Juhend

Retlar Harrastuskorvpalli Liiga juhend 2019/2020

EESMÄRK:
Retlar Harrastuskorvpalli Liiga eesmärkideks on:
1) populariseerida korvpalli just harrastajate seas Tallinnas
2) anda võimalus mängida korvpalli kõigile soovijatele, ja seda just harrastustasemel
3) sportlike ja tervete eluviiside propageerimine,
4) läbi eelnevate eesmärkide selgitada välja Retlar Harrastuskorvpalli Liiga võitja korvpallis.

AEG JA KOHT:
Tallinna Harrastusliiga Korvpallis toimub ajavahemikus 30.september 2019 kuni 26.aprill 2020 ja võitlused toimuvad Tallinna linna piirides.

OSALEJAD:
Tallinna Harrastusliiga Korvpallis võivad osa võtta kõik ettevõtted, sõpruskonnad, võistkonnad, kelle koosseisus on harrastussportlasted, kes ei ole:

  • registreeritud kunagi Eesti Korvpalliliidu Meistriliigasse
  • registreeritud hooaegadel vahemikus 2010/2011 kuni 2019/2020 Eesti Korvpalliliidu I liigas
  • registreeritud hooaegadei vahemikus 2013/2014 kuni 2019/2020 Eesti Korvpalliliidu II liigas

Piirangud ei laiene naismängijatele.

Võistkonna suuruseks on lubatud 18 mängijat, kellest mängul korraga max. 12 mängijat.

Iga mängija võib hooaja jooksul osaleda vaid ühes võistkonnas. Võistkonna mängijate nimekiri saata korraldajatele hiljemalt 26.september 2019 a.

Igal võistkonnal on võimalik kuni 31.detsembrini 2019 registreerida 3 uut mängijat, alates 1.jaanuarist 2020 lisaregistreerimisi ei toimu.

Play-offides võivad võistkonnad kasutada vaid neid mängijaid, kes on osalenud minimaalselt kolmel mängul alagrupi faasis.

VÄLJAK:
Osalevatel võistkondadel peab olema võimalus pidada kodumänge, mänguväljaku mõõtmed ning jooned peavad vastama FIBA poolt määratud nõuetele ja organiseerima elektroonilise tabloo olemasolu, v.a. finaalpäev. Finaalpäeva korraldusega tegeleb ja kulud katab korraldaja.

VÕISTLUSSÜSTEEM:
Põhiturniir:
Kõik võistkonnad mängivad omavahel kahel korral – kodus ja võõrsil.


Peale põhiturniiri mänge selgub paremusjärjestus 1 kuni 9 kohtadele.

Põhiturniiri mängud peavad olema mängitud hiljemalt 08.03.2020!

Kohtadel 8 ja 9 lõpetanud võistkonnad selgitavad play-offide esimeses faasis omavahel põhiturniiri 8-nda koha saavutanud võistkonna koduväljakul veerandfinaali pääseja ühe mängu kokkuvõttes.

Veerandifinaalpääsu eest võitlevate võistkondade, s.o. põhiturniiri 8-nda ja 9-nda võistkonna omavaheline mäng peab olema mängitud hiljemalt 15.03.2020!

Veerandfinaalid:
Põhiturniiri 1. võistkond kohtub kodus ja võõrsil süsteemis põhiturniiri 8-9.koha võistkondade mängu võitja võistkonnaga (VF1), põhiturniiri 2. võistkond kohtub põhiturniiri 7. võistkonnaga (VF2), põhiturniiri 3. võistkond kohtub põhiturniiri 6. võistkonnaga (VF3) ja põhiturniiri 4. võistkond kohtub põhiturniiri 5. võistkonnaga (VF4). Esimene mäng veerandfinaalpaaride vahel toimub madalama asetusega võistkonna koduväljakul. Veerandfinaalist pääseb edasi poolfinaali võistkond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda.Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud võistkond.
Veerandfinaalmängud peavad olema mängitud ajavahemikus 16.03.-29.03.2020.

Kohamängud 5-8:
Kohamängudel 5-8 kohtuvad VF1 mängu kaotaja ja VF4 mängu kaotaja omavahel, ja VF2 kaotaja ja VF3 kaotaja omavahel. Kohtutakse ühe korra, põhiturniiril kõrgema asetuse saanud võistkonna koduväljakul. Mängu võitja pääseb 5-6 kohamängule, kaotaja mängib 7-8 koha mängu.
Kohamängude 5-8 mängud peavad olema peetud ajavahemikus 06.04-19.04.2020.

Poolfinaalid:
Poolfinaalis kohtuvad omavahel VF1 võitja ja VF4 võitja omavahel (PF1), ning VF2 ja VF3 võitjad omavahel (PF2). Sarnaselt veerandfinaalidele, toimub ka siin kodus ja võõrsil mängud, selgitamaks edasipääsejat finaali, või 3-4. koha mängule. Poolfinaalist pääseb edasi finaali võistkond, kes kahe mängu kokkuvõttes viskab rohkem punkte, sealjuures võib esimene või teine mäng viigilselt lõppeda. Kui kahe mängu tulemusena jääb seis viigiliseks, mängitakse lisaaegu täpselt niipalju, kui on vaja, selgitamaks parema korvivahe saavutanud võistkond.
Poolfinaalid peavad olema peetud ajavahemikus 06.04-19.04.2020.

