Retlar Harrastuskorvpalli Liiga ametlikult avatud!!!

27.09.2018 on see päev, mil sai ametlikult alguse BC Forwardsi egiidi alla kuuluv Retlar Harrastuskorvpalli Liiga. Coop/Mefab meeskond võõrustas Retlar Harrastuskorvpalli Liiga avamängus Õismäe Sportmängude Hallis Eurofasteners meeskonda.

Kell 17.30 visati pall mängu, ja kiirelt andis Coop/Mefab meeskond initsiatiivi Eurofasteners meeskonnale.

Fotograaf: Liina Käärik

I veerand – Eurofasteners alustas mängu paremini, saades kiirelt 8-0 spurdiga edu, ja kuidas ka Coop/Mefab ei püüdnud, siis vahepeal korv-korvi mängule, suutis Eurofasteners teha veel 7-0 spurdi. Veerandaja lõpuks seisid tablool numbrid, kodumeeskonna poolt vaadatuna, 8-22.

Fotograaf: Liina Käärik

II veerandil, kui Eurofastenersi treeneri, Rein Loori, käe all, suutis meeskond kergelt näiva järjekordse 7-0 spurdi teha, pidi Coop/Mefab meeskond ränka vaeva nägema, et kaotuseis palju suuremaks ei kasvaks. Kuigi II veerandi viiendaks minutiks oli vahe kärisenud juba 19-punktiliseks Eurofastenersi eduseisuks, ei suutnud Liiga juht ega ka Liiga mänedzer ootada midagi ootamatut. Seisul 12-31 tegi Coop/Mefab 11-0 spurdi. Siiski jäi veerandaja lõpu viimane sõna Eurofasteners meeskonnale, kes 8-1 spurdiga jättis I poolaja lõpuks siiski enda jaoks turvalisena näiva edu, 40-25.

Fotograaf: Liina Käärik

Poolajal toimus keskjoonevõistlus avamängu meeskondade mängijatele. Tegemist oli siis Liiga eestvedajate lemmikvõistlusega, ekspertidega sellel alal. Keskjoone viskevõistluses, nagu harrastusmängijatele asjakohane, võttis esimese tabamuse selgitamine aega, kuid siiski, lõpuks see juhtus, ja SilberAuto Eesti välja pandud auhinna omanikuks sai Taavi Toomara meeskonnast Eurofasteners.

Fotograaf: Liina Käärik

Peale viskevõistlust alustati III veerandajaga, ja siis sündis päeva üllatus. Seisul 25-40 kaotusseisust, tegi Coop/Mefab meeskond 13-0 spurdi, ja kuigi Eurofasteners suutis vastata spurdile tabava kolmesega, jätkus Coop/Mefab meeskonnal veel 6-0 spurdiks jõudu, ja tablool särasid numbrid 44-43, kodumeeskonna kasuks. Veerandaja lõpuks suutis küll Eurofasteners vastata kahesega, kuid viimane sõna jäi siiski Coop/Mefabile, kolmesega vastates. Seisul 47-45 läksid meeskonnad vastu viimasele veerandile.

Fotograaf: Liina Käärik

Viimane veerand oli nagu Piibelehe ja Wetsmanni show – kord oli Coop/Mefab ees, ja Eurofasteners taga, siis Eurofasteners ees, ja Coop/Mefab taga. Ehk et, 5 korda vahetus liider. Kuid lõpuks tõmbas siiski pikema kõrre kodumeeskond, kes meeskonna liidri, Timo Kark`i eestvedamisel, minimaalse, aga väärt võidu sepistas. Seisuga 63-62 alustas liigat võiduga Coop/Mefab meeskond. Liigale vääriline algus!

Omaette nähtus oli kindlasti Coop/Mefab meeskonnas Timo Kark 34 silmaga, 12 teenitud ja 7 tabatud vabaviskega, lisades veel 3 tabavat kaugviset. Teda toetas kahekohalise arvu punktidega veel Sven Pitkve – 18 punktiga, ja kahe tabava kaugviskega.

Eurofasteners meeskonna poolel oli punktijaotus meeskondlikum: Andry Nõmmsalu 18 punkti, 6 tabavat kaugviset, Rauno Rohtmets toetas 14 punkti ja kahe tabava kaugviskega, ja Taavi Toomara arvele jäi 11 punkti.

Man Of The Matchiks valisid liiga eestvedajad Coop/Mefab meeskonna mängija Timo Kark`i!

Fotograaf: Liina Käärik