9.vooru kolmas mäng – kolmestega on siiski võimalik mänge võita!

  VS 

Neljapäeval, 13.12.2018, toimus teinegi mäng Retlar Harrastuskorvpalli Liigas, kui kohaliku aja järgi kell 20.10 kohtusid Tallinna Südalinna Koolis omavahel BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja RSK Viimsi. Meeskonnad, kes oma esimeses kohtumises olid RSK Viimsi taktikepi all lõpetanud mängu seisuga 69-40. Seega, ei pdanud kaugelt favoriiti otsima, ja nii oligi kuurortlinna brigaad Viimsi AirWays lennukiga kohale lennanud, teadmisega, et tuleb lihtne õhtu. Sama teadmisega tulid mängule kodumeeskonna mehed, seega võeti vabalt, ja mänguplaan oli lihtne – oled vaba, viska peale.

I veerand algas nii, nagu aimata oli. RSK Viimsi vedur Vladimir Dratšjov avas skoori, ja kuigi kodumeeskond BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutis tempos püsida, “duubeldas” novembrikuu üks parim draivija (loe: kaugviskaja) Janek Pallase viimsilaste skoori. Veerandaja seistmendaks minutiks olid need kaks härrat külalismeeskonnale 20 silma kokku ajanud, samas, kui foorwardslaste 16 silma eest oli hoolitsenud 4 meest. Seisul 18-22 tegi kodumeeskond spurdi 8-0, võttes endalegi üllatuseks liidriohjad enda kätte, ja kuigi viimsilased suutsid lõpus natuke effektiivsemad olla, oli esimene üllatus sündinud. Üsna lahtiseks kujunenud esimese veerandi võitsid foorwardslased 29-27, samas, kui meeskondade esimeses mängus oli esimene veerand selge altminek olnud, 9-24.

II veerandil suutis BC Forwards/Retlar Legends/35+ oma kaitse korda saada, samas, rünnakul jätkata vabas sõiduvees. RSK Viimsi seevastu üritas võidelda vabavisete kehva protsendi vastu, 8-st teenitud vabaviskest tabati vaid 3, ja see võimaldas kodumeeskonnal eest libiseda. Foorwardslaste tubli esitus, 18-12 veerandaeg, ning 47-39 seisuga pandi esimesele poolajale punkt. Esimeses mängus suutsid foorwardslased poolajaks vaid 17 silma kokku saada, viimsilaste 39 vastu. Seega, RSK Viimsi tegi oma ära, foorwardslased aga seevastu ületasid end pea 3 korda.

III veerand on pea alati olnud foorwardslaste jaoks kannatamine. On see siis eduseisus, või kaotusseisus, igatahes, tekib mõõnaperioode kolmandal veerandil. Ei erinenud seegi veerand varasemate mängude kolmandast veerandist. Kui pool kolmandast veerandist oli mängitud, oli ümmarguseks muutunud ründemängu tulemusena BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutnud vaid paar korvi saada, ent kurjaks aetud RSK Viimsi vastas sama ajaga 13 silmaga, muutes kaotusseisu eduseisuks. Timeout`i järgne 5 minutit mängupilti arenguid – kodumeeskond hakkas ka edukalt rünnakuid lõpetama. Tehti opponentidega kordamööda minispurdid, lõpus vahetati veel natuke korve, ja 18-24 minimatši kaotusega lõpetati siiski veerandaeg minimaalses edus, 65-63. Seega, viimaseks veerandiks olid kõik kaartid avatud, ja võimalused mõlemapoolsed.

IV veerandi kolmandaks minutiks oli taas viik majas. Ja just siis algas see, millega kokku võtta kogu mängu – kolmestega on võimalik võita küll. Lühikese ajaga kiirelt 3 kaugviset vastaste korvi, lisaks natuke pudi lähemalt, ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ avastas end mängu 38-ndaks minutiks 81-74 eduseisus. RSK Viimsil ei jäänud enam üle muud, kui taktikaliste vigadega foorwardslasi maha võtta. Plaan oleks õnnestunud, kui puukäed kodumeeskonnast oleks rohkem vabavisetel eksinud, ja samas, ise rünnakul edukamad olnud…ent, seekord korvpalli Jumal nii ei soovinud, ning vapralt lõpuni võidelnud foorwardslased said preemiaks 22-14 veerandaja võidu, ning kogu mäng võeti ära 87-77 seisuga. Kodumeeskond suutis ühtlasi kaugelt tabada 11 pealeviset, aga palju ei jäänud maha ka RSK Viimsi, tabades 7 korda. Seega, on võimalik võita ka kolmestega mänge.