6.vooru teine mäng pakkus teatud määral üllatuse – “Kiigelaulukuuik” kestis ära!

  VS 

Kolmapäeval, 14.11.2018 kell 19.00 Karulaugu Spordikeskuses said kokku tõelised harrastajad – Randvere Harrastajad ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeskonnad. Kui kodumeeskond Randverest oli tulnud kohale korraliku arsenaliga, ühtki vaba kohta protokolli ei jäetud, samas, kui külalised foorwardsist olid tulnud kohale “kiigelaulukuuikuna”. Erinevad töökohustused, vigastused ja muud teatud põhjused, olid foorwardslaste rosterisse omad jäljed jätnud – seega, ei olnud mitte midagi üllatavat, et kodumeeskonna mees-meest kaitsele hakkas külalisbänd maa-ala kaitsega sinilindu püüdma.

I veerandil kobatses BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeskond alustuseks, minnes neljandaks minutiks 9-2 juhtima, ent see ajas Randvere Harrastajate turja turri, ning tõmmati foorwardslased oma kaitsega vaakumisse, samas, ise 10-0 spurtides eduseisu. Siis aga külalised võtsid end kokku, hakkasid ise ka jalgadest rohkem maa-alas palliga kaasa liikuma, ja suudeti neutraliseerida Randvere kihelkonna rünnakud, ise midagi ikka tabades. BC Forwards/Retlar Legends/35+ meestele endilegi üllatuseks kestis ansambel esimese veerandi ära. Randvere Harrastajad vaatasid kosmoses asuvale tabloole, ja leidsid end minipuhkusele minnes 14-17 kaotusseisust.

II veerandil käis meeletu kaitsetöö mõlemalt poolt, ja andressõbralikult oldi kaitses kõvad. Sellest hoolimata, midagi ikka 10 minutiga pidi korda saatma ka rünnakul, ja nii said Randvere Harrastajad natuke vähem, BC Forwards/Retlar Legends/35+ natuke rohkem, punkte siiski kokku. Seisuga 8-10 kodumeeskonna poolt lõpetati veerandaeg, ja 5 minutilisele puhkepausile kodumeeskonna poolt 22-27.

III veerandil oli taas selline ühele-teisele poole punktide jaotus. Kodumeeskond Randvere Harrastajad tegid ohtralt vahetusi, hoides algviisiku võimalikult värskena, samas, kui külalismeeskond BC Forwards/Retlar Legends/35+ pidi läbi ajama solisti, ja viie pillimehega. Samas, oli külalismeeskond viisakas, ja meeleheitel vigu vastastele takistamiseks ei tehtud, ja nii ei olnud ka ohtu vigadega välja kukkumiseks. Kodumeeskond vist ajas vahetustega rotatsiooni paigast, sest vastu tuli võtta 16-18 veerand, ja enne viimast 10 minutit üldskoor 38-45 ei andnud tegelikult eelist kummalegi meeskonnale.

IV veerandil, kui eeldanuks, et külalised oma kuue mehega juba väsinud, siis tegelikkuses ehk tuli ka kodumeeskonnale see uudisena, et eelnevad 30 minutit rassinud foorwardslased suutsid lisakäigu leida. Kui Randvere Harrastajad olid oma 7-käigulise S-klassi mersuga episoodiliselt punkte noppimas, siis BC Forwards/Retlar Legends/35+ ajas garaažist välja 9-käigulise MayBachi, koos tulede ja viledega, ning suudeti ökonoomitades kodumeeskonnast ka sel veerandajal üle olla. Randverelased pidid tunnistama 11-20 veerandaja kaotust, ja foorwardslastele endilegi üllatuseks kestsid ära. Kogu mängu tulemuseks 49-65.