4.vooru esimesed mängud mängitud – 45 punkti pole mingi probleem!

 VS 

Teisipäeval, 23.10.2018 kell 20.00 toimus TalTech Spordihoones Retlar Harrastuskorvpalli Liiga päeva kahest mängust esimene mäng, kui omavahel kohtusid BC Sulev ja KK Pelgulinn meeskonnad. Nagu Suur Peeter ja Väike Peeter.

I veerand möödus, nagu oleks tasasel tulel kartuleid praetud. Vaikselt, aga kindlalt, suutsid KK Pelgulinn meeskonna mängijad purjetada skoori ja vahet kasvatades BC Sulevi meeskonnal eest purjetada. Kuigi sulevlased pingutasid, ei piisanud sellest, et mini-lahing võita. 10-19 kaotus oli tõsiasi.

II veerandil oli skaala teise iseloomuga. Soojenduseks tabas nii BC Sulev kui KK Pelgulinn ühe viske, siis võttis KK Pelgulinn müügimehelt Brabuse paketi, ja lajatas 8-0 spurdi. Siis lasti vabakäiguga taas, nagu alguses, sõbralikud sulle-mulle korv, ja siis müüdi BC Sulevile salongist AMG pakett, millega nad 9-0 spurdi korda saatsid. Juba kättesaadavas kauguses olevad pelgulinlased said pahaseks oma kaitse peale, ja igaks juhuks ei lubanud lõpus enam sulevlasi üllatada, samas, ise kaks keskpositsiooni viset tabades. BC Sulevi poolt ilus veerandaeg, suhteliselt minimaalselt kaotades, 13-16, kuid pikemale puhkusele minekuks siis 23-35 kaotusseis.

III veerandil tulid BC Sulevi mehed platsile pikemal pausil tabatud korvide enesekindlusega, ent see vedas neid alt. KK Pelgulinn oli teinud korraliku analüüsi, korrigeerides kaitsetöö viljakust, ja nii kõik toimus – BC Sulev ei suutnud 5 minutiga oma enesekindlaid korve läbi korvirõnga saata, kuna KK Pelgulinn tegi kaitses kõik, et midagi ei tuleks kodumeeskonnale lihtsalt.Kodumeeskond oli ühtäkki 23-35 kaotusseisus alustades leidnud end 23-46 kaotusseisus. Järgnevad 5 minutit olid edukad mõlemale poolele – kordamööda tabati korve, ja tundus, et kaitset ei mänginud kumbki meeskond. Veerandaeg kodumeeskonna poolt 12-22. Viimasele veerandile mindi vastu seisul 35-57.

IV veerand oli praktiliselt stiilis, et kui BC Sulev viskab 2 punkti, siis KK Pelgulinn viskab 4 punkti vastu. BC Sulev 10-20 KK Pelgulinn, ja 40 minuti möödudes tablool skoor 45-77.

  VS 

Päeva teises mängus, kell 20.45 algusega Õismäe Sportmängude Hallis, kohtusid Retlar Harrastuskorvpalli Liigas omavahel juba aastaid mõõtu võtnud meeskonnad, LakiLakid kodumeeskonnana, ja BC Forwards/Retlar Legends/35+ külalismeeskonnana.

I veerand ei tõotanud midagi eriskummalist. LakiLakid noored ja vihased püssid tulistasid BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeste korvi igast asendist, ja igalt kauguselt. Kõik, mis torust tuli, ka märki tabas. Vanemad vastased samas püüdsid sabas sörkida. Võiks öelda, et suudetigi.24-15 eduseisus läksid õnnelikud-õnnelikud puhkepausile.

II veerandil LakiLakid jätkasid sealt, kust oma väsimatute jalgadega pooleli jäid. BC Forwards/Retlar Legends/35+ meeskond seevastu viljeles “vilgast, aga viljatut tööd”. Rünnakul oli pilt, nagu lakilakilastel oleks vastas 3 foorwardslast, sest 10-0 ja 10-0 spurdid rääkisid enda eest. 29-9 veerandaja võiduga läksid poolajale vastu LakiLakid meeskond 53-24 võiduga BC Forwards/Retlar Legends/35+ vanurite vastu.

III veerand mängisid LakiLakid omale tavapärast mängu, BC Forwards/Retlar Legends/35+ mehed üritasid järgi lohiseda. Tavapärane spurt õnnelike poolt veerandaja lõppu, millega 20-12 kodumeeskonnale. Viimane veerand seega turvalises eduseisus 73-36.

IV veerand LakiLakid pingutasid edasi, BC Forwards/Retlar Legends/35+ pingutas ka…omamoodi. 18-9  seisuga lõpetas kodumeeskond pensionieelikute valud ja piinad. Mängu lõppu meenutava sireeni kõlades tablool põlenud numbrid olid 91-45 kodumeeskonnale. Wilhelm Tell: “Well Done!”