8.vooru kolmas mäng – ajalugu teinud meeskondade taaskohtumine!

  VS

Neljapäeval, 06.12.2018 sahmerdasid kell 19.30 alanud mängus Järveotsa Gümnaasiumis kaks Retlar Harrastuskorvpalli Liiga ajalukku raiutud nime . Eurofasteners ja Coop/Mefab. Kui oleks mnemoturniir, ja küsimuseks oleks: Mis meeskonnad avasid ametlikult värskelt käima lükatud Retlar Harrastuskorvpalli Liiga?, siis 3 tugrikut Harju KEK-ilt saaks just need, kes vastuses mainiks eelpool nimetatud meeskondi. Värskelt on paljudel kindlasti meeles, kui oktoobrikuu parima soorituse teinud Timo Kark`i eestvedamisel suutis toona kodumeeskonnana koduväljakueelist ära kasutada Coop/Mefab meeskond, napilt aga kindlalt, 63-62 võiduga. Põneva alguse sai seega Liiga.

I veerand oli põhimõtteliselt sama plaani järgi, nagu esimese kohtumise avaveerand. Eurofasteners pani korraliku tabavusprotsendiga Coop/Mefabi korvi põlema, seal ei oleks isegi vahet olnud, kas visketehnikaks kuulitõuke stiil, vene kirves, või saunanaise liigutused…kõik oleks läinud. Ei aidanud ka kõrgemad jõud coopilasi esimese 10 minutiga. Eurofastenerslased võtsid veenvad minivõidu, 28-9.

II veerandil ei olnud näha rahunemise märke kodumeeskonna agressiivsusest. Kui esimeses mängus teine veerand kulgeti, ja rahuneti, ja nagu võrdne-võrdsega jagati palli, siis nüüd oli Eurofasteners ikka jubedama karusselli käima lükanud. Iga mees, kes platsile tuli, paugutas, kuidas ise tahtis. Coop/Mefab hakkas, nagu Titanicu laev, vajuma..vaikselt, ent kindlalt. 22-9 teise minilahinguvõiduga läks kodumeeskond pikemale pausile, üldseisuga 50-18!!!

III veerandil, kui kopsud olid taas õhku täis pumbatud pikema pausi järgselt, kordamööda korvide vahetus. Üks korv siia, teine sinna. Tiksung on selle asja nimi. Aga sellise uinutamise kasutas paremini ära külalismeeskond, kes tegi vahelduseks paar skoorimist järjest, ja arvestades algust, oli see privileeg, saada natuke rohkem punkte. Ja siis jälle, tiksung. Visati mõlemalt poolt. Kui esimeses mängus suutis Coop/Mefab teha korraliku esitlusega tagasi suure kaotusseisu, siis sel korral võeti vaid 3 silma tagasi. Eurofastenersi 18-21 kaotusseis veel paanitsema ei ajanud, ja nii algas viimane neljandik seisul 68-39.

IV veerand möödus Eurofastenersi kontrolli all. Kaitses jalad kõverdatud, rünnakul natuke rahulikum tempo, ja samas, ei suutnud Coop/Mefab sellele ka kuidagi vastu saada. Loodi küll rohkem teravust, et ka vabaviske sooritused ei aidanud isegi veerandaja võidule, sest kehva protsendiga tabati. 15-15 veerandaeg, ja kogu mäng kodumeeskonnale kindlalt, 83-54. Seega, revanš oli magus, ja nüüd on järgmine võimalik sellel paaril üksteise võimeid testida alles play-offides, kui selleks võimalus tekib!