6.vooru kolmanda paari mäng – kolmestega mänge ei võideta!

  VS 

Neljapäeval, 15.11.2018 kohtusid Retlar Harrastuskorvpalli Liiga raames kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis Eurofasteners ja LakiLakid, kes turniiritabelis 4-5 kohtadel. Vastased kindlasti väärisid üksteist. Ühelt poolt oli kodumeeskonna näol tegemist kaugvisetele palju rõhku paneva meeskonnaga – ja sealjuures üsna hea %-iga tabades. Teiselt poolt külalismeeskond oma NBA-liku mängustiiliga, kus mäng hoitakse kiirrünnakutele ja teravuste peal.

I veerandil alustasid bravuurikamalt LakiLakid mängijad. Veerandi 5-ndaks minutiks oli sisuliselt kogu algviisik käe valgeks saanud, samas, kui kodumeeskond Eurofasteners polnud veel pundi peale silmagi pähe saanud. Siis said eurofastenerslased kaane pealt, ja siis hakkas pihta see, mida nemad paremini oskavad – kaugvisete toel suudeti ülejäänud ajaga õnneküttidega ühte jalga käia, ja isegi lähemale liikuda, võrreldes algse 0-9 kaotusseisuga. Mitte kõige katastroofilisem veerandaeg kodumeeskonnal, 17-23 allajäämine, ent ei midagi hullu.

II veerandil olid mõlemad meeskonna kaitsestrateegia täielikult ununenud, või lihtsalt, võeti kaitses mehi vastu “tagumised põsed” maas. Eurofasteners läks taas sama plaaniga, mis esimesel veerandil – alla nelja kaugviske veerandi kohta ei tunnista. Kaugvisete toel suudeti LakiLakide meeskonnast vaid punkti kaugusele jõuda, ent siis õnnekütid panid uue käigu sisse, ja näitasid tagatulesid, 8-0 spurdiga. Siiski, ei midagi katastroofilist kodumeeskonna poolt – suureskooriline veerand kaotati vaid 23-26 seisuga, ning poolajaks kõik lahtine. Analüüsinurgakesse liiguti 40-49 seisuga.

III veerandiks oli Eurofasteners teatud järeldused teinud, ja taktikas korrektiive teinud, sest enam ei tulnud “SKP” täis. Ehk et, ei mindud enam plaaniga tabada 4 kaugviset, vaid hakati ka korvi alt rohkem skoorima ja samas, suruti peale oma tempo. LakiLakide jaoks oli selline olukord vist veidi uinutav ja harjumatu, sest muidu kiiret mängu mängiv meeskond pidi hoo maha võtma. Ja teada tõde on see, et kui rünnakud on pikemad, on skoor ka madalam, kui pole just 100% täpse käega mehed. Natuke rohkem ühele poole, natuke rohkem teisele poole, ja siis kordamööda, visati numbreid suuremaks. Eurofasteners sai oma esimese, minivõidu kätte, 18-11 võiduga, ja enne viimast veerandit taas vaid ühe korviline vahe,58-60.

IV veerandi soojenduseks läks mängus esmakordselt kodumeeskond ette – ja arvata oligi, et kaugviskega. Nagu suusatajad – tagant tuulest välja tulija eelis, mis kasutati hetkeks ära. Selle peale LakiLakid tegid omakorda seda, mida nemad valdavad – teravusega korvi alla, ja vabaviskejoon garanteeritud. Täpsete sooritustega võttis külalismeeskond eduseisu tagasi, ent Eurofasteners ei jätnud jonni, hoides võiduvõimalused kuni 9-nda minutini veel elus. Ent siis ei sujunud oma rünnak, samas said õnnekütid taas vabavisked, mis ka tabati. Ja juba oligi vahe selline, et Eurofastenersil tuli taktikalise käiguna hakata vigu tegema – vastane vabaviskejoonele saata, lootuses, et eksivad, ise rünnakul edule lootes. Seda aga ei juhtunud, kuna LakiLakid olid terve mängu jooksul harrastajate kohta harjumatult täpsed vabaviskajad. Eurofasteners pidi sellest tulenevalt alla vanduma nii veerandajaga, 11-15, kui ka üldskooriga, 69-75. Tuleb tõdeda, et kuigi kodumeeskond tabas mängust 13 kaugviset, olid 29-st 24 tabatud vabaviset külalismeeskonna edu võtmeks – kolmestega mänge ei võideta, nagu see mäng näitas.