Poolfinaalpaar nr.1 vol.2 – põhiturniiri võitja sai võidu kätte, mis aga ei olnud piisav finaalkohaks!

VS

Neljapäeval, 11.04.2019 kell 20.30 hakkasid Sõle Spordikeskuses teist finaali pääsejat välja selgitama koduklubi KK Pelgulinn ja külalised Coop/Mefab meeskonnast. Nii nagu teiseski finaalpaaris, oli ka siin olukord selline, et külalismeeskonnal oli esimesest mängust võit all. Seega pidi KK Pelgulinn kõigepealt tasa tegema 12 miinuspunkti, ja siis võitlema välja põhiturniiri 1.asetuse staatusele kohane edu, ent Coop/Mefab omas ka oma arvamust siinkohal.

I veerandil läks KK Pelgulinn oma tegemistes plaanipäraselt, kui üsna kompivas mängupildis suudeti Coop/Mefabilt 16-9 setivõiduga 7 silma tagasi võtta. Külalismeeskonnal tundus favoriidikoorem raske kanda.

II veerand oli stiilis Silvi Vraidi “Nagu merelaine”, kus alguses sai mõned silmad Coop/Mefab, siis järgmisel hetkel KK Pelgulinn 8 silma järjest, ja selleks hetkeks oli ka esimese mängu -12 tagasi mängitud. Siis aga pani teise laine kaubanduskoja liikmed, 6 punkti järjest, ja kuigi pelgulinlased said silma juurde, tuli ka kolmas merelaine külalistelt kahe tabava kaugviskega. Kokkuvõttes kodumeeskond andis taas punkte ära, 12-15 setikaotus tähendas, et poolajale puhkama mindi 28-24 seisuga, ja tagasi oli vaja KK Pelgulinna meeskonnal veel 8 silma vähemalt, 20 minutiga.

III veerandil oli korralikk pusimine taas. Mõlemad meeskonnad hakkasid olukorda päästma, rõhudes rünnakutele, unustades samas kaitse. Ja kuigi paremini õnnestus see sett KK Pelgulinnal, 18-15, siis üldises plaanis oli Coop/Mefabil endiselt veel ruumi eksimisteks.

IV veerandil läks mäng kinniseks nagu söetablette söönu kõht. Mõlemad meeskonnad lähtusid “kaitsest rünnakule” taktikast, et maksimum välja võtta. Ka selle 10 minutiga tegi parema tulemuse KK Pelgulinn, 13-11, ent kokkuvõttes 59-50 ei olnud piisav, ja nii oligi hooaja ajaloo veel suurem üllatus sündinud, kui põhiturniiril keskmiselt ca 25 silmaga kaks mängu kaotanud Coop/Mefab suutis poolfinaalis seljatada sama vastase kahe mängu kokkuvõttes 3 silmaga, liikudes edasi FINAALI, kus neid ees ootamas Eurofasteners. KK Pelgulinn peab leppima 2.asetusega meeskonna, RSK Viimsi vastu mängimisega, heitluses pronksmedalitele.