10.vooru mängud seljataga, üllatus liidrite heitluses, teised paarid jätkasid vana mustriga!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga 07.01-13.01 nädal oli järjekordselt asine, kui 10.vooru mängud peeti vaid kolme päeva jooksul. 08.01 peeti kaks kohtumist, ja 10.01 teised kaks kohtumist.

 VS 

10.vooru esimeses kohtumises tõttasid teisipäeval, 08.01.2019 kella 20.00-ks TalTechi Spordihoone palliplatsile BC Sulev ja Air Force One lennukiga kohale lennanud Randvere Harrastajad. Meeskondade omavahelise esimese mängu olid kogu kihelkonnaga kohale tulnud Randvere kodanikud võitnud 87-73, ehk väike favoriidikoormus jäi nende kanda.

I veerandil sai paremini liikuma BC Sulev, kui Randvere Harrastajate esimesele punktile järgnes sulevlaste kaks kaugelt teele lastud linnukest. Edasi võeti, piltlikult öeldes, kahe-mehe saag, ja hakati korralikult saagima. Korv vs korv jagati viisakaid kaitsest mittelähtuvaid hetki. Üllatuslikult, 21-15, suutis kodumeeskond veerandi võita.

II veerandil kärises algatuseks vahe suisa 10-punktiliseks, ent siis said randverelased tagumised jalad ka alla, ja suutsid veerandi 9-ndaks minutiks viigi majja tuua. Lõpp kuulus siiski end kokku võtnud sulevlastele, laskmata külalistel eduseisu saavutada, ja kuigi BC Sulev kaotas minilahingu 13-16, läksid meeskonnad ülemisele korrusele pinksi mängima sulevite eduseisus 34-31.

III veerandil, kui pinksiservid tehtud, võeti suurem pall taas kätte, ja nagu ümbersündinuna, otsustasid Randvere kihelkonna liikmed mängima hakata. Pärast mängu esimest minutit saavutati taas eduseis mängu 23-ndal minutil. Kuigi BC Sulev hoidis mõnda aega hammastega tasavägisest mängust kinni, said nad veerandi 6-nda minuti eduseisu märkiva korvi järel HAAMRI!!! Edasi ulus tuul nende skooris, samas, kui Randvere Harrastajad tegi effektiivse spurdi 11-0. Sulev Reinpuu õpilased pidid tunnistama 12-25 veerandaja kaotust, ja viimasele “mini-break´ile” läksid meeskonnad seisul 46-56.

IV veerand olid sulevlased taastunud, ja suutsid end natuke kokku võtta, kui jõudsid juba kahe kaugviske kaugusele, ent lõpp kuulus ikka lennukiga kohale lennanud Randvere Harrastajatele. Sulevlased 14-16 kaotusega pidid taas tunnistama üldskooriga 60-72 kaotust randverelastele. Ehk sisuliselt sama vahe võrdluses esimese mänguga.

 VS 

10.vooru teises kohtumises said kokku tabeli keskosa vallutanud meeskonnad, kes teisipäeval, 08.01.2019, panid palli põrkesse Õismäe Sportmängude Hallis LakiLakid ja Coop/Mefab tiimid. Esimeses omavahelises mängus oli parema tulemuse välja võidelnud Coop/Mefab, kes alistas 8 punktiga toona LakiLakisid, 68-60 skooriga. Kuna mõlemad meeskonnad viljelevad üsna lahtist ja loovat korvpalli, siis ei saa öelda, et keegi olnuks konkreetselt favoriit.

I veerand LakiLakid ei saanud üldse oma mängu käima, samas, Coop/Mefab tõmbas kohe tempo peale. Alles mängu 8-ndal minutil leidsid õnnekütid oma “aardekasti”, kus ka oli vaid 2 punkti sees. Kaubanduskoja liikmed lasid kaugelt viskeid, nagu see oleks OK. Aga oli ka. Kui õnnekütid said veerandaja lõpuks kokku vaid 7 punkti, siis coopilased tabasid ise juba 5 kaugviset. Ehk siis kodumeeskonna kaotusseisus 7-23 seisul tehti 2 minutiline puhkepaus.

II veerandil kontrollis alguses mängu külalismeeskond, ent siis vist läks kogu viisik coopilastel pingile, sest edasi lajatasid seni mannetut mängupilti näidanud LakiLakide meeskond 10-0 spurdi, jõudes minilahingu võiduga 16-6, 6 punkti kaugusele, 23-29. Pikem puhkus, mida meeskonnad iseenesest ei väärinud, vaadates, kui vähe punkte visati.

III veerand oli taas mõõn kodumeeskonna hoovis, ja selle kasutas Coop/Mefab hästi ära, õnneküttide 3-le punktile vastata 5 minutiga 13 punktiga. Kuigi edasi läks mänguks punkt-punkti stiilis, ei päästnud see LakiLakide mehi 11-17 kaotusest. Viimasele veerandile vastu minnes särasid tablool 32-46 numbrid. Ühest küljest, vormistamise küsimus, teiselt poolt vaadatuna, pall on ümmargune.

IV veerandil oli taas aktiivsem pool õnneküttidest kubisev LakiLakid. Teravustega suudeti alguses vabavise vabaviske otsa teenida, samas, kui eduseis uinutas vist Coop/Mefab meeskonda, sest nemad ei suutnud üldse rünnakutel tabada. Paar kaugviset veel, ja juba olidki LakiLakid vahe alla 10-mne silma saanud. Liigne eduseisu hoidmine pani kaubanduskoja liikmed kätt väristama, ja kuna õnneküttidel kaotada polnud midagi, siis oli neil kindlasti lihtsam lõpuni kesta. Lõpp õnnestus õnneküttidel paremini, ja suudeti 17-8 veerandajaga tulla küll 5 punkti kaugusele, 49-54, ent selleks, et vähemasti lisaaeg välja võidelda, pidanuks õnnekütid viimasel veerandil vabavisetel 100%-liselt tabama. Mäng nagu Ameerika mäed, veerandeid vaadates.

