5.vooru mängud üllatusi ei pakkunud – suuremad võtsid oma ära!

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga viiendas voorus kohtusid liiga turniiritabeli esimese poole meeskonnad – vastasteks turniiritabeli tagumise poole meeskonnad. Ja võib etteruttavalt ära öelda, et üllatusi selles vooru ei suudetud pakkuda. Laseme siis vaikselt mängudel tulla.

  VS 

Pühapäeval, 04.11.2018 toimus kell 18.00 Õismäe Sportmängude Hallis emotsioonidest tulvil mäng LakiLakid ja RSK Viimsi vahel. Kuigi, arvestades eelnevaid tulemusi LakiLakide poolt, oleks eeldanud võitluslikumat mängu, pani ikkagi RSK Viimsi jõujooned paika sisuliselt esimese poolajaga.

I veerandil võttis LakiLakidel aega, et oma mootor käima saada, paremini sai minema RSK Viimsi meeskond. Kui õnnekütid üritasid, mis nad üritasid, siis kuurortlinna Viimsi pojad pakkusid viskeid igale maitsele. Kodumeeskonna 7-17 kaotus ajas emotsioonid meestest välja.

II veerandil hakkasid LakiLakide ettevõtmised suuremal määral õnnestuma, esimese veerandiga võrreldes, ent ka RSK Viimsi hoog ei paistnud raugevat. Ilmselgelt kehv päev õnneküttide poolelt oli tiimi ühel liidril, Freddyl, kes oli “skoorinud” poolaja lõpuks vaid 4 isikliku veaga. Kuigi kodumeeskond suutis veerandaja lõpus paari kaugviskega konkurentidele lähemale saada, ei olnud see piisav, et võita “lahing”. Kui veerandaeg kaotati vaid 15-21, siis pikema pausi alguseks oli üldine vahe siiski suur, 22-38 LakiLakide poolt vaadatuna.

III veerand ei erinenud palju teisest veerandist, LakiLakid tabas korvi, RSK Viimsi reageeris sellele vastukorviga, ja nii kogu veerandi. Õnneküttide õnn oli otsa saamas, sest 14-19 veerandaja kaotus ei andnud viimaseks 10 minutiks palju positiivsust. Vahe oli kärisenud juba 21 punktiliseks.

IV veerandil, ei tea, kas LakiLakid said käima, või võttis RSK Viimsi korraks jala gaasipedaalilt, igatahes suutsid lakilakid alustuseks minispurdi 6-0 teha. Esimese 5 minutiga soliidselt 11-6 alustanud kodumeeskond haistis võimalust tagasi suurde mängu naaseda, ent RSK Viimsi juht ja õpetlane Vladimir ei lubanud peol kaua kesta, ja tõi kodumeeskonna maa peale tagasi. 8-0 spurt RSK Viimsi poolt oli viimane piisk LakiLakide kannatuste karikasse, sest isegi LakiLakide veel üks minispurt 6-0 lõpu eel ei olnud piisav, et tagasi konkurentsi tulla. Kuigi veerandaeg lepiti viiki, 21-21, siis seesama 21 punkti jäi ka lõppseisu vaheks, ning seisuga 57-78 pidid õnnekütid RSK Viimsi paremust tunnistama. Aga pealtvaatajate jaoks oli seda mängu põnev vaadata mängupildi pärast – täis emotsioone mäng.

  VS

Teisipäeval, 06.11.2018 kell 20.00 alustati TalTech Spordihoones 5.vooru teise mänguga, kus peaosades alati vapper BC Sulev ja Eurofasteners meeskonnad. Eesti-Läti Ühisliigas osalev TalTech võõrustab samas saalis vastasmeeskondi, seega, oli potensiaali, et BC Sulevi ümber just TalTechi aura, mis aitab neid Eurofastenersile vastu saada.

I veerandi võib lugeda just aura-faktoriga veerandajaks. Juba esimesest minutist alates oli Sulev Reinpuu kasvandikud nagu võrdne-võrdsega Eurofastenersile konkurentsi pakkumas. Vanad mehed juba, aga noorte meeste uljus. Kui enamus veerandist oli punkt-punkti mäng, siis ehk just Tõnu Schmidti puudumine BC Sulevi koosseisust lubas Eurofastenersil 4 punktiga parem olla. Vastasel juhul võinuks mäng lõppeda viigiga, kuna Tõnu oma vastaseid üllatava sitkusega oleks kindlasti oma ära toonud. Seega, kodumeeskonnale minimatšil “koslep”, 15-19.

II veerand oli teise käekirjaga. Algas sealt, kus esimene lõppes – vabavisetega. Ja igaks juhuks mõlemalt poolt testiti kätt. Edasi üritas BC Sulev keskpositsiooni visetega kinni hoida Eurofastenersist, kuid eurofastenersid otsustasid igale keskpositsiooniviskele vastata tabava kaugviskega. Ja just siis, kui tundus, et asjad kodumeeskonna jaoks ei suju, tegid sulevipojad 7-0 spurdi, ja vahe oli minimaalne. Ent ju see spurt ajas külalismeeskonna vihale, jättes veerandi viimase sõna endale. Koljat Eelma 2 tabavat viset tekitasid siiski natuke õhku skooride vahele. BC Sulevi veerandaja kaotus minimaalne, 16-17, ja analüüsi vahetunnile mindi kodumeeskonna poolt vaadatuna 31-36 seisul.

