3.vooru edasi lükatud mäng – vedur ees, vagun järgi!

  VS 

Neljapäeval, 01.11.2018 kell 17.40 pandi Retlar Harrastuskorvpalli Liigas pall põrkama Õismäe Sportmängude Hallis Coop/Mefab ja LakiLakid meeskondade vahel. Võiks öelda, et see vastasseis “jäi peale tunde”, kasutades pedagoogilist väljendit, kuna tegemist oli 3.vooru viimase mänguga, ja selleks ajaks oli peetud kõik 4.vooru kohtumised.

I veerandist alates oli mäng väga põnev, 7 korda veerandi peale vahetus liider, ehk siis tegemist oli punkt-punkti mänguga sisuliselt. Coop/Mefab sai paremini minema, aga LakiLakid tulid paremini järgi. Minipuhkusele minnes 21-20 kodumeeskonnale. Vastased väärisid teineteist täielikult, ja selline algus ei andnud põhjust kedagi favoriidiks pidada.

II veerand jätkus sisuliselt esimese veerandi rütmis. Alles veerandaja lõpus suutsid “kaubanduskoja rüütlid” olla õnnelikumad, kui “ÕnneÕnned”. Minimaalses edus olles, suutis Coop/Mefab teha 5-0 spurdi teha, ning sellega oma fänne rõõmustada. Kuigi viimasel minutil jagati viisakalt 2 punkti 2 punkti vastu, oli 19-13 veerandaja võit Coop/Mefabile tõsiasi. Poolajale mindi seisuga 40-33.

III veerandil alustas kodumeeskond paremini, LakiLakide meeskond tuli kui vati seest veerandajale vastu. Coop/Mefabi meeste vastu jäädi jalgadest aeglaseks, kaotati mehed kaitses, ja tehti sedasi korvialuses lahingus kolm viskel viga järjest. Edasi saadi jalgade ümbert vatt ära, ja juba liiguti kiiremas tempos, ja pakuti konkurentsi. Lakide mustrist võis välja lugeda suhtumise “visake üks, me viskame kaks korvi”. Tulemuseks oli minimatši võit 11-9, ja vahe vaid -5.

IV veerandil, kui väga ka LakiLakid ei pingutanud, toimis kodumeeskonna taktika – mitte midagi kergelt anda. Nii suutis Coop/Mefab ise vabu kohti leides oma visked ära teha, tabades keskpositsioonilt, ent ka kaugelt. Samas, pidi LakiLakid meeskond enamus aja vabaviske joone tagant kätt proovima (10 vabaviskesooritust). Kindlam tegutsemine kodumeeskonna poolt päädis 19-16 veerandaja võiduga, ja mängu lõpptulemuseks kirjutati 68-60 võit. Tegemist oli nagu rongiga, kus vedur liikus ees, ja vagun püüdis järgi hoida minimaalselt “kinnituse” vahega.