 VS 

10.vooru kolmas mäng, neljapäeval, 10.01.2019, kohtusid kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis kodumeeskonnana Eurofasteners (too fasteners) ja riismetega kohale jõudnud BC Forwards/Retlar Legends/35+. Vigastused ja töökohustused olid oma jälje foorwardslaste rosterisse jätnud. Omavaheline esimene mäng oli katastroof foorwardslastele, 32-65 seisuga jäädi alla Euroopa kiiretele.

I veerand oli tasavägist aega suisa 7 minutit. Kordamööda punkte vahetades seisul 13-11, olid viimased 3 minutit aga hoopis teine pilt esimesest 7-st minutist. 15-2 spurdiga läksid eufastenersid oma teed, ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ pidi leppima vaid kestmisega. Kuna vigastused ja töökohustused ja muud olmeprobleemid nõudsid oma, pidid foorwardslased 7 mehega elus püsima. 28-14 seisuga algas kodumeeskonna triumf.

II veerand oli küll palju laialivalguvam skoori jaotuses, ent sellegi poolest oli pilt sisuliselt sama, tasemevahes. Rein Loori õpilased ei andnud armu, ja venitasid poolajaks vahe võimatuks. Veerandaeg võideti 28-15, ja pikemale pausile 56-29 ipponi võit. Foorwardslased suutsid küll teravamat mängu näidata, teenides vabaviskeid rohkem, ent see pigem karistus, vabaviskeid minna viskama.

III veerandil, ei saa öelda, et Eurofasteners oleks midagi rahulikumalt teinult, end uinutanud. Pigem said lõpuks foorwardslased jalad alla, kaitset natuke rohkem tööle, ja visked hakkasid ka tabama. Ka sel veerandil näitas teravamaid liigutusi külalismeeskond, ja püüdis läbi selle meeleheitlikult järele võtta. Ühe eesmärgi nad saavutasid, kui võideti minilahing 22-19, ent viimasele veerandile läksid meeskonnad vastu siiski Eurofastenersi eduseisul 75-51.

IV veerand tegi Eurofastenersi poolel kiirelt pooled punktid Tõnis Roots, kelle 9 punkti andsid lõpliku hoobi foorwardslastele sinilindu püüda. Ei päästnud ka foorwardslaste vanameistrite, Andrus Vahtriku ja Andry Ringo püüdlused, tuli napilt veerandajal alla vanduda kodumeeskonnale, 18-16 skooriga. Ja kui kogu mäng kokku võtta, siis võrreldes esimese mänguga, oli publikul vaatamist rohkem, korvidesajus. Kodumeeskonna 93-67 oli taas seljavõit, millele BC Forwards/Retlar Legends/35+ oli võimetu.

 VS 

10.vooru tõmbas lukku mäng tabeli liidrite vahel, kui neljapäeval, 10.01.2019 kell 20.30 tegelesid taasnägemisrõõmuga Sõle Spordikeskuses KK Pelgulinn ja RSK Viimsi meeskonnad. Vastased, kes kindlasti väärisid üksteist. Esimese omavahelise kohtumise suutsid Põhja-Tallinna pealinlased küll 70-58, ent mõlemas meeskonnas on sisu.

I veerandil sai kodumeeskond praemini minema. Ain Lumiste 3 korvi andsid minispurdi, 6-0, ent mitmekülgsemalt alustanud RSK Viimsi pani vastu 8-0 spurdi. Veerandaja lõpuks siiski jõud rauges, ja 10-16 kaotusega pidid pelgulinlased kuurortlinnast Viismist tulnud RSK Viimsi meestele alla vanduma.

II veerandil punnitas KK Pelgulinn nii, et silmamunad tahtsid välja vupsata, ja suudetigi juba 2 punkti kaugusele jõuda, ent RSK Viimsi veerandaja stiilne lõpp 5-0 spurdiga jättis ka sel mimimatshil kaotajaks pooleks just turniiritabeli liidrid. Kui veerandi kaotas taas KK Pelgulinn 12-13, siis puhkama läksid meeskonnad korvidevases mängus 22-29 seisul.

III veerandaeg sobis paremini RSK Viimsile, kui KK Pelgulinna korvile vastati kahe korviga. Alles 7-ndast minutist alates oli täielik pelgulinlaste ajastu, kui suudeti -14 pealt teha 9-0 spurt, ja veerandaja võiduga 13-11 jõuda lõpuks 5 punkti kaugusele, 35-40 seisuni.

IV veerandil oli mängu, arvestades kogu mängu kulgemist, viimase veerandi 3-nda minutini, kui 40-45 kaotusseis oli pelgulinlaste jaoks viimane tasavägisem hetk. Edaspidine meenutas rohkem turul kauplemist, kui 7 minutiga teeniti vaidlemise eest 2 tehnilist viga, ja oma 7 punkti vastu lubati RSK Viimsil visata kokku 13 punkti. Veerandaeg kokkuvõtvalt 12-18, ja pelgulinlaste hooaja teine kaotus oli tõsiasi. 47-58 seisuga jäeti siiski vaid 1 punktiga kahe mängu kokkuvõttes minimaalne eelis tulevikuks.KK Pelgulinna SKP on vist jõudnud defitsiiti.