III veerand, analüüs tehtud, pusiti esimesed minutid natuke, ja siis sai kõigepealt käima Eurofasteners, ent ka BC Sulev ei andnud palju ära, vaid näitas ka, et ilma võitluseta alla ei anta. 14-18 veerandaja kaotus ei andnud kodumeeskonnale mingit põhjust veel paanikaks, ning viimasele kümnele minutile mindi vastu 45-54 seisul. Ainult kolme kaugviske jagu rohkem punkte oli vaja saada.

IV veerandil vist lükati TalTech Spordihoones tuled maha, ja ka valvetädi vist lahkus koos auraga majast, sest, see, mis juhtuma hakkas, oli kõike muud, kui kolm esimest veerandit.Kui BC Sulevi alguses tabatud kolmene tõi nad veel korraks 8 silma kaugusele, siis edasi suudeti 8 minutiga vaid 1 punkt saada. Samas, vihaseks aetud, ja lõpuks vist pingutama hakanud Eurofasteners meeskond kasutas ära vist iga rünnaku, ja korv korvi järel, laoti kodumeeskonna korv täis (22 punkti). Vanematel härrasmeestel oli reaalsus kohale jõudnud – jõuvarud maratoniks oli valesti arvestatud. Kellel oli vedeliku puudus, kellel piimhape jalgades, ja kes oli pildituks jooksnud. Ainukesed tuled, mis, tundus, et spordihoones veel põlesid, olid Exit-tuled, ja tabloo, numbritega 49-78 kodumeeskonna kahjuks.

  VS 

Nädala kolmandas mängus, samuti teisipäeval 06.11.2018 kell 20.10 viskas kohtunik Jakobson Tallinna Südalinna koolis palli mängu BC Forwards/Retlar Legends/35+ ja Coop/Mefab meeste vahel. Tabeliseisu arvestades oli favoriidiks külalismeeskond, seega sai kodumeeskond pingevabalt laivi lennata.

I veerand oli kodumeeskonna jaoks katastroof. Foorwardslased ei suutnud sisuliselt terve veerandi jooksul tabada korvi. Justkui võetud sai eesmärgiks väljaku küljekorvidesse tabamine. Samas Coop-pankurid alustasid korraliku plaaniga…”võtta välja niipalju intresse, kui vähegi võimalik. Lõpuks oligi asi sedapsi, et BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutis lisaks teenitud vabaviskele tabada vaid ühe korvi mängust, samas, kui Coop/Mefab meeskonna liider Timo arusaamatul kombel tabas korv korvi järel. Samas, tuli seal ka teiste meeste panus juurde, 3-18 oli esimesest veerandist nukker seis ette näidata kodumeeskonnal.

II veerandi algus muutis juba üldskoori üsna inetuks, ent, kordamööda minispurtidega väga oluliselt rohkem kodumeeskond vastastele juurde ei andnud. Oli nagu samas ka mängu, ent siiski 11-15 seisuga lõpetati veerandaeg, ja pikemale puhkusele 14-33 seisul. Ja seda kõike ikka BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeskonna poolt vaadatuna.

III veerandil jõuvahekorrad tasakaalustusid. BC Forwards/Retlar Legends/35+ suutis toonust hoida, ja ei lubanud Coop/Mefab meestel lustima hakata. Sisuliselt toimus korvide vahetamine, ja lõpetati 14-14 viigiga. Viimasele veerandile seega 28-47 seisuga.

IV veerandaeg pidi külalismeeskond vaid ära kannatama, sest eduseis oli piisav. Ja kuidas foorwardslased ka ei üritanud mängu alguse ebaõnnestumist heastada…neil ei õnnestunud see.14-15 seisuga kaotati veerandaeg, ja kogu mängu tulemus oli konkreetne: 42-62 kodumeeskonna poolt vaadatuna.

  VS 

Vooru viimase paarina astusid areenile KK Pelgulinn ja Randvere Harrastajad. Kuigi KK Pelgulinn alustas favoriidina, ei osatud midagi arvata alati üllatavast Randvere Harrastajad meeskonnast.

I veerandil alustas Põhja-Tallinna pealinlaste grupeering sihikindlamalt. Sisuliselt igale külalismeeskonna korvile oli topelt vastus olemas. Nii lõpetatigi esimene veerand, ilma suurema spurdi-perioodideta, siiski, 23-14 kodumeeskonna eduseisul.

II veerand oli justkui esimese veerandi poeg, kui pelulinlased suutsid rütmis 2-1, 3-2  punktiskaalas, suuremal jaol, võtta taas kindla minmatši võidu, numbritega, 21-10. Poolaja pausile seega mindi 44-24 skooriga.

III veerandil oli tõenäoliselt kodumeeskond KK Pelgulinn rahulolu eufoorias, ja pingutuse lõpud jäid Sõle tänavale, ning samas, suutis Randvere kihelkond appi võtta kodumeeskonna strateegia – visake, me viskame ühe rohkem. Kodumeeskond oli leidnud end 14-22 veerandaja kaotusseisus, ja enne viimast veerandit vaid 58-46 eduseisul.

IV veeranil siiski ajas KK Pelgulinn jalad kõhu alt välja, ja pushis välja minilahingu võidu 30-9 skooriga. Randvere Harrastajatel ei jäänud üle muud, kui mänguminutitega kaasa lohiseda.16-0 spurt oli külalismeeskonna jaoks tappev, ja airRandvere lennuliini asemel pidid mehed maaliini bussiga tagasi treeningbaasi sõitma. Mängu viimase sekundi möödudes sirasid tablool numbrid 88-55.