09.10.2018 oli korvpallurite pidupäev Retlar Harrastuskorvpalli Liigas!

09.10.2018 on see kuupäev, mis läheb Retlar Harrastuskorvpalli Liiga ajalukku, kui aktiivselt sportimise päev.

60 minuti sees visati 2.vooru kohtumistes pall mängu kolmes vastasseisus neljast.

1.BC Sulev vs Coop/Mefab

 VS 

Kell 20.00 TalTech Spordihoones võõrustas BC Sulev meeskond Coop/Mefab meeskonda.

I veerandil sai paremini minema Coop/Mefab meeskond. Jube poole veerandiga oli vahe 10-punktiline. Siinkohal tasub ära mainida, et Coop/Mefab tähtmängija Timo Kark sai kohe esimesel veerandil vigastada, ja BC Sulev meeskonnal tundus selle võrra lihtsam vastupanu osutada. Siiski, üsna lahtise mängupildiga veerandil suutis kodumeeskond siiski poole võrra vähem skoorida, kui külalised. 15-28 külalistele.

II veerand oli sisuliselt koopia esimesest veerandist, tulemuse poolest. sulevlased jäid rünnakul hätta tabamistega, ja nii ka see veerandaeg jäädi külalistele poolega, 11-22. Poolajale seega mindi seisul BC Sulev 26-50 Coop/Mefab.

III veerandaeg, ei midagi uut. Ilma tähtmängijata mänginud Coop/Mefab nautis rünnakuid. Liidriks tõusnud tähtmängija nimekaim Timo Ilu, kes poolajaks oli korvi põlema pannud, lubas endale kas siis pingil puhkust, või jagas sööte, ja BC Sulev´i õnnetuseks, resultatiivselt. Taas, kodumeeskonna poolt 10-21 veerandaeg, ning viimasele veerandile mindi seisul 35-61.

IV veerand, pingevaba. Korviderohkes, samas, pingevabas mängus, suutsid sulevlased mängu resultatiivseima rünnakuskoori meisterdada, samas, kaitses parima partiiga veerandi teha, ning kaotada vaid 17-18. Kogu mäng seega 52-79.

2. RSK Viimsi vs BC Forwards/Retlar Legends/35+

 VS 

Päeva teine kohtumine toimus Merivälja Koolis, samuti algusega 20.00. RSK Viimsi võttis vastu BC Forwards/Retlar Legends/35+ pundi.

I veerandi suutsid viimsilased üllatada väga hea tabavusprotsendiga. Kõik pallid, mis teele saadeti, sisuliselt ka korvirõngast läbisid, samas, kui foorwardslastel oli tabavusega suured probleemid. 13-0 spurt mängu alguseks andis RSK Viimsi meeskonnale enesekindlust, ja kui foorwardslased lõpuks kuuendal mänguminutil kaane lahti said, jäi sellest kaotusseisu vähendamiseks väheseks. 24-9 skooriga lõpetasid viimsilased esimese veerandi.

II veerand oli stsenaariumi järgi sama, mis esimene. RSK Viimsi dikteerimisel lõppes veerandaeg 15-8 seisuga, poolajale mindi seega 39-17 seisul.

III veerand oli juba tasavägisem mäng, ent siiski, ilusat kokkumängu näidanud RSK Viimsi võttis taaskord oma. 17-12 veerandaja võit, ja 56-29 seisul läks kodumeeskond viimasele veerandile vastu.

IV veerand oli juba võitluslik, korv-korvi mäng, samas, sündmuseid vähe. Foorwardslased suutsid küll vastupanu osutada, aga ka sel veerandil võtsid viimsilased oma, ja 13-11 IV veerandi võiduga sepistati mängu võit üldskooriga 69-40.

3. LakiLakid vs Randvere Harrastajad

 VS 

Kui päeva kaks esimest mängu olid selgelt ühepoolsed, siis päeva päästis just kõige hiljem alustanud vastasseis. Kell 20.45 alustati tulise lahinguga Õismäe Sportmängu Hallis. Peaosas LakiLakid ja Randvere Harrastajad.

I veerand oli nagu titaanide heitlus, kus kumbki meeskond ei andnud vastasele midagi kergelt. Veerandaja viimase minuti tabava korviga suutsid lakilakid siiski esimese lahingu võita, tulemusega 17-15.

II veerandil – ei midagi uut. Sama stsenaarium, mis esimesel veerandil, vaid selle vahega, et kui tundus juba, et LakiLakid libisevad lõpuks eest, tegi Randvere Harrastajad paar vastuseta korvi veerandaja lõppu, ja vältis sellega lagunemise. 13-11 LakiLakidele ja poolajaks 30-26.

III veerandil suutsid nooremapoolsed LakiLakid mängijad muidu punkt-punkti mängus teha veerandaja keskel minispurdi 7-0, ja sellest piisas, et vanemad Randvere Harrastajad mehed viimase veerandi eel 9-punktilisse kaotusseisu jätta. 16-11 lakilakilastele.

IV veerandil oli edukam meeskond Randvere Harrastajad meeskond, suutes 3 punkti rohkem visata, kuid sellest siiski napilt ei piisanud, ning LakiLakid mängumehed, kuigi kaotasid “mini-matši” 11-14, võideti siiski kogu mäng 57-51. Ehk et, kuni lõpuni jätkus põnevust mängu.

2.vooru viimane mäng toimus 11.10.2018 Eurofastener ja KK Pelgulinn meeskondade vahel, ja sellest peagi!