagu esimesed kaks veerandit, ent lahtise mängu juures oli see tasavägisem. Esimese seitsma minutiga oli Randvere Harrastajad, nagu ikka, end kogunud, ja vapralt võideldes suutnud vahet isegi vähendada, 42-54-le, ent teravat mängupilti näidanud Eurofasteners suutis teenida 2 minutiga 8 vabaviset, lootes sealt edu. Ent pooled vabavisked mööda pannud külalised säästsid kodumeeskonda. Sel korral oli värskust ka harrastajatel lõpuni, ja nii ei lubatud veerandit väga ühepoolselt lõpetada. Kokkuvõttes 18-23 veerandajakaotus, ainult, ja enne viimast veerandit 46-66 seis.

IV veerand oli rohkem kolmanda veerandi näo ja iseloomuga. Randvere Harrastajad suutsid Eurofastenersile veidi kinnisemas mängupildis veel anda ära “vaid” 5 silma, 14-19, ja lõpptulemus 60-85 andis märku sellest, et erinevalt esimesest mängust, oli kodumeeskond paremini valmistunud, ja korvpallisõpradele vajalik, lahtisem mäng, leidis aset.

 VS 

10.vooru kolmas mäng. Kokkuvõtvalt pange duubelmakk tööle, visake sisse Sandra Nurmsalu LP ja kuulake laulu ” Kui tuuled pöörduvad”. Ja siis lugedes alljärgnevalt, mõistate, miks nii. Esimene mäng Õismäe Sportmängude Hallis jäi LakiLakide õnnepäevaks. Mängu lõppedes, 91-45 lõppskooriga, tundus, et on toimunud mõrv korvpalliväljakul. Sedavõrd suur üleolek tähendas BC Forwards/Retlar Legends/35+ jaoks vaid seda, et tunne on natuke rohkem kui sant. Ja taktikaliselt tuli muuta asju. Keegi ei kahelnud hetkekski, kes favoriidina mängule saabus.

I veerand algas foorwardslaste jaoks edukalt, kui suudeti LakiLakide rünnakud nullida, samas, ise olla resultatiivne. Palju oli selles oma osa nii kaugvisetel, kui ka lauavõitlusel. Kodumeeskond kontrollis lauda, ja suutis siis kohati positsioonirünnakutega, kohati kiirete kaugvisetega, eduseisu suurendada. Samas, ei sujunud mäng kuidagi õnneküttidel. Meeskonna liider ja novembrikuu MVP Freddy Haljandi oli enda kohta üsnagi lukus – ei sujunud ka temal asjad, nagu soovinuks. BC Forwards/Retlar Legends/35+ ei teinud küll meeletuid spurte, end vaikselt, aga kindlalt, libiseti favoriitmeeskonnalt eest. Foorwardslastele endilegi üllatuslikult oldi 21-9 seisuga haaratud ohjad.

II veerand jõud võrdsustusid.See oli üsna ehe näide viisakusest. Tabas BC Forwards/Retlar Legends/35+, ei jäänud ka LakiLakid vastuseta. Kui foorwardslaste skoor jaotus meeskondlikumalt, siis õnneküttide skoori eest hoolitsesid enamasti kaks meest – Kristjan Nõmmik ja Joonas Rihma. Veerandaja lõpuks näitaski külalismeeskond juba oma palet, ja võeti minilahingu võit, 20-19 seisuga. Ent siiski, BC Forwards/Retlar Legends/35+ mehed läksid Liivalaia tänaval asuvasse Peetri Pizzasse kõhtu täitma eduseisul 40-29.

III veerandil, naastes kõhutäitmisest, algas oluliselt kontrollivam mäng mõlemalt poolt. BC Forwards/Retlar Legends/35+ hakkas vist juba edu hoidma, samas, LakiLakid leidsid lihtsamaid lahendusi, ja ka lauas hakkas pallide hankimine võrdsustuma ( täis kõhuga vist kodumeeskonna meestel raske hüpata). Veerandaja teises pooles kodumeeskond siiski taastus, ja kui lähivisete toel suudeti skoori edasi nihutada, ei saanud LakiLakid hõlpu vabavisetest. Tänu õnneküttide kehvakesele vabavisete “setile”, veerandaja lõpus, kui suudeti tabada 8-st vabaviskest 4, suutsid foorwardslased eest libiseda, võites minimatši, 15-10, ja viimasele neljandikule mindi vastu eduseisus 55-39.

IV veerand läksid foorwardslased välja Hack-A-Shaq taktikaga. Oma rünnakuid üritati realiseerida selgete lõpplahendustega, samas, arvestades vastasmeeskonna vabavisete %-i senise mängu jooksul, saata vastane vabaviskeid viskama. Ja võiks öelda, et BC Forwards/Retlar Legends/35+ ei lõiganud siinkohal näppu, sest LakiLakide 16-st vabaviskeüritusest tabasid nad 9. Sellega suudeti ka veerandaeg kodumeeskonna poolt võita, 19-15, ning kogu mäng 74-54. Üllatus oli sündinud, arvestades esimest omavahelist mängu. Ja nüüd peaks, jutu kokkuvõttes ütlema, et “kui tuuled pöörduvad”. BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutis 66 punkti võrra paremat mängu näidata, võrreldes esimese kohtumisega. Ja arvatavasti oli tegemist ka harva esineva nähtusega, kus kaks meeskonda vahetavad samaaegselt viisikute kaupa koosseise.

 VS 

11.vooru pani lukku mäng, mis toimus neljapäeval, 17.01.2019 kell 20.30 Sõle Spordikompleksis, kui omavahel tunnetasid taasnägemise rõõmu KK Pelgulinn ja BC Sulev. Nende kahe meeskonna esimene kohtumine andis natuke aimdust sellest, milliseks kujuneb nende meeskondade teine omavaheline mäng, kuivõrd esimese mängu BC Sulev kodus oli kaotanud 45-77 seisuga. Ehk favoriidis ei olnud kahtlustki, seda enam, et BC Sulevil puudusid meeskonna vedurid Viljo Trutsi ja Tõnu Schmidt.

I veerand, tundub, et sel ajal, kui KK Pelgulinn mängima hakkas, vigurdas BC Sulev ja oli veel Tommi Grillis einetamas. Hea koht einetamiseks, ent siiski, peaks ikka mängu ajal mängima, ja söömisele mõtlema peale mängu. Igatahes tegid pelgulinlased 14-0 spurdi, enne, kui külalised paelad ketsidel olid kinni sidunud, soojaks jooksnud, ja täis kõhu pealt oma esimese korvi saavutasid. Ja igaks juhuks kolm korvi juba siis järjest, tuues kaotusseisu poole peale. Ja kui siis veerandi lõpuks tabati veel siia ja sinna 1-2 korvi, sai KK Pelgulinn oma tahtmise, võites avaseti 17-11.

II veerandil läks mäng vägagi lahtiseks. Vennaarmu ei tuntud, ja sisuliselt iga mees, kes platsile tuli, sai käe valgeks. Isegi vanameister Andres Kollo, kes viimasel ajal vormikõverat ülesse poole sikutamas. Mõlemad meeskonnad olid kuumad, ja kokkuvõttes vaid ühe kaugviske võrra paremat resultaati näitas KK Pelgulinn 24-21 skooriga, kuid ka BC Sulev oli tubli. Siestale läksid meeskonnad seega mitte väga veenva kodumeeskonna eduseisuga – 41-32.

III veerandil hakkas sündima. Ilmselgelt, kuna Põhja-Tallinna esindusmeeskond mängu ajal söömisega ei tegelenud, oli neil nälg suurem, ja kaua sa ikka jaksad. 20 minutit rassitud, kunagi pidi see nälg tulema. Ja nüüd oli isu korvide järgi väga suur. Kui kohe esimestel minutitel ei saanud KK Pelgulinn käima, ja nokiti teri kordamööda BC Suleviga, siis konkurentsitult näljaseim mängija oli Oktoobrikuu parim mängija, Ted Abel. Kõigepealt 8-0 spurdi juures kostitas härra sulevlasi 6 silmaga, ja mõned minutit hiljem, veerandaja lõpu 16-0 spurdis tõi 7 silma oma kontosse juurde. Kokku veerandajaga 15 silma. KK Pelgulinn sai isu täis, sett võideti 28-11, ja enne pisikest pausi 69-43 eduseis.

IV veerand oli juba rahulikum, niivõrd-kuivõrd. Teravam pool oli siin setis BC Sulev, kes viiel korral suutis teenida vabaviskeid, samas, kui KK Pelgulinn toitis oma saldot lähivisetega vaid. Rahulikult lõpuni kulgemisega tegelenud pelgu poisid said kogemuste põhjal ka siin setivõidu, 18-14, ja kogu mängu skoor lõpuks 87-57. Ent siiski hea mäng ka Sulev Reinpuu kasvandikelt, arvestades, et staarmängijad puudusid.