FINAALPÄEV:
Finaalpäev jääb korraldajate kohustuseks. Sel päeval selgitatakse välja 7.-8. koht, 5.-6. koht, 3.-4. koht ja päeva lõpuks ka finaal.

Mängude vahel toimuvad viskevõistlused nii osalevate võistkondade mängijatele kui ka võimalikele pealtvaatajatele.
FINAALPÄEV toimub ka 25.aprill või 26.aprill – täpsem kuupäev selgub hiljemalt 5.aprill 2020.

MÄNGUGRAAFIK JA TULEMUSTE KAJASTAMINE:
Mängude graafik tehakse teatavaks korraldajate poolt hiljemalt 22.september 2019 a. liiga kodulehel. Mänguaegadest peavad võistkonnad kinni pidama – ettenähtud nädala jooksul peab olema mängitud kas siis kodus või võõrsil mäng. Erandina võivad meeskonnad võimalusel omavahelisele kokkuleppele, kasutada mänguvabasid nädalaid mängude pidamiseks. Ükski võistkond ei tohi kokku leppida mänge x-võistkonnaga y-võistkonna mängunädalal.

Samuti kajastatakse protokollide ja statistika näol tulemused, mängudel käib kohal osaliselt ka fotograaf, kes püüab fookusesse igast meeskonnast 3-4 mängu kindlasti.

Galerii on samuti kättesaadav liiga kodulehelt.

REEGLID:
Reeglid on kooskõlas FIBA koostatud reeglitele.
Reeglitega saate tutvuda aadressil:
http://www.fiba.com/en/Module/c9dad82f-01af-45e0-bb85-ee4cf50235b4/1faaa885-7478-4f87-ae5a-45b2c5939e96

OSAVÕTUMAKS:
Osavõtumaks Tallinna Harrastusliiga Korvpallis osalemiseks on 150 eurot võistkonna pealt, mis tuleb maksta hiljemalt 23.september 2019.

Konto omanik: Hannes Oks
Konto number: EE427700771002162314
Summa: 150 euri
Selgitus: Harrastusliiga osavõtutasu + võistkonna nimi

AUTASUSTAMINE:
Liiga võitjat autasustatakse Karika, medalite ja meenetega, teise ja kolmanda koha omanikke autasustatakse medalite ja meenetega.
Lisaks valitakse finaalipäeval finaalmängust MVP mängija, samuti hooaja MVP ja fair-play meeskond, kellele jagatakse samuti meeneid.

OSALEVATE MEESKONDADE KOHUSTUSED:
Osalevad võistkonnad peavad kinni pidama tähtaegadest. Seda siis nii osavõtumaksu maksmisel, kui ka mängugraafikut silmas pidades. Samuti peab iga võistkonna esindaja kontrollima, kas üles antud mängija mahub liiga korraldaja poolt antud piirangutesse.
Samuti on võistkonna esindajad kohustatud edastama mängude kokkulepitud ajad hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist, ning edastama mängu protokolli 24-tunni jooksul peale mängu toimumist.
Kuna tegemist on harrastusliigaga, siis harrastusliiga ei tunnista loobumisvõite-kaotusi, seega on võistkonnad kohustatud läbi mängima kõikide voorude kõik mängud.

KORRALDAJA KOHUSTUSED:
Korraldajad on kohustatud hoidma kontrolli all harrastustaseme, lahendama protestid, distsiplinaarküsimused. Samuti on korraldaja kohustatud tegema topeltkontrolli võistkonna ülesantud mängijate osas.
Korraldaja on kohustatud kajastama mängude aegu, ja tulemusi, pidama arvestust turniiritabelina.
Korraldajad on kohustatud läbi viima finaalpäeva oma kulu ja kirjadega.

MÄNGUDE INFO:
Voorudes esimesena asetatud võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku ning tasustab sekretariaadi, s.o. lauakohtuniku.
Koduvõistkond peab edastama hiljemalt 48 tundi enne mängu toimumist kokku lepitud mängu aja korraldajatele, aadressil harrastusliiga@bcforwards.ee
Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab väljakukohtuniku. Soovituslik on siinkohal kasutada litsentseeritud kohtunikke.
Võistkonnad peavad omama ühevärvilisi nummerdatud (0-99) särke, võistlusvormid soovitavalt kahepoolsed.

ISIKUANDMED:
Korraldaja töötleb liiga korraldamise raames isikuandmeid kooskõlas BC FORWARDS privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav aadressil: http://bcforwards.ee/privaatsuspoliitika/
Liigas osalemine eeldab nõusoleku andmist andmete töötlemiseks.

LISAINFO:
Korraldajad ei vastuta mängijate vigastuste ja tervisliku seisundi eest.
Soovituslik on läbida tervisekontroll, vältimaks terviseprobleeme. Ehk võistkonna mängijate tervise eest vastutab vastav klubi.