2.vooru viimane vaatus – Eurofasteners vs KK Pelgulinn

 VS 

Neljapäeval, 11.oktoober 2018, kell 19.30 Järveotsa Gümnaasiumis, korraldas kodumeeskond Eurofasteners vastuvõtu KK Pelgulinn meeskonnale.

Siinkohal olgu öeldud, et Liiga korraldajatel on rõõm näha, et meeskonnad väärisid üksteist, täiesti.

I veerand, kui Eurofasteners üritas mängu läbi teravuste enda kasuks pöörata, siis KK Pelgulinn püüdis loovalt lahendusi leida ja vabalt positsioonilt korvi rünnata. Teravusele ülesehitatud rünnakute miinuseks on see, et kui vastane saabub pika pingiga, ja vigade väljameelitamisest vabaviskejoonele sattudes vabavisked ei taba, on progressi skooritabelis raske näha. Ja nii juhtus ka antud mängu I veerandil. Eurofasteners suutis küll 5 korda vabaviske joonel käia, ent vaid 50% tabavusega teeniti lisaks paarile väljakult tabatud viskele 5 silma lisaks, samas, kui KK Pelgulinn oli mitmekülgsem, ja tabati nii väljakult, kui, tundus, et ka “tribüünilt”. Korra eksiti vaid vabaviskel, 9 ürituse juures. Sellega Eurofasteners esimese veerandi ka kaotas 10-19 tulemusega.

II veerandil jätkus Eurofastenersi kehva tabavus vabaviskejoonel, 6/3 ehk 50%, ent rohkem leiti lahendusi väljamängitud kohtadest. Samas, KK Pelgulinna ei tundnud justkui äragi. Oluliselt passiivsem tegutsemine, rütm kadus, ja allajäämine veerandil oli tõsiasi. 14-12 võitis Eurofasteners veerandi, ja poolajale mindi seisul 24-31 kaotusseisus.

III veerandaeg alustasid paremini pelgulinlased, 9-0 spurt oli fakt. Edasi võõrustajad kosusid, ja suutsid 17 silma saada KK Pelgulinna 12 silma vastu. Seisul 41-52 läks Eurofasteners viimasest veerandist päästma, mis päästa annab.

IV veerandaeg käis korralik andmine. Eurofasteners alustas 5 vastuseta punktiga. Ja kuigi seejärel KK Pelgulinn suutis 1 punkti lisaks saada, tagus kodumeeskond veel neli silma “seina”. Kaotusseis oli kahanenud 3-le silmale. Seejärel toimus tabavate kaugvisete viisakas vahetamine, mida kodumeeskond vürtsitas ühe lisa 2-punktilise sooritusega. Mängu 39-ndal minutil suutis Eurofasteners seni kaotusseisus püsides end KK Pelgulinnast mööda rebida, ja kui tundus, et asi on vormistamises, vastase vaim murtud, siis…KK Pelgulinn on meeskond, keda vist ei tohi vihaseks ajada. Lõppsõna jäigi külalistele, tehes 5-0 spurdi. Selle minimatši võitis Eurofasteners 17-10, ent kaotas terve matši, 58